Euromatkarada Keila-Joalt Laulasmaale

Keila-Joa.

(Uuendatud 2018)
Tegime matkarajale väikeseid korrektiive: esiteks, lõpetasime juba Laulasmaal, mitte ei läinud Kloogaranda välja. Laulasmaalt saab bussiga tagasi Keila-Joale, aga kuna meie ei jõudnud kell 12 päeval Keila-Joalt startides viimasele bussile 2008. aastal, siis salvestasime ka otsetee jalgsi tagasi mööda sisemaa metsateid. See võib abiks olla igal ajal.

Eesti esimene euromatkarada sai Reisijututoal taas läbitud 6. septembril 2008.

Nii sai trekkinguringiks täpselt 20 km. Soovitame - pole muret transpordiga, kui endal transport olemas ja jääb Keila-Joale.

1996. aastal avati Keila-Joal Eesti esimene nn euromatkarada - tähistatud ja piisavalt lihtne, et ka vanemad inimesed läbitud saaksid.

Selleks, et oleks euromatkarada, ei tohi maastik olla väga raske ja peatuskohti peab olema piisavalt tihedalt.

Rada, mis nüüd juba osaliselt muudetud kallasradade kitsuse ja kohatiste kinniehitamiste tõttu, kulgeb Keila-Joalt mööda kanjoniäärset parki mere poole, pöörab nõukogudeaegsete suvilate rajooni äärt pidi Meremõisa suunas, kulgeb mööda liivaranda Lohusalu poolsaarele, vingerdab eramaade vahelt Lahepere lahe äärde ja sealt mere äärt pidi Kloogaranda välja.

Träkk, mis allpool kaardil, sisaldab tagasipöördumist Laulasmaalt (Recketi baari tagant) läbi metsa Keila-Joale. Laulasmaa Spa juurest pole enam rada ametlik ja tagasitee pole ka tähistatud.

Vaata videot 2011. aasta matkast:

 

Vaata kaarti (küll 2008. aastast, aga teekond püsib enam-vähem sama edasi):

Vaata Street View vaadet suuremalt:

Asukoht

59.393794, 24.295267

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.