Eesti Vabariik 100 - sada matkarada tehisreaalsuses

EESTI 100.

Reisijutud.com hakkab mullipilte tehes mööda Eestit ringi käima, kuni jõuab kätte EV100. Proovime selleks ajaks kaardistada ja tehisreaalsuses üles võtta sada ikoonilist maastikku ja matkarada Eestis, kasutades 360 kraadi kaameraid, GPS-träkke ja pilte-videosid. Niikuinii tahavad tulevikuvaatajad neid kohti näha panoraamina või kui saabub tehisreaalsuse läbimurre, siis VR prillidega. 

VR tehnoloogia on praegu küll ikka veel lapsekingades, kuid proovime alustada esimeste laiatarbekaameratega. Esialgu on olnud kasutuses Ricoh Theta 360 SC, mida Arvutimaailm testis, peagi lisanduvad uued Samsung Galaxy Gear 360 (2017) kaamerad.

EV100. Kadrioru park.

Rändame mööda matkaradasid, teeme Street View´ vaateid, ühendame sfääripildid ilusamatest kohtadest ja kirjutame juurde, miks maastikud, kust rada läbi kulgeb, on meie jaoks olulised. Suur osa matkaradadest on aegade jooksul meil juba läbi käidud, aga kõik see vajab uuendamist - värskete piltide, panoraamide, videote ja GPS-teekondadega hetkest EV100 eel. Muutunud on nii maastikud kui teerajad, mõnes kohas on metsa asemel raiesmik, teises kohas matkatee asemel eravaldus. Kuid on ka kunagise võsa asemel puisniit ja läbipääsmatu soo kohal uus laudtee. 

Millised võiksid olla esimesed matkarajad, mida EV100 puhul läbida? Valik on keeruline, aga vihjeid leiab sellelt lehelt:

www.reisijutud.com/matkarajad

EV100 kõige esimesed katsetused on tehtud, loe siit:

Google Street View nõuab, et nende tänavavaate jaoks oleks tehtud sfäärpilt iga kolme meetri tagant. Kahtlane, kas seda saja matkarajaga poole aasta jooksul suudab, aga 360 kraadi pilte saja matkaraja olulisematest kohtadest ikka teeme.

Selliseid mullipilte:

Post from RICOH THETA. #theta360 - Spherical Image - RICOH THETA

 

Ja selliseid matkaradasid:

Ettevõtmist on lubanud toetada Samsung ja Looduskalender. Toetajaid lisandub peagi.

Kaido Einama
Marko Habicht

Asukoht

59.4369933, 24.745373

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.