Matkarada kloostri taga metsas

Botaanikaaed kloostri taga metsas. Foto: (C) Kaido Einama

"Gabriel läks Tallinna ja ootab sind Brookusmäel!" 
Nunn Ursula: "Siim ootab kloostri taga metsas!"

Selle viimase tsitaadi pärast peab panema EV100 matkaradade sekka ka Kloostrimetsa soo raja, sest midagi pole teha - "kloostri taga metsas" on nii tugev väljend, et seda ei saa välja jätta.

Pirita jõe kallastele jääv maastikukaitseala on praegu terviseradade, grillimisplatside ja metsaradade päralt. Kui tahad suvel või talvel sporti teha, siis saab kulgeda mööda Pirtita terviserada kahel pool jõekallast kloostrist ülesvoolu. talvel on siin korralik suusarada ka siis, kui lund vähevõitu, sest Kose-Lükati juures jõeluhal toodetakse kahuritega kunstlund.

Suvel sõidetakse kloostri taga metsas põhiliselt jalgratastega. Aga kui minna veel ülesvoolu, botaanikaaiast mööda, teletorni külje alla, siis leiab Kloostrimetsa soo matkaraja. Seal on ka klassikalist laudteed, aga ka radasid ilusa metsa all. Paljud tallinlased ilmselt ei tea sellest võikesest rajakesest suurt midagi.

Tegemist on ühega kahest botaanikaaia õpperajast. Kloostrimetsa soo õpperaja pikkus on 2,5 km ning see on varustatud seitsme infotahvliga. Õpperada asub kogu ulatuses väljaspool botaanikaaia territooriumit ümbritsevat tara. Soost pole küll enam suurt midagi järgi jäänud, selle asemel on mustika-kõdusoomännik.

Vaata kaarti suuremalt:

Vaata Street View vaadet suuremalt:

Asukoht

59.4667568074, 24.888659979

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.