Matkateekond Vasalemmast Kloogale

Klooga lennuväljatee.

Vasalemma-Klooga matkaraja logistikat on lihtne korraldada elektrirongiga. Tallinnast Vasalemma rongiga hommikul kohale, jalgsi 17 km Kloogale ja sealt õhtul elektrirongiga tagasi. Ühe korra pilet (üks ots) maksis mõlemal reisil 1,8 eurot (2011).

Teekond viib mööda Loode-Eesti väikesi kruusateid ühest külast teise, teele jääb asustust ja metsi. Rajale jääb ka üks trahter, kus keha kinnitada ja mitu poodi toidutagavarade täiendamiseks.

Vasalemmast alustades satub matkaja esialgu rahulikku, vaiksesse aedlinna, kuhu hommikuselt rongilt saabuvad vaid rataskärudega suvila- ja aiamaaomanikud. Asula väikleste poekeste ees on siiski juba kohalik klientuur ootamas või lihtsalt tšillimas. 

Jaama teelt tuleb õigel hetkel pöörata Pärna tänavale, mis asulast eemaldudes muutub laiast asfaldist lõpuks vaid mudaseks metsarajaks, kuni lõpeb raudvärava ja eravalduse sildiga. Enne aga saab õnneks pöörata üle põllu teisele teele, mis viib Vana-Haapsalu maanteele välja.

Nüüd piki maanteed Keila poole jalutades võib teha peatuse Maeru trahteris, et jätkata hiljem uue energiaga Maeru-Klooga maanteel juba Klooga suunas. Teel võib kohata NATO baasist Ämaril välja lendavaid Tšehhi reaktiivõppelennukeid ja NATO sõjalennukeid, igal pool on veel eravalduste silte, lehtpuumetsi ja käänulisi kruusateid kuni Klooga järveni välja.

Klooga militaarehitised.

Klooga järve ääres on veel alles suured nõukogudeaegsed militaarehitised ja angaarid, matkateekond juhatab võssa kasvanud Klooga mõisa varemeteni.

Mõisa katus on läbi, seinad pudenevad, kuid seisavad veel püsti. 1990ndatel valatud betoonlaed hakkavad ka pudenema, kuid aitavad siiski veel seinu püsti hoida.

Väike põige Klooga alevisse annab hea ülevaate erinevate ajastute arhitektuurist ja elustandarditest. Tünn-elamust stalinistlike liialdustega ohvitseride majani välja.

Rong Tallinna väljub madalalt europlatvormilt. Veidi alla tunniga ollakse Balti jaamas tagasi.

Vaata kaarti suuremalt:

Vaata videot teekonnast Vasalemmast Kloogale 9. septembril 2011:

Vaata Street View vaadet teekonna algusest Vasalemma raudteejaamast:

Vaata teekonda raja lõpust, Klooga raudteejaamast:

Asukoht

59.238213, 24.288089

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.