Reisijututoa teine Gowalla-reis - Matsalu põhjatornidesse

Matsalu North Towersehk Matsalu põhjatornid on Reisijutud.com-i teine Gowalla reis Eestis, mis tutvustab Matsalu lahe põhjakaldal asuvat kolme linnuvaatlustorni. Miks just kolme, miks just Matsalu põhjakaldal? Aga sellepärast, et Matsalu lõunakallas on üsna populaarne, kuid peaaegu sama põnev (või isegi põnevam) põhjakallas on asjatult unarusse jäänud matkajate poolt. Kolm torni sunnivad peatuma nendes kohtades, kus saab näha kolme erinevat põhjakalda maastikku.

Rannajõe vaatetorn on Matsalu Rahvuspargile tüüpilise hiiglasliku rannaluha ääres, kuhu võiks maanduda isegi lennukid, kui vesine ei oleks. Sinna maanduvad kevadel-sügisel tavaliselt ka suured rändlindude parved.

Priskuse tornike on väga ilusa Kiideva rannaküla tagumises sadamas. Et sinna minna, tuleb läbi jalutada kogu Kiideva küla süda, mis on vägagi vaatamist väärt.

Puise torn asub Puise ninas, poolsaare otsas, kust edasi laiub Matsalu lahe asemel juba Väinameri. Binokliga saab üle vaadata ka Matsalu lõunakalda tähtsamad objektid. Samas asub ka väike kalurisadam oma idülliga.

Kogu tee on asfaltiga kaetud, kui peenemad turistid tolmu pelgavad.

Uut träkki ei hakanud selle matka jaoks salvestama, sest põhjakaldal oleme varemgi käinud. Teekonnafaili GPSi jaoks leiab Matsalu põhjakalda matkaraja leheküljelt. Gowalla reisi jooksul tehtud pildid ja videod aga leiab siit artiklist:

Matsalus on linnud kohal (2010)

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.