Giidid

Giidid, meie teejuhid, kes teavad kohalikke elu-olusid ja ajalugu.


Algab Porkuni ja paekivi teemaline giidi- ja kodulookonkurss „Pajatusi paekivist”

Algab Porkunit, paeriiki, paemuuseumi ja rahvuskivi ehk paekivi tutvustamise omavaheline mõõduvõtt, kus selguvad parimad tutvustajad. Konkursi eesmärk on populariseerida giidide, reisisaatjate, koduloorääkijate, õpilaste, õpetajate ja teiste huviliste seas paekivi, paemuuseumi, samuti Porkunit ja kõike Porkuniga ja paepiirkonnaga seonduvat.

Korraldajad soovivad leida eeltööde näol uusi lähenemisviise ja fakte paekivi, paemuuseumi, paeriigi ja Porkuni kohta. Kõik laekunud eeltööd jäävad paemuuseumi.

Konkurss koosneb kahest osast: eeltöö ja lõppvooru etteaste. Eeltöö on 1,5-3 lehekülge pikk vabas vormis kirjatöö Porkuni, paepiirkonna  ja paekivi ning paemuuseumi teemal.

Hakka matkatreeneriks!

Milleks nühkida päevast päeva kontoritooli selle nimel, et nädalavahetusel korraks välja loodusse pääseda? Hakka parem ise väljas tööle, näiteks matkajuhina. Hobi ja töö üheskoos.

Kuni 07. märtsini 2011 kestab taotluste vastuvõtt matkatreeneri I-III taseme kutsekvalifikatsiooni taotlemiseks ja pikendamiseks. Enne on vaja vaid läbida vajalik matkapäevade arv ning vastav koolitus.

Otsitakse parimat Käsmurääkijat

Seljataga on kaks giidikonkurssi. Annol 2008 aprilli viimasel laupäeval Viru rabas nimega "Viru Raba Rääkijad" ja sel aastal, 25. aprillil Sagadi mõisa juures nimega "Sagadi mõisarääkijad".

Tulemas on kolmas giidikonkurss, seda nimega "Käsmurääkija": merejutud, kaptenite lood, Käsmu küla tänapäev, mereäärsed metsajutud, kivikülv, suured rändrahnud, Mohni saar, Kuradisaar, Mädalaht, Käsmu laht, Vana-Jüri ots, kaugelt eemalt paistab Eesti põhjatipp -Purekkari neem...Teisel pool Käsmu lahte Vergi poolsaar ja Võsu... jääaeg ja Käsmu poolsaare teke... see kõik on valik sellest, mida võiks rääkida üks giid Käsmu külas ja Käsmu poolsaarel.

Esimene giidikonkurss Viru Raba Rääkijad

Reisijututuba hakkab põhjalikumalt matkaradu träkkima.Giidid asuvad kevadel võistlustulle. Algavad ettevalmistused esimeseks giidikonkursiