Retk ümber Kakerdaja raba

Kakerdaja rabas oleme käinud ka varem juba alates aastast 1995, kui järve äärde viis veel laugaste vahele pehmematesse kohtadesse pandud laudadega rajake. Nüüd on kõik tsiviliseeritud - mööda laudu saab põhimõtteliselt läbi raba (2,8 km). Aga tagasi? Möödunud aastal läksime tagasi sama teed pidi, aga see on ju igav.

Kaardid midagi ümber raba ei luba, GPS pakkus teekonnaks üle 15 km põhjast ja üle 25 km lõunast. Kuid suurendades märkasime siiski metsasihte, millest ei tea kunagi, kui läbitavad nad on. Otsustasime siiski lõunast proovida - seal jooksis raba alt üle pooleteise kilomeetri pikkune sirge metsasiht ja kui see juhtumisi läbitav on, siis saab ümber-Kakerdaja ringi teha juba alla 15 kilomeetriga, mis valgete õhtutega mais tundus juba sobivat.

Nii oligi - metsasiht oli mõned aastad tagasi puhastatud ja maltsad-nõgesed polnud mai keskel veel jõudnud vohama hakata, nii et üks paras jalutuskäik.

Rabarada algab Noku talukohast, kus on telkimis- ja piknikuplats ning DC. Alla kilomeetri on sealt laudteed Kakerdaja järveni, kust kalu ei maksa otsida. Ujuda saab küll.

Järve äärest kulgeb rada läbi raba umbes kilomeetri kuni Hiiesaareni, kus saab ka telkida ning sealt veel kilomeetri Jäneda-Matsimäe metsateeni, mille äärde on Albu koolilapsed rajanud sipelgakuningriigi jälgimise stendi. See tähendab infotahvlit, huvitavat külalisteraamatut ja märgistatud sipelgapesi tee ääres.

Veel kilomeetri pärast tulebki pöörata sirgele metsasihile ja marssida raba altservast läbi tagasi Kakerdaja lääneküljele. Nüüd põhja mööda heinamaa kraavikallast, siis võike kraaviületus mahalangenud puud pidi, ragistamist lodumetsas ja algavad liivased nõmmemetsad, mis viivadki algusse tagasi. Pikkuseks ca 12 kliomeetrit.

Pildid kaardil:

Vaata kaarti:

Google Street View:

Asukoht

59.188538, 25.509925

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.