Jõuluvanale külla

Põhja suunas, sinna, kus elab jõuluvana.


Eestist lennatakse pühadeks enim Bangkokki, Londonisse ja Dubaisse, aga ka külmale maale wher2go 24.12.2019 13:56

Eesti inimeste lemmiksihtkohad jõuludeks ja aastavahetuseks on sel aastal Bangkok, London ja Dubai, selgub Finnairi statistikast. Talvehooaja populaarsemate lennusihtkohade seas on veel traditsioonilised Euroopa jõuluturud ja suusareisid Soome Lapimaale.

"Talvel läheb eestlane päikest püüdma, olgu siis Bangkokki, Phuketisse või Dubaisse. Euroopa lendudest on populaarseim London. Linnapuhkuse sihtkohade müügihitid on traditsiooniliselt Pariis ja Praha, mis on kuulsad muinasjutuliste jõuluturgude poolest," ütles Finnairi Ida-Euroopa ja Baltimaade juht Arunas Skuja.

Jõuluvana lendas esimest korda oma ametliku lennufirmaga Lõuna-Koreasse Busani wher2go 18.12.2019 19:25

Jõuluvana ametlikuks lennufirmaks on Finnair ja kiirel pühadehooajal viiakse ta ka uutesse kohtadesse. Pärast ringreisi Jaapanis jõudis jõulumees nüüd esimest korda Lõuna-Koreasse Busani.

Jõuluvana alustas Aasia ringreisi Jaapanis ja Hiinas. 3,5 miljoni elanikuga Busan on aga Lõuna-Korea suuruselt teine linn ja asub Korea poolsaare kaguosas, olles tuntud kaunite maastikuvaadete poolest, kus kohtuvad mäed, jõed ja meri.

Conde Nast Traveller valis Tallinna jõuluturu jälle parimate hulka Kaido Einama 07.12.2019 14:42

Kuigi väljas sajab juba mitmendat päeva ja mitte lund, temperatuur on pigem jaanipäevane kui jõulune ja hinnad pigem skandinaavialikud kui idaeuroopalikud, on Tallinna Raekoja platsil asuv jõuluturg endiselt Euroopa parimate seas oma õhustikuga.

Vaata, millised on Euroopa parimad jõuluturud ja jõulupuud wher2go 16.12.2018 19:17

Igal aastal valitakse Euroopa parimad sihtkohad väga erinevate näitajate järgi - nüüd jõulude ajal tehakse edetabelid ka parimatest jõuluturgudest ja jõulupuudest.

Sel aastal saavutas esikoha Tallinna jõuluturg.

Jõulukuuskede edetabelis jäi Raekoja platsi kuusk aga alles 12. kohale, kuid murdis siiski TOP-i. Tutvustusesöeldakse, et jõulude ajal on lumi Tallinnas garanteeritud - saame näha.

Jälita Jõuluvana Trillian 25.12.2008 10:58

Militaristid on taas Jõuluvana radariekraanidele võtnud ja näitavad seda teistelegi. Iga aasta on võimalik NORADi abiga (NORAD - North Atlantic Atlantic Aerospace Defence Command) jälgida, kus Jõuluvana hetkel asub. Vaadata saab videoid Santa Clausi lendamisest põnevate linnade kohal, lugeda Wikipedia artikleid peatuskohtadest, kus ta hiljuti kinke jagas ning vaadata asukohapõhiseid Panoramio fotosid. Kaardi all tiksub kell, mis näitab Jõuluvana järgmisse kohta startimise aega.

Jõuluks ja aastavahetuseks metsa! sunwolf 23.12.2003 17:27

Pühade-elamuseks on vaja vaid kujutlusvõimet ja julget pealehakkamist, et aastalõpp erineks traditsiooniliseks kujunenud peopanemisest, soojale maale põgenemisest või tüüpilisest täisõgimisõhtust.

Talviste suurpühade möödasaatmiseks võib kasutada erinevaid viise: kes sõidab Eestist kaugele mõõdukamasse kliimasse aastavahetust tähistama; kes veedab jõulud pere seltsis kodus pidulaua taga; kellele meeldib pühad ööklubis metsikult pidutsedes mööda saata.

Jõulukuulutajate tulek

Eesti Päevaleht, Magasin, 1996

Kaido Einama

Pealinnas peab kõik olema suur. Kui kuskil Lõuna–Eestis sebivad ringi pisikesed punasemütsilised, on pealinna päkapikud suuremad kui Jõuluvana ise. Viimsi Jõulumaa avati
hiigelpäkapike osavõtul.

Viimsi poolsaare kaldal tungleb rahvast. Külm laupäevahommik lume ja vihmata avab päkapikumaa Viimsis. Öösel on sadanud suured loigud.

Asu Jõuluvanale külla teemat jälgima

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.