EV100 matkarajad kaardil

EV100

Eesti Vabariik 100 puhul kaardistab Reisijutud.com sada Eesti matkarada kaunitel kodumaa maastikel. Teekond saab märgitud GPS-träkiga ning salvestatud 360 kraadi fotode, tavaliste fotode, Google Street View vaadete, kirjelduste ja mõnikord ka videotega. Kaardistamist toetab Samsung Gear 360 kaamerate, nutitelefonide ja tahvlitega. Samuti kasutame Ricoh Theta 360 SC kaamerat. Meid saab täiendavalt toetada kas EV100 lehel või kirjutades info@reisijutud.com.


EV100: kaardistasime Street View´ga Eesti matkaradu ehk kui tervet rehkendust ei jõua...

Aasta tagasi, EV 100. sünnipäeva paiku, tuli Reisijututoal idee hakata EV100 juubeliaastal kaardistama Eesti matkaradasid 360 kraadi kaameratega. Lisaks RICOHile leidis Marko Habicht toetajaks ka Samsungi, kes andis aastaks kasutada Gear 360 uue ja vana mudeli ning paar telefoni ja ühe tahvli, et andmed mugavalt Google Mapsi toimetada.

Võtsime ette Norra-reisi

(Uuendatud 2018, retk toimus mais 2005)

Niisiis, seadsime seekord sammud (rattad) Järvamaa poole, kus teatavasti asub Norra. Lähenetud sai lõuna poolt, sest nii on põnevam. Just lõunast viib Norrasse kitsas metsatee, mis kohati on üsna mudane. Ületada tuleb ka väike sild.

Poruni - ilmselt kõige ürgsem metsamatkarada

On matkaradasid, mis veel tunduvad tavalised, kuid varsti seda enam pole - üks neist on loodusrada Poruni ürgmetsas. Kui Reisijutud.com seal 15 aastat tagasi käis, rääkisid kohalikud karudest, kes öösiti keset eimiskit telkivate matkajate juurde tulid ja nina telgist sisse pistsid, et nuusutada, kust see hea toidulõhn tuleb. Kohalik seeneline soovitas kavalalt: korjake neid kummiseeni, mina neid ei taha, aga jätke puravikud minule. Kummiseenteks nimetas ta kukeseeni.

Viitna loodusõpperada - järvetiir kunagisel transpordi tuiksoonel wher2go 17.09.2018 14:24

Viitna oli möödunud sajandil ja selle aastatuhande alguses Põhja-Eesti liikluse ühel olulisimal tuiksoonel. Kõik, kes kulgesid idast läände või läänest itta, sõitsid siit mööda, mõned peatusid ka Viitna söögikohtades või poes. Kohe siinsamas, natuke Kadrina poole asub ka Viitna loodusõpperada, mis kulgeb natuke pikemalt, kui lihtsalt ümber järve. Väga sügavas järves meeldib harjutada ja võistelda ka allveeorienteerujatel, kuid kõrged liivased kaldad meelitavad kohale ka niisama puhkajaid.

Simisalu-Matsimäe matkarada

 
(Uuendatud 2018)

Simisalust saab alustada suhteliselt pikka matka üle Vahe-Eesti soode Kautla kanti välja. tegemist on ka A. H. Tammsaare romaani "Tõde ja õigus" tegevuspaikadega. Rajad viivad ühelt soosaarelt teisele, kus enam talusid pole, kuid on infotahvlid ning huvitavad küla- ja taluasemed koos laagripaikadega.

Tammsaare Muuseum (TAMMSAAR huvipunkt GPX failis ja kaardil) on hea koht alguses teemasse süvenemiseks. Muuseumist saime me ka tõeliselt retro matkaraja juhendi 1970ndatest.

Õrsava matkarada - järve kaldal muuseumi

Värska on saanud värske ilme viimaste aastatega - sammastega bussiootepaviljon nagu ülikool, uued teed ja puhtad, pöetud muruplatsid. Kui oled siiakanti sattunud, siis leiad erinevaid majutusasutusi veekeskusest hubase kodumajutuseni ning spaamõnudest järvesupluseni.

Seda viimast saabki teha Õrsava järves. Boonusena viib järve taha RMK laagriplatsile kaldal kulgev matkarada. 

Euromatkarada Keila-Joalt Laulasmaale

(Uuendatud 2018)

Tegime matkarajale väikeseid korrektiive: esiteks, lõpetasime juba Laulasmaal, mitte ei läinud Kloogaranda välja. Laulasmaalt saab bussiga tagasi Keila-Joale, aga kuna meie ei jõudnud kell 12 päeval Keila-Joalt startides viimasele bussile 2008. aastal, siis salvestasime ka otsetee jalgsi tagasi mööda sisemaa metsateid. See võib abiks olla igal ajal.

Riisa rabarada wher2go 03.08.2018 00:14

Riisa raba matkarada on kokku ligi 4,7 km pikk, millest paar kilomeetrit on läbitav ka laia lapsevankri või ratastooliga. Eurolaudtee osa on kaetud libisemisvastase võrguga ning kõrgemate äärtega. 

Soomaa kanuuga - Kuusekääralt Karuskosele ehk Sahhalinile wher2go 02.08.2018 22:42

Soomaa kanuumatkad tutvustamist ei vaja ja kuuluvad ilma kahtlusteta Eesti 100 kauneima matkaraja hulka. Reisijutud on Soomaal kanuutamas käinud juba 1999. aastast. Loodus pole sellest ajast suurt muutunud peale selle, et nüüd on juba varakevadel veeteed "lahti lükatud" ja suurt puurisu ning langenud tüvesid enam ületada ei tule.

Kuid kanuud on peaaegu samad, mõlad samuti ning isegi osa reisijuhte, keda nüüdki kõik tunnevad.

Asu EV100 teemat jälgima

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.