Majutusarvustus: Pätsuloigu

Kuna sügisel kisub eriti värvliseks just rabades, siis plaanisime oma sellesügisest matka Läänemaa rabadesse ja selle järel mugavat väikest öömaja kümnekonnale inimesele. Valgejärve lähedusse jääb mitmeid puhkemajasid, aga kui hakata planeerima poolteist nädalat enne ööbimist, siis selgus, et majutusäris on ka oktoobri keskel kibedad tööajad - enamus kohti olid juba täis. Kuna tegemist on Pätsuloigu öömaja-arvustusega, siis pole raske arvata, et valituks osutus just see koht.

Mis siis netiavarustest silma hakkas? Siin on esimesed muljed.

Pätsuloigul on eraldi kaks kahetoalist tuba pluss suur magamisruum 14le
inimesele teisel korrusel. 
Allika talus piltidelt ei lugenud välja, kas seal eraldi ruume oli. Kohapeale helistades selgus, et siiski oli, aga koht oli sobival ajal juba hõivatud.
Rätsepa talus: 6 magamistuba: 3 kahekohalist privaattuba, 2 kuuekohalist ja
1 neljakohaline.
Kallaste talus: magamiskohti kolmes toas 21. On nii suur kui väike maja ja majakesed, mis külmal ajal köetavad. Paraku ka seal oli pool asutust kinni ja meie vahepeal väiksemaks muutunud lastega seltskond tahtis täitsa omaette kohta.
Koplimadise: peamaja koos saunaga läheks üsna kalliks, saunamaja eraldi on
majutusega 15-le inimesele üheskoos ilma eraldi tubadeta. Peamajas on majutus tubades.

Niisiis sai valitud Pätsuloigu, kuna seal oli ka kaks eraldatud tuba lastega peredele. Kohaleminek on kaardi järgi lihtne (trüki näiteks kodulehelt välja), kuid koordinaate kaardilt telefoni sisestades võib eksiteele sattuda, sest veebis antud koordinaadid juhatavad natuke mööda. Nii tutvusime meiegi esialgu Maeru külaga, kuni kaardi pealt õige asukoha üle kontrollisime. Valgejärve äärest (kuhu meie matk viis, vaata ka Valgejärve matkaraja lehekülge) oli Pätsuloigule 37 km, kuid lähemad kohad on veel Maeru trahter Vana-Haapsalu maantee ääres (selle vastast otsetee Pätsuloigule viibki, jäädes ka Vasalemma-Klooga matkateekonna peale sobivalt keskel), Vasalemma, Padise, Keila, Pakri ja Paldiski. Otse lähemas ümbruses vaatamisväärsusi napib, aga natuke kaugemale (kasvõi jalgrattal) sõites juba tegevust jätkub.

Palkmaja, kus põhitegevus käib, sisaldab väikest "elutuba" loomanahkadest diivani ning kaminaga, esimesel korrusel on kaks kahekohalist vooditega tuba, saun (mida köetakse eesruumist) ja katusealune, kus mahub magamiskottides ja madratsitel magama suurem seltskond. Elutuppa väga suurt seltskonda ei mahugi ja jääb kitsaks, aga kompleks on ise ju laiem ja saab eralduda. Mätaskatusega grillikoda ehk tulekoda ise on juba hiiglasuur, kuhu mahub bussitäis rahvast ehk ligi 50 inimest vabalt ära loomanahksetele diivanitele. On veel ka pikkade laudadega väliköök katusega, suitsusaun ja ahjuga köetav soe tünn selle juures. Katusealusega välikööki saab suunata muusika või muu heli peamajast või tulekojast.

Puhkekoht on ehitatud kunagisele hobuste karjamaale, maastik on Lääne-Eestilikult männine ja kadakane ning kõik mugavused peamajas olemas WC-st köögi ja televiisorini välja. Võib küll jääda natuke kalliks, aga suure ja väiksema seltskonnaga, eriti soojemal ajal täitsa paras erinevat liiki olengukohtade poolest. Mõni asutus mahuks siia ka oma suvepäevi pidama. Kohapeal saab tellida toitlustuse, kuid Maeru trahter on ka peaaegu et jalutuskäigu kaugusel. Ise sööki tehes leiab küll majast mõne poti, aga söögiriistad peaks endal kaasas olema.

Kui jalutamiseks läheb, siis saab Pätsuloigult jalutada kasvõi Kloogale, Niitvälja golfiväljak ja ratsabaas pole samuti kaugel.

PLUSSID

  • Korralikud, üsna värske välimusega puitehitised
  • Täiesti omaette olemine

MIINUSED

  • Lähiümbrus on igavavõitu
  • Kompleks on kallivõitu

HIND

  • Alates 255,65 EUR reedel-laupäeval ainult palkmaja ja saunaga, muidu (kõige odavam nädala sees) alates 25,65 või (nädalavahetusel) 31,96 eurot inimese kohta, kuid mitte alla min hinna (aastal 2011, vt värskeid hindu siit)
Asukoht

59.272175, 24.27382

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.