Viitna loodusõpperada - järvetiir kunagisel transpordi tuiksoonel

Viitna kõrts, kust on hea alustada ja kus lõpetada.

Viitna oli möödunud sajandil ja selle aastatuhande alguses Põhja-Eesti liikluse ühel olulisimal tuiksoonel. Kõik, kes kulgesid idast läände või läänest itta, sõitsid siit mööda, mõned peatusid ka Viitna söögikohtades või poes. Kohe siinsamas, natuke Kadrina poole asub ka Viitna loodusõpperada, mis kulgeb natuke pikemalt, kui lihtsalt ümber järve. Väga sügavas järves meeldib harjutada ja võistelda ka allveeorienteerujatel, kuid kõrged liivased kaldad meelitavad kohale ka niisama puhkajaid. Suvel saab ujuda, kuigi sügav järv soojeneb aeglasemalt kui muidu, järve tagant kulgeb ka üks üsna uus ja põnev matkarada üle oosiharjade Tapani välja. See rada on alles mõned aastad tagasi sisse raiutud.

Vaata Street View´ täppe maastikul: 

Viitna Street View.

Viitna õperada aga kulgeb valdavalt kergesti läbitavas männimetsas, kus tuleb jälgida rajamärke, sest metsasihid ja risti-rästi rajad võivad natuke eksitada. Teekond on ligi 7 km pikk, alustada saab parklast, mis on kadrina maanteest natuke eemal ida pool metsa all. Lühem mõnekilomeetrine tiir kulgeb otse Viitna Pikkjärve kaldal, pikem rada viib peaaegu Loobu jõe kallastele välja, kuid see võib olla kobraste tegevuse tõttu kohati üle ujutatud.

Teele jäävad vaigutatud männid, millelt kunagi männivaiku võeti, 130-aastane kuusk, väike raba, Nabudi järv, allikad, vaated järvele ja järvesaartele.

Vaata kaarti suuremalt:

Vaata Street View vaadet suuremalt:

Asukoht

59.4479763198, 26.0121696306

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.