„Eesti Terviseradadel ümber maailma“ teeb maakerale mõned tiirud peale

Sel pühapäeval, 24. veebruaril oodatakse kõiki Eesti terviseradadele, et tähistada Vabariigi aastapäeva sportlikult ning osaleda rekordiüritusel „Eesti Terviseradadel ümber maailma“.

Tervisesporti tunnustaval üritusel liidab SA Eesti Terviserajad kokku kõikide osalejate poolt suusatades, joostes, sörkides või kõndides läbitud kilomeetrid ja arvutatakse välja, mitu korda saaks nende kilomeetritega maakerale tiiru peale.

Eelmisel aastal saadi ligikaudu 6800 osaleja poolt kokku enam kui poolteist tiiru ümber maakera ehk 60794 kilomeetrit. Eesti terviseradade senine liikumisrekord pärineb 2010. aastast, kus ühiselt läbiti kokku 98 268 kilomeetrit ehk tublisti üle kahe ringi ümber maakera. 

„Soovime tutvustada inimestele nende kodukandi terviseradade võimalusi ning kutsuda kõiki sportlikult aega veetma ja tervisekilomeetreid koguma,” sõnas SA Eesti Terviserajad juht Jaak Teppan. Oma panuse andmiseks rekordi püstitamisse tuleb osalejatel sisestada läbitud kilomeetrid tervisepäevikusse aadressil www.terviserajad.ee või Eesti Terviseradade facebook´i lehel. Suuremates keskustes saab läbitud kilomeetrid kirja panna kohapeal. Kogutud tervisekilomeetrid summeeritakse ning tulemuse teeb SA Eesti Terviserajad teatavaks 25. veebruaril 2013. 

Nüüdsest leiavad kõik huvilised SA Eesti Terviserajad kodulehelt aadressil www.terviserajad.ee ja Facebooki fännilehele erinevate spordialade õppevideosid. „Esimesed talvised suusaklipid on võitnud juba tuhandete fännide poolehoiu,“ ütleb Jaak Teppan ning lisab, et „sõltuvalt aastaajast lisandub videokeskkonda vajalikke õppetükke nii jooksu, rattasõidu, rulluisutamise kui orienteerumise huvilistele.“

Tervisesportlasi ootavad üle Eesti ligi 90 terviserada, mis on hästi hooldatud ja suures osas ka valgustatud. Eesti terviseradade arendusprojekt on Eesti Energia, Merko Ehituse ja Swedbanki algatatud ettevõtmine Eesti terviseradade ja looduslike sportimiskeskuste oluliseks uuendamiseks. Ühisettevõtmise eesmärgiks on toetada Eestimaa terviseradade väljaarendamist, kindlustada aastaringne tasuta liikumisharrastuse võimalus ja kättesaadavus kõigile huviliste.

Pilt 2012. aastal toimunud rekordiüritusest.
Pildi autor: Tõrva terviserada

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.