Prangli saar

Vaata ka Prangli Reisijuhti. Prangli on Viimsist tunnise laevasõidu kaugusel. Üks vähestest püsiasustusega Põhja-Eesti saartest.


Majutusarvustus Pranglilt: saar alati on hea valik. Jäätma turismitalu

Kui tuleb tahtmine minna puhkama saarele, siis on hea puhata mõnel rahulikul väikesaarel. Kui tahad ka saarel mugavusi, siis on hea puhata mõnel asustatud väikesaarel. tallinna lähedal on neid mitu tükki, aga Pranglil on turismitalusid lausa mitu. Need teevad ka omavalel koostööd. Seega võid leida väga mugava ja hea öömaja ka siis, kui üks talu on külastajaid täis. Jäätma talu Prangli kiriku lähedal on küll sadamast kaugemal, aga Reisijutud.com testis see ei olnud siiski takistuseks hea puhkuse veetmisel.

Prangli mõne tunniga - kiire matkateekond saarel

Kui aega on napilt, näiteks mõni tund (nii nagu oli kunagi Looduse Omnilaevaga teel Aksilt Kerile), ei jõua saarel just palju vaadata. Samuti on igapäevase praami Wrangö liin selliselt sätitud, et ühe päevaga saarel ära käies ongi just parasjagu nii palju aega, et teha väike tiir koos söögipeatusega sadama lähedal ning ongi aeg tagasi laevale liikuda.

Siiski saab ka mõne tunniga paljud olulisemad kohad nähtud, et järgmine kord juba põhjalikumalt tagasi tulla.

Esimene peatus - Kelnase sadam. Siin seisab kai ääres ka kunagine Prangli põhiline ühendaja mandriga - postipaat Helge, mis sõidab vahest praegugi.

Matkateekond Pranglil

Prangli on Tallinnale lähim püsiasustusega saar. Või peaks nüüd juba ütlema oli? Sest on ju Aegnal ja Naissaarelgi tekkinud elanikke, kes asuvad seal aastaringselt. Siiski on Prangli lähim, kus käib tõeline külaelu - on kauplus, kool ja palju inimesi kogu aeg.

Reisijututuba käis Pranglil 4. juunil 2005. Sellest ajast on pärit ka teekond ja pildid. Ühe päevaga jõuab napilt saare läbi tormata, kahe päevaga aga jääb aega ka rahulikuks ja põhjalikumaks uurimiseks.

Teekond algab koordinaatidelt N59 33,0880' E024 52,0420' - Leppneeme sadamast, kust viib laev Pranglile.

Reisijututuba käis postipaadiga Pranglil

Hommikul paksude pilvede all selgus, et pooled tulla lubanutest vaakus kehva tervisega või vihmahirmus kodus. Või oli muu mõjuv põhjus. Oht, et kõik laevale ei mahtunud möödus, oht, et laev liiga vähestega ei välju aga tekkis.

Prangli reisipildid on, nagu ikka, pildipäevikus.

Kui sadamasse kogunesime, siis lõpuks selgus, et meid on 17. Mingil hetkel oli kahtlus, et laevale jõudis meid veel vähem, kuid raha oli kuidagimoodi kokku kogunenud 17 inimese eest. Siiamaani pole keegi võlanõuet esitanud.
Theyr.net ennustas vahelduvalt nii vihma kui päikest ja merele minnes tundus, et nende viimane ennustus - pilved, kuid kuivalt - läheb täppi.

Taksoga Pranglil

Olemegi saarelt lahkunud, jäält paistab sadamast paremale jääv telkimise-ala.

Linke:

Pühapäevaleht, 12. märts 1994

Kaido Einama
Martin J. Palm

Viimastel nädalatel on Prangli külapildis üsna tavaliseks saanud igasugused ajakirjanikud, kes võõraid inimesi harva kohtavaid pisut pelglikke saareelanikke diktofoni ja märkmikuga taga ajavad. Pressi esindajad saabuvad kopteri, bussi või taksoga ja on iga nurgakese suhtes 6,4ruutkilomeetrisel maalapil väga uudishimulikud.

Asu Prangli saar teemat jälgima

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.