Heaolu fjordides

Norra on parasjagu nii kaugel, et sinna jõudmiseks tundub igasugune transpordivahend mõistlik – alates jalgrattast ja lõpetades lennukiga. Vahele jäävad veel rongid, bussid, autod, laevad, mis kõik aitavad Norrasse mugavalt jõuda. Arvestades Norra kallidusega, võtavad sinna sõitvad autoga pered kaasa ka kogu elamise – et odavamate Eesti konservide peal läbi ajada, sest norrakad suhtuvad vabas looduses pikniku pidamisse soosivalt ja on selleks maalilistesse kohtadesse ohtralt võimalusi loonud.

Vaja teada
http://www.visitnorway.com - üldinfo

• Reisisihi valik: Kui ihkad mägesid, tohutuid orge, karget loodust ja heaoluühsikonda, siis on Norra õige valik. Rännak sobib nii auto, jalgratta kui jalgsimatkana.
• Ilm, loodustingimused: kuna Norra on üle 1700 km pikk põhjast lõunasse, on tema ilmatingimused erinevates osades samal ajal üsna erinevad. Kuid Atlandi rannikul olles on kliima siiski pehmem kui samal laiuskaardil ookeanist eemale jäävates riikides.
• Söök: peamine märksõna on kala, sest Norra on üks suurimaid kalaeksportijaid. Kuigi igas restoranis pakutakse alati lõhet, maksab proovida teisi merehõrgutisi ka. Norrakad on ühed parimad kalaroogade valmistajaid.
• Majutus: Traditsiooniliselt on linnades kvaliteetsed eurotasemel hotellid, kuid väga palju on matkajate heaks tehtud ja võimalused telkida, õues pikniku pidada või motellis öö mööda saata on kõigis suuremates turismisihtkohtades.
• Sõiduplaanid, kohapealne transport: Oslos, Bergen, Stavangeris ja Trondheimis on rahvusvahelised lennujaamad. Rongid käivad Rootsi ja Taanisse, Soomega ühendavad Norrat põhjapiiri lähedal kulgevad maanteed. Laevareisid Norra fjordidega rannikul ühendavad rannikuäärseid linnu ja saari, turist saab veeta ka 12 päeva täispikal reisil lõunast põhjatippu.
• Raha, kaubandus, suveniirid: Norra on üks kalleimaid riike üldse, sinna maksab pikemal reisil ka süüa kaasa vedada nii palju kui tundub vajalik. Asi number üks, mille turistid Norrast kaasa ostavad, on trollikujuke. Tuttav ka Tallinna turgudelt on Norra rahvamustrites kampsun, mida ostetakse sealse suveniirina.

Norrast vaata ka reisiraamatust "Rännates läbi maailma".

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.