Reisi virtuaalselt Norra moodi: Sakte-TV

Lõke. Foto: Kaido Einama

Telekanalitest, kus näidatakse lõkke põlemist või vee voolamist on paljud kuulnud. Kuid norrakad on sedalaadi meelelahutuse tõelised fännid. Neil on lausa vastav termin - Sakte-TV ehk "aeglane televisioon", mis tähendab, et üle kantakse mõni kauakestev tavaline sündmus, mida siis telekast saab igal ajal vaadata. Olgu selleks rongisõit Bergenist Oslosse (seitse tundi, seda on vaadanud juba 20% norrakatest), lõhe ujumine vastuvoolu, kudumine või 30 tundi malemängu.

Aga mis seal ikka, alustame aeglast TV-d 7 tunni ja 14-minutise sõiduga Bergenist Oslosse:

Põnev... kuigi päris lõpuni vist ei jaksa vaadata.

Andy Warhol leidis juba 60ndatel, et selline žanr võib intrigeeriv olla ja tegi filmi "Sleep", kus tahtis näidata kaheksa tundi Brigitte Bardot´d magamas. Film tehtigi, aga keegi teine magas.

Aga need pole veel midagi. Norrakad filmisid (ja näitasid oma televisioonis) 134 tunni pikkust Hurtigruteni kruiisi mööda rannikut. Ja jälle vaadati - üle 50% norrakatest jälgis mingil hetkel laeva teekonda. Saab ka järele vaadata. Kui järelevaatamine pikavõitu tundub, siis siin on 37-minutine timelapse-kokkuvõte.

Kuid seegi pole veel kõik. Kõige pikaajalisem ja "huvitavam" otseülekanne on bituumeni tilkumise jälgimine. 1930. aastal pandi Queenslandi ülikoolis bituumen tilkuma ja juba 1939. aastal langes esimene tilk. Viimane ajalooline hetk oli 2014. aastal, mil kukkus 9. tilk. Nüüd on veel aastaid oodata järgmist suursündmust. Kes tahab, võib protsessi jälgida siin: www.thetenthwatch.com.

Natuke huvitavam on ehk 100 tundi Norra malegeeniuse Magnus Carlseni mängu jälgimist.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.