Majutusarvustus Pranglilt: saar alati on hea valik. Jäätma turismitalu

Jäätma puhkemaja.

Kui tuleb tahtmine minna puhkama saarele, siis on hea puhata mõnel rahulikul väikesaarel. Kui tahad ka saarel mugavusi, siis on hea puhata mõnel asustatud väikesaarel. tallinna lähedal on neid mitu tükki, aga Pranglil on turismitalusid lausa mitu. Need teevad ka omavalel koostööd. Seega võid leida väga mugava ja hea öömaja ka siis, kui üks talu on külastajaid täis. Jäätma talu Prangli kiriku lähedal on küll sadamast kaugemal, aga Reisijutud.com testis see ei olnud siiski takistuseks hea puhkuse veetmisel.

Saarele jõudes saab tellida omale vastu kastiauto. See on küll tasu eest, aga seda saab võtta ka kui esimest atraktsiooni saarel. Saabusime puhkemajja nõuka-aegse militaarveoki kastis, lahkusime ühe vanema lääne maasturiga.

Jäätma tallu on sadamast 2,4 km. Jalgsi on see umbes pooletunnine jalutuskäik. Esimene pool teest on asfalt, teine külavahetee. Mõistlik on kastiautoga kohale sõita ja talu pakub edasiseks kulgemiseks juba tasuta jalgrattaid. Siis võib planeerida pikema tiiru saarel Loo otsast majakaga Idaotsani, kuhu kulgedes saab läbi käia saare poest, kultuurimajast, ainsast eesti naturaalse maagaasi leiukohast (torust tuleb gaasi endiselt), Eestiranna surnuaia ja mälestusmärgi juurest, punase rändrahnu juurest ja kui lõpeb, ka liivarannast, kus sel suvel oli avatud surfibaar (nädalavahetuseti). Kiriku ja selle taguse poolsaare võib jätta juba järgmiseks päevaks, sest ühe päeva kohta on ka rattaga nimetatud kohti juba piisavalt. Arvestada tuleb, et eriti Loo majaka juurde minnes, aga ka mujal on metsateed kohati üsna liivased ja rattaga raskesti läbitavad. Jõudu kulub rohkem ning kohati peab rattaid käekõrval ajama.

Loo majakas.

Külavahel on liivastele teedele kuivanud heina visatud, et oleks parem läbitavus.

Kuid siin on tegemist ikkagi majutusarvustusega, seega räägime ka sellest, mis ööbimiskohas ees ootab.

lastele on see igati sobilik koht, on kiikesid, isegi liuväli, palju ruumi jooksmiseks ja muidugi jalgrattad. Kui laps väiksem, saab oma rattale laste-istme külge klõpsata. On kasse, on laisku koeri, kes lasevad end silitada. Kohe Jäätma talust paistab Prangli kiriku torn.

Majutusvõimalusi on mujalgi, aga meie testisime eraldi Jäätma talu Lääneranna maja (valmis 2017 kevadel), mille teisel korrusel on suuremad toad katuseaknaga ja eraldi trepist sissepääsuga.

Raske öelda, kuidas talvel on, aga suvel võib olla kergelt palav. Samas on lahtiste akendega merelises kohas alati piisavalt tuult, et jahutada.

Numbrituba.

Majutus sisaldab voodipesu, rätikuid, duši kasutamist, köögi kasutamist (kuhu saab jahedad joogid ka külmkappi panna), grilli kasutamist ja päikese võtmiseks on ka lamamistoolid.

Dušš on talustiilis, mitte kahhelplaatidega euro:

Dush

Kuna tegemist on puhkemajaga, siis tuleb kasutada ühist dušši. Saun on ka sealsamas, lisatasu eest, ja tünnisaun ka (köetava tunniga).

Hommikusöök on samuti ühine, aga võimalik on muidugi seltskondi ajatada ja igaüks saab oma ajal tulla sööma. Klassikaline euro-hotellihommikusöök on tuttav, kuid sellele lisanduvad Prangli vaated ja mõnikord ka koer ja kass, kes tulevad vaatama, millega külalised tegelevad. Soojad pannkoogid olid meie lemmikud.

Hommikusöök.

Viiekohalises toas on lai kaheinimesevoodi ja kolm ühest voodit. Katusetoas on pikuti ruumi piisavalt. Külgedel pikemad inimesed peavad kummardama. Välisuks oli vist niiskust saanud ja käis raskelt, aga kuna oli suvi, siis see ei takistanud, niikuinii oli hea uksed ja aknad lahti hoida.

Aken

Jäätma talu asub küll sadamast kaugemal, kuid randa on jalutada umbes täpselt kilomeeter. Seega kui transport sadamast on olemas, on näiteks esimesel või teisel päeval hea kasvõi jala liivaranda kulgeda.

Kus süüa? Võimalusi on mitu. Saab ka puhkemajast tellida, aga kui tahad restoranikogemust, on saarel Prangli Saare-resto. See on Jäätma talust 2,1 km. See on ka peaaegu sadama juures. Nädalavahetustel soovitatakse lausa istekoht ette broneerida. 

Sadamas on veel söögikohti, tippajal leidub neid ka keset saart, näites oli ühel õhtul avatud tänavatoitlustus poe lähedal "peamaantee" ääres, kust sai isegi burksi.

Jäätma talu.

Kui otsid saare-eksootikat, siis Tallinnast alustades on Prangli väga hea sihtkoht mõnepäevaseks puhkuseks. Kaheks päevaks jätkub saarel avastamist küll, edasi saab vaid põhjalikumalt süveneda. Kui aga otsid vaikust ja rahu, siis nädala sees on puhkemajas kõik võimalused selleks olemas. Suvel ilmselt kohtab nädalavahetustel suvepäevalisi ja pulma- või muid peolisi, kes on terve talu kinni pannud, aga muul ajal on vaikust küllaga.

PLUSSID

+ vaikus ja rahu, kõik mugavused rahulikuks puhkuseks
+ soodne majutus
+ tasuta jalgrattad

MIINUSED

- ühine dušš ja eemal asuv WC
- numbritoa uks käis raskelt
- keskusest natuke eemal, transport paari inimesega kallis

HIND

20-25 eurot täiskasvanu, lapsed 7-12 a poole hinnaga, alla 6-aastased tasuta, autotransport 10 eurot (2021)

Asukoht

59.6210656, 24.9983373

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.