Hotelliarvustus: Saka Cliff Hotel & Spa

Saka Cliff Hotel & Spa.Peab ütlema, et Saka hotelli reklaam on igati õnnestunud. Kõik vinks-vonks korras ja puhas, mõisaidüll ja pildid hingematvate vaadetega Eesti kõrgeimalt pangalt. Hotelli saabudes on reaalsus alati veidi teine, kuid kapitaalselt pettuma ei pidanud - kolmetärnimajutusega võib põhimõtteliselt rahule jääda.
Hotell on tegelikkuses veidi pisem kui pildilt paistab. Ja see pole mõisa peahoones, vaid väiksemas kõrvalhoones, mille taastamisel päris mõisaõhustikku pole silmas peetud, eriti ehitatava basseini pooles, mis on lausa modern. Aga OK, miljöömajutust ju polegi reklaamitud, tegemist ikkagi hea puhke- ja taastuskohaga.

Teenindus on ülimalt viisakas ja korralik. Kliendiga tegeletakse, tema erisoovidele tullakse vastu. Siit-sealt logiseb ainult asjade korraldus. Näiteks piknikukorv, mis lubati, et on rikkalik ja hea majaveiniga, osutus mitte-niiväga-rikkalikuks ja majaveini polnudki. Pärast seda küsima minnes toodi aga pikema jututa pudel head Hispaania veini otse numbrituppa ja vabandati. Vaba aja tegevused, mis piknikupaketis välja kuulutatud, jäid ka ära. Samas lubati piknikukorv kiirelt järgmisele päevale organiseerida, kui vihma sadama hakkas ja lapsevoodi jaoks leiti kohe ka vaba suurem tuba.

Spaa-teenuseid seekord ei proovinud. Proovisime majutust. Hotellitoad on enamuses teisel korrusel, mis on katusealusest välja ehitatud. Seega on toad üsna väikesed ja mööblit sinna suurt ei mahu. Kuid kes tulebki hotelli oma asju riiulitesse laduma. WiFi funkas korralikult, restorani hommikusöögilaua valik oli kasin, kuid sai kõhu täis rohkem manustades. Piknikukorvi sisust jäi kõige rohkem meelde hea liha ja kala. Koor oli tähtaja ületanud.
Rohkem tegelikult nuriseda polegi. Ülejäänud asjad on selle hotelli puhul väga head. Eriti muidugi asukoht - otse panga ääres. Ja hotell pole mitte oaas keset eimiskit, selle ümber on matkarada, mis korda tehtud, mitukümmend meetrit allpool aga liivarand, kuhu pääseb väga omapärast treppi mööda. Rada pole teab mis pikk, aga piisav, et ka vanem seltskond viitsiks selle läbida. neile on ehk kõige raskem Kivisilla joa juures alguses üles ronida, seal treppi pole (on mudane nõlv ainult).

Nii et juga ja pank ja liivarand on kõik kohe hotelli juures, tekitades mõnusa mõisaõhustiku, nagu olekski mõisakülaline. Kuid see pole veel kõik. Tööinimeste jaoks tundub väga hea asi olevat pangaserval asuv endine piirivalveehitis. Neid on terve Eesti rannik täis, kui vähesed on saanud endale mõistliku rakenduse. See piirivalvemaja aga on seminarikeskus konverentsiruumide ja vaatega merele. Niisama saab ilma seminarita mööda keerdtreppi maja katusele ronida, kus asub vaateplatvorm. See on üks avaraima vaatega platvorme Eestis. Räägitakse, et Soome lahe saared paistavad kätte ja mõnikord isegi Soome ise. Rääkimata tuhamägedest ja Balti Elektrijaama korstendest. Meie neid kahte viimast nägime, kuid merel möllas äike ja kuigi kaugele silm ei seletanud.

Hotelli maskotiks on must kass, kes asus hotelli elama selle renoveerimise järel 2004. aastal. Kass on sõber ja tal on fuajees oma tugitool. Siiski on nõus ta seda vajadusel ka külalistega jagama.

Rahvas, kes hotellis ööbib, on põhiliselt eakamad soomlased. Kohtasime ka sveitslasi ja lätlasi, eestlasi oli vähemuses. Õhtul oli aga hotelli parkla autosid täiesti täis. Hotelli ees platsil on elektripistikud karavanikohtadele, seal konutas ka üks autosuvila. Mere ääres üleval pangaserval on mingi kämpingu moodi majake, mille ees oli päeval ka vähest liikumist märgata.

Piknikupaketi võtnutel on võimalus hotellist saadud piknikukorv laiali laotada ükskõik kus Saka hotelli matkaraja ääres. Administraator soovitas kiige kanti ja piirivalvetorni lähedale jäävat lõkkekohta. Pikema matka huvilised võivad mööda rannikut rännata Valaste joani, panga kohal jääb lisaks kohatistele eravaldustele tee peale ka veel mõni mahajäetud sõjaväebaas.
Mõisa peahoone jääb kohe hotelli kõrvale. Sinna pidi tulema Balti klindi külastuskeskus. Pargis on tööd juba alanud, et peahoone ümbrusse seal olnud pargirajad teha, maja ise on veel n.ö karbi kujul. Ujula osa on peaaegu aasta ehitatud ja praegu ta veel valmis pole, ehkki lubatud tähtaeg oli juuli lõpus. Ilmselt sügiseks saab siiski valmis.

PLUSSID:

  • väga hea asukoht panga serval
  • korrastatud ümbrus, matkarada, trepid mere äärde, oma rand
  • lahke klienditeenindus

 MIINUSED:

  • kohati logisev asjade korraldus (puudunud majavein, vanaks läinud koor)
  • väikesed numbritoad
  • keskpärane söök
Asukoht

59.437771, 27.178804000000014

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.