Kolm tuntud muusikavideot, mis filmitud Rummu karjääris

Rummu karjäär. Foto: Kaido Einama

Rummu karjäär Rummu asula külje all on maaliline ja eriline - endisel vangla territooriumil asub veealune ehitiste maailm, kuid vee peal on ka näha nii varemeid kui ka sügavate uhtorgudega paekivitolmust mägesid. Ulmelisel maastikul võetakse aeg-ajal üles ka muuskavideoid. Siin on kolm maailmakuulsate artistide klippi, mille filmimisel on kasutatud ka Rummu karjääri ja muid Eesti kohti.

Allan Walker - Faded

 
Norra elektroonilise muusika staari Alan Walkeri "Faded" on terves ulatuses filmitud Eestis. Näeme alguses hüljatud linnahalli ja Rummu mahajäetud vanglahooneid, siis jälle linnahalli ja lõpuks Pakri poolsaart ning Paldiski kanti.

Linnahalli võttis hiljem võtteplatsina kasutusele ka "TENET".

Kulgetakse Pakri poolsaarel, mahajäetud loomalaudas, Kopli sukavabrikus, mitu korda vilksamisi ka Rummu "tuhamägedel". Romantilis-depressiivsed maastikud on hallides sügistoonides. Kes tunnevad neid kohti, need tunnevad ära ka muusikavideos kasutatud Eesti maastikud. 

Till Lindemann - Knebel

 
See on ilmselt praegu ühe maailmas kuulsaima staari Rummu karjääris filmitud video, kuid mitte kõige enam nähtud. Eelmist, Alan Walkeri videot 2015. aastast on vaadatud juba müstilised 2,9 miljardit korda! Till Lindemanni klipp 2017. aastast rühib jõudsalt esimese kümne miljoni vaatamise poole.

Rummu karjääri kaadrid on kohe alguses ja edaspidi ka. Mingit ilusat muinasjutumaad ei maalita. Jõhker vägivald, lagunemine, depressiivne vees ja veres kahlamine, ahelate lohistamine, lihunikunoaga vehkimine.

Kroonika on sellest sündmusest ka pikemalt kirjutanud

Marina - Handmade Heaven

 
Kindlasti mäletavad mõned vähe aega tagasi esinenud Briti popstaari Marina and the Diamonds. Kui vahepeal oli Marina Diamandis aastaid avalikkuse eest kadunud, siis mõni aasta tagasi ilmus uuesti välja. 2019. aastal avaldas ta oma uue singli videoga, mis tehtud Eestis. Maastikud on selgelt äratuntavad ja võib aimata Eestile iseloomulikke rabamaastikke Põhja-Eestis, rannas olevat lagunenud (piirivalve)maja ilmselt kuskilt Lääne-Harjumaalt ja lumiseid kidurate mändidega rabasid lumise laudteega.

Video maalib Eestist juba palju romantilisema paradiisi pildi, mis on lumine, üksik ja puutumatu. Ei mingit erilist ängi ega depressiooni. Isegi kui väljas on külm ja pime.

Rummu karjäär on näha keskel ja pikemalt päris lõpuosas. Ära on tabatud üle-eelmise talve mõned lumised hetked. Video tegijate seas on Eesti nimesid ja agentuure. Seda muusikavideot on Youtube´ist vaadatud juba 5,3 miljonit korda.

Asukoht

59.2265224617, 24.1931829675

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.