Rahvas valis: need on selle aasta parimad söögikohad Euroopas ja maailmas

Foto: (CC) Eirian Evans, geograph.org.uk

Tripadvisor paneb igal aastal oma kasutajate hinnangute põhjal kokku hetkel kõige kuumemad söögikohad nii piirkondade järgi kui ka kogu maailmas. 

Nüüd on selgunud, milliseid söögikohti eelistati 2022. aasta hinnangutes.

Reisikogukonna valitud Travellers' Choice Awardsi auhindade sarja 2022. aasta parimad restoranid aitavad kõigil leida reisimisel "kohustuslikke" söögikohti kuues erinevas restoranide tüübis. Nõudlikumad einestajad saavad võitjate nimekirjaga tutvuda siin: tripadvisor.com/TravelersChoice-Restaurants.

Auhinnatud restoranid katsid sel aastal kuut kontinenti ja 51 riiki. Ülemaailmsed tööjõuprobleemid ja jätkuvad COVID-19 piirangud piirasid mõnes riigis jätkuvalt väljas söömist, näiteks olid mõned Aasia riigid rahvusvahelistele turistidele suletud peaaegu kogu hindamisperioodi.

Sellegipoolest jätsid gurmaanid üle maailma Tripadvisorisse miljoneid arvustusi, mis kirjeldavad nende kogemusi.

"Väljas söömine on väga hinnatud: paljude restoranikülastajate jaoks on naabruskonna parimates söögikohtades käimine puhkusel kõrgeima reitinguga tegevus. Hiljutises küsitluses ütles meile üle poole kasutajatest, et toit on nende reisi kõige põnevam osa," ütles Tripadvisor Hospitality Solutionsi asepresident Lauren Murphy. "Soovitused võivad olla abiks otsuste tegemisel restoranide hulgast parimate leidmisel. Tripadvisori parimatest parimatest auhinnad, mille valisid välja neid kohti külastanud ja arvustanud inimesed, annavad teada viimasel aastal parimaid autentseid elamusi pakkuvatest söögikohtadest."

Kes on parimatest parim?

Parimatest parim 2022. aasta tipprestoran maailmas on The Old Stamp House Ühendkuningriigis Ambleside´is. Teist aastat järjest esikoha võitnud restorani juhivad kaks venda, kelle söögikoht on hinnatud oma intiimse ja ainulaadse keskkonna ning maitsva menüü poolest.

Parimatest parim kohtinguõhtu restoran, mis sobib paaridele väljas söömiseks, on Altto Ristorante & Lounge Bar Brasiilias. See on maailma kõige romantilisem söögikoht hingematva vaatega Armação lahele ja võrratu gastronoomilise kogemusega.

Vaata kõiki parimaid restorane siit.

Metoodika

2022. aasta parimad restoranid arvutatakse Tripadvisoris 1. juulist 2021 kuni 30. juunini 2022 kogutud restoranide arvustuste ja hinnangute kvaliteedihinde ja ning arvustuste koguse põhjal.

Asukoht

54.430912, -2.962482

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.