MICHELIN Guide Estonia teine väljaanne on ilmunud, üks restoran sai esimest korda kaks tärni

Pildil restoran NOA.

Michelin esitles oma MICHELIN Guide Estonia teist väljaannet, mille restoranigiidi inspektorid on veetnud veel ühe aasta riigis ringi reisides ja parimaid restorane otsides. MICHELIN Guide Estonia 2023 soovitab kokku 34 restorani, mille hulgas on restoran, mis sai äsja tunnustatud kahe MICHELINi tärniga, üks ühe Michelini tärniga restoran, kuus Bib Gourmands tunnustusega restorani, mille sekka lisandub sel aastal uus restoran ja veel üks uus MICHELINi rohelise tärni tunnustus, mis viib MICHELINi roheliste tärnide koguarvu Eestis kaheni.  

MICHELINi restoranigiidide rahvusvaheline direktor Gwendal Poullennec sõnas: ​“Tänu eelmise aasta avaväljaandele avastab üha rohkem inimesi peidetud aardeks peetud Eesti kulinaarset maastikku – ja meil on hea meel, et teine väljaanne uuendab ja laiendab algset valikut. Riigis on väga ahvatlev valik erinevatest restoranidest ja siin võib kiidelda paljude oskuslike ja ambitsioonikate kokkadega, kes kasutavad kohalikku toodangut täiel määral. Praegu on suurepärane aeg neid restorane külastada, saamaks osa mitmekesisest ja kasvavast gastronoomilisest maastikust, mille kvaliteedimärgiks on restorani 180° by Matthias Diether tunnustamine.“ 

Esmakordselt antakse Eestis välja kaks MICHELINi tärni 

Selle aasta olulisim sündmus on stiilse Tallinna restorani 180° by Matthias Diether tunnustuse viimine ühelt MICHELINi tärnilt kahele. MICHELINi restoranigiidi inspektoritele avaldas eriti muljet toiduvalmistamise keerukus, aga ka see, kuidas erinevad elemendid ülimalt hästi koos toimisid. Igas äärmiselt visuaalses roas oli selgelt näha suurepärast tehnilist taset, vilumust, maitsete keerukust ja sobivust.

Lisaks säilitab peakokast omaniku Tõnis Siiguri juhitav NOA Chef’s Hall Tallinnas ühe MICHELINi tärni tunnustuse. Siin nautisid MICHELINi restoranigiidi inspektorid meisterlikku ja enesekindlat toiduvalmistamist, mille tulemuseks on asjatundlikult tasakaalustatud ja suurt naudingut pakkuvad toidud. Mõlemad restoranid pakuvad igas mõttes erilisi toiduelamusi.  

Värskelt giidi lisatud restorani Soo pühendumust jätkusuutlikkusele tunnustatakse MICHELINi rohelise tärniga 

MICHELINi roheline tärn on iga-aastane tunnustus, mis tõstab restoranigiidi valikus esile need restoranid, mis on oma jätkusuutlike tavade osas tööstuse esirinnas – restoranid, mis pakuvad toiduelamusi, milles on ühendatud kulinaarne tipptase silmapaistva pühendumusega keskkonnale ning on inspiratsiooniallikaks nii innukatele toidusõpradele kui ka külalislahkuse valdkonnale tervikuna. 

Peakokk Daanius Aasi juhitav restoran Soo Maidlas on selle aasta restoranigiidi uustulnukas. Looduskaitsealaks muudetaval kinnistul hoiab nende intiimne restoran kohalikku toodangut au sees ja juhindub tõelistest ökoloogilistest kaalutlustest. Seda silmapaistvat jätkusuutlikku pühendumust tunnustatakse MICHELINi rohelise tärniga, mis viib rohelise tärniga restoranide koguarvu Eestis kolmeni. 

Kuulutatakse välja üks uus Bib Gourmand

Tõstes esile giidi valikus olevaid restorane, mis pakuvad väga head toitu mõõduka hinnaga, pälvis värskelt tunnustuse Bib Gourmand Tallinna restoran Tuljak. Selles klassikalise retrohõngulise välimusega restoranis on loomingulise elemendiga toiduvalmistamise juured Baltikumis ning siin pakutakse tekstuurides ja maitsetes palju nauditavaid kontraste. Restoran asub ka kaunis paigas, mille terrassilt avaneb suurepärane vaade merele.

Tuljak liitub viie varasema Bib Gourmandi restoraniga, mis kõik säilitavad oma tunnustuse selle aasta väljaandes: soe ja külalislahke kohvik-bistroo Fellin Viljandis ja veel neli söögikohta Tallinnas (Härg, lõbus kogu päeva brasserie; Lore Bistroo, kaasaegne sadamaäärne bistroo; Mantel ja Korsten, mis pakub Vahemerest inspireeritud roogasid; ja NOA oma hooajaliste kaasaegsete menüüdega).   

