Värskas nagu Veneetsias

Värska bussijaam.

Kirjutasime Veneetsiast aasta tagasi. Praegu on välismaale reisimine keerulisem, iga hetk võivad lennuühendused katkeda ja karantiininõuded võivad samuti tabada paljudest riikidest tagasi tulles. Seega - reisida on turvalisem hoopis Eestis. Kui tahad võimalikult kaugele minna, siis sobib näiteks Värska. Sel suvel on see nagu Veneetsia - ööbid suures hotellis (veekeskuses), hommikul astud laevale ja käid peatustes läbi nii Värska "kesklinna" kui Reegi maja ja muuseumi.

Ööbimine Väike-Rõsnas

Värska sanatoorium

Värska Sanatoorium on Värska suurim ööbimiskoht, mille alla kuulub ka Värska Veekeskus. Mõlemad asuvad mõned kilomeetrid Värskast eemal, Väike-Rõsna külas. Veneetsiale sarnaselt on sanatoorium kohe vee ääres, kust viib Seto Lines´i järvelaev uhiuude Värska sadamasse (seega ei pea jala, rendirattaga ega autoga minema) ning sealt edasi Reegi maja juurde. Laev ringleb päevas 3-4 korda. 

Värska, Reegi maja sadam.

Öömaja - valikut on

Värskas öömaja otsides leiab kõike - nii hubast kodumajutust (Koidu Kodu) kui korralikku sanatooriumi. Isegi kolmnurksed suvekämpingud on olemas (Hirvemäe puhkekeskus).

Nii Värska Sanatooriumis kui veekeskuses ööbides saab hommikul nautida üsna inimtühja veekeskust, kuid siis pole seal ka atraktsioone - veejugasid. rahulikult saab ujuda nii veekeskuse ujumisbasseinis, mis on natuke jahedam (+28 kraadi) kui ka mõnusalt soojas veekeskuse väikses basseinis (+34 kraadi). Akna taga on männimets.

Sanatooriumis on hommikul suures saalis rikkalik hommikusöök, aga öösel võivad kimbutada sääsed - nende eest hoiatavad ka sildid numbritubades. vee ääres on põhiliselt sellised sääsed, kes õnneks verd ei ime - suured laulusääsed, kuid nende ringilendamine on ebameeldiv ikkagi. Selleks on vähemalt üks aken, kus on ees sääsevõrk.

Kuhu minna?

Kohe Värska sanatooriumi taga on vaatetorn ja rabarada Velna külla. Seal algab juba vene piir ja kui plaanida metsa seenele minekut, siis võiks kaarti ka vaadata, kus see piir täpselt kulgeb. Enamasti on siiski piir üsna soine ja võsane, nii et päris kogemata Vene poolele ei satu.

Värska keskuses on uhiuus sadam ja keskväljak taastatud vabadussõja monumendiga. Keskuses on ka õigeusu kirik, surnuaed, sammastega bussijaam ja kaks poodi - ketipood Coop ja kohalik pood Lemmik. Kunsti- ja suveniiripood on ka.

Reegi maja

Värska sadamast edasi viib laev uude Reegi maja sadamasse. Künka otsas on kindral Reegi maja, värskelt renoveeritud, kus asub Värska külastuskeskus. vaid mõnisada meetrit eemal asub Värska talumuuseum ja Tsäimaja, mis on hea söögikoht kohaliku toiduga. Kui oled autoga, võib läbi Saatse saapa, mis kuulub Venemaale, ka Saatse külla minna, kus on samuti muuseum. Lõunalaagri suurtes männimetsades aga on hea käia seenel - kukeseeni on igal aastal murdu.

Kukeseen.

Vaata ka:

Majutus Setomaal

Asukoht

57.9579097679, 27.6328132742

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.