Norra

Hotelli broneerimine Oslos, Bergenis.


Reisi virtuaalselt Norra moodi: Sakte-TV

Telekanalitest, kus näidatakse lõkke põlemist või vee voolamist on paljud kuulnud. Kuid norrakad on sedalaadi meelelahutuse tõelised fännid. Neil on lausa vastav termin - Sakte-TV ehk "aeglane televisioon", mis tähendab, et üle kantakse mõni kauakestev tavaline sündmus, mida siis telekast saab igal ajal vaadata. Olgu selleks rongisõit Bergenist Oslosse (seitse tundi, seda on vaadanud juba 20% norrakatest), lõhe ujumine vastuvoolu, kudumine või 30 tundi malemängu.

Aga mis seal ikka, alustame aeglast TV-d 7 tunni ja 14-minutise sõiduga Bergenist Oslosse:

Kohtumine põhjapooluselt Teravmägedele jõudnud Timo Paloga

Eelmise aasta 22. aprillil startis põhjapooluselt Teravmägede suunas kaks polaarseiklejat - eestlane Timo Palo ja norrakas  Audun Tholfsen.

Retk, mida kavandas juba 117 aastat tagasi Norra polaaruurija F. Nansen, sai lõpuks teoks. Eesti meedia ei ole sellele ajaloolisele ja väga riskantsele retkele piisavalt palju tähelepanu pööranud, kuid polaaruuriate ringkondades on see retk pälvinud üksjagu tunnustust.

Nüüd on võimalus aga kokku saada Timo Paloga 28. veebruaril I AM Photographer Pro Shop salongis Tartu mnt. 84a kell 18.00.

Heaolu fjordides

Norra on parasjagu nii kaugel, et sinna jõudmiseks tundub igasugune transpordivahend mõistlik – alates jalgrattast ja lõpetades lennukiga. Vahele jäävad veel rongid, bussid, autod, laevad, mis kõik aitavad Norrasse mugavalt jõuda. Arvestades Norra kallidusega, võtavad sinna sõitvad autoga pered kaasa ka kogu elamise – et odavamate Eesti konservide peal läbi ajada, sest norrakad suhtuvad vabas looduses pikniku pidamisse soosivalt ja on selleks maalilistesse kohtadesse ohtralt võimalusi loonud.

Vaja teada
http://www.visitnorway.com - üldinfo

North Cape Photocache

Üks leid edukalt seljataga proovisin ka teist karpi leida. See on sealkandis kõige põhjapoolseim aare. Kaugemale enam ilma erivahenditeta suurt ei matka ja kuhu seal ikka minna on. Maailma ots tuleb enne ette.
16.07.2004 keskpäeval peale pikka ca 14 km ülesmäge väntamist alates Kirkeportenist jõudsin õnnelikult Nordkapi platoole. Teed ülespoole rohkem ei läinud. Saare põhjapoolseimasse otsa ja allapoole mereni oli maad veel 3-400m.

m&m #2 - Kirkeporten Nordkapp

Oma pikal rattamatkal läbi poole soome Nordkapini sai mingil hetkel asutud tegelema ka geopeitusega. Mida muud seal ikka teha kui päike mitu kuud loojuda ei taha ja pealegi just neil päevil just need ilma "merd puutumata" päevad päiksel on. Abiks sõbrad ja SMS-d ning koordinaadid olemas.
15.07.2004 päris öösel (kuid mitte pimedas) sai leitud esimesena m&m #2 - Kirkeporten Nordkapp aare. Oli teine päris täpselt paigas ja ootas leidjat.

Norra reisikiri

juuli 2002HEI! 11.07.2002 hommikul 9:00 paikku hakkasin siis sõitma Narvast oma unistust-Norrat avastama ja tagantjärgi mõeldes oli see minu senise elu parim sõit.

Seekord sai siis esmakordselt minna reisile oma transpordivahendiga-see oli tõesti õige otsus, esiteks see, et ise sõitsid kuhu tahtsid ja millal tahtsid.

Juba aasta enne hakkasin siis selleks valmistuma ja infot internetist, raamatutest koguma, majutusi broneerima jne.

Internetilinke:

[Valuutakonverter: NOK kursid täna]
[Hotelli broneerimine Oslos, Norras]
[Hotelli broneerimine Bergenis, Norras]
[Laevad Tallinn-Stockholm] 

11.07.2002 hommikul 9:00 paikku hakkasin siis sõitma Narvast oma unistust-Norrat avastama ja tagantjärgi mõeldes oli see minu senise elu parim sõit.

Asu Norra teemat jälgima

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.