Valikusse lisandub veel 4 restorani 

Lisaks Soole on restoranigiidis veel 4 uut restorani: Rado Haapsalus, moodne, armsalt juhitud bistroo ja sõsar restoran Radole Tallinnas; ja Art Priori Tallinnas, brasserie, mis hoiab au sees kõiki prantsuse klassikuid. Praamiga saab sõita Muhu saarele restorani Alexander, kus võluvas majas valmistatakse ambitsioonikat toitu; samas kui Tallinnas vanas saapavabrikus asuv Barbarea on päeval pagaritöökoda ja õhtul bistroo.

​Esmakordselt antakse Eestis välja MICHELINi noore koka preemia  

​Lisaks restoranivalikule on MICHELINi restoranigiidil hea meel esmakordselt Eestis anda välja oma noore koka preemia. See auhind tõstab esile paljutõotavat professionaali, kelle andekus ja pühendumus on MICHELINi restoranigiidi inspektoritele viimase aasta jooksul eriti muljet avaldanud.

2023. aasta MICHELINi noore koka preemia läheb peakokale Daanius Aasile Soo restoranist. Daanius Aas töötab üksi, valmistades toitu viiele laudkonnale intiimses restoranis, mis on osa Maidla Nature Resortist. Tema tugev jätkusuutlikkuse eetos on teeninud restoranile MICHELINi rohelise tärni, mis koos kohaliku toodangu eest seismise ning loomingulise, kuid tasakaalustatud toiduvalmistamisega teeb temast suurepärase Eesti köögi saadiku.  

Eesti restoranide valiku koostavad MICHELINi restoranigiidi täiskohaga inspektorid, kelle soovitused põhinevad anonüümsetel lõuna- ja õhtusöökidel.

​MICHELIN Guide Estonia 2023 restoranide täielik valik on saadaval MICHELINi restoranigiidi veebisaidil https://guide.michelin.com ja MICHELIN Guide rakenduses, mis on tasuta saadaval iOS-is ja Androidis, kus kasutajad saavad restoranidega tutvuda nende asukohtade, köögitüüpide või muude tunnuste põhjal.  

Eesti restoranide valik liitub MICHELINi restoranigiidi hotellide valikuga, mis sisaldab kõige unikaalsemaid ja põnevamaid peatuspaiku Eestis ja kogu maailmas. 

Iga giidis sisalduv hotell on sinna valitud selle erakordse stiili, teeninduse ja isikupära tõttu — erinevatele reisieelarvetele sobivate alternatiividega — ning iga hotelli saab broneerida otse MICHELINi restoranigiidi veebisaidi ja rakenduse kaudu. Eesti valikus on riigi kõige suurejoonelisemad hotellid, nagu Pädaste Mõis, mis on jätkusuutlikkuse teerajaja ja tõuseb meie „Plus“ kollektsioonis esile, ning stiilne ja taskukohane hotell Telegraaf, mis asub otse Tallinna vanalinna südames.  

MICHELINi restoranigiid on gastronoomia mõõtemärk. Nüüd seab see hotellidele uue standardi. Külastage MICHELINi restoranigiidi veebisaiti või laadige alla tasuta rakendus iOS-ile ja Androidile, et avastada iga restorani meie valikus ja broneerida tuba unustamatus hotellis.

2023. aasta MICHELIN Guide Estonia restoranivaliku lühiülevaates tunnustati 35 restorani, sealhulgas:  

  • 1 uus kahe MICHELINi tärniga restoran 
  • 1 ühe MICHELINi tärniga restoran 
  • 6 MICHELIN Bib Gourmandi restorani, millest üks on valikus uus  
  • 3 MICHELINi rohelise tärniga restorani, millest üks on valikus uus 

 

Restoran 

Tunnustus 

180° by Matthias Diether Uus 

 

NOA Chef’s Hall 

 

 

 

Fellin 

 

Härg 

 

Lore Bistroo 

 

Mantel ja Korsten 

 

NOA 

 

      Tuljak Uus 

 

 

 

Restoran 

Tunnustus 

38 

Valitud 

 Alexander Uus 

Valitud 

Art Priori Uus 

Valitud 

 Barbarea Uus 

Valitud 

Cru 

Valitud 

Fii 

Valitud 

Fotografiska 

      + Valitud 

Gianni 

Valitud 

Hõlm 

Valitud 

Horisont 

Valitud 

Joyce 

Valitud 

Lahepere Villa 

Valitud 

Lee 

Valitud 

Mere 38 

Valitud 

Mon Repos 

Valitud 

Moon 

Valitud 

Paju Villa 

Valitud 

Pull 

Valitud 

Puri 

Valitud 

R14 

Valitud 

Rado 

Valitud 

Rado Uus 

Valitud 

SMAK 

Valitud 

     Soo Uus 

       + Valitud 

Tchaikovsky 

Valitud 

Wicca 

Valitud 

 

Asukoht

59.4521155269, 24.72815905

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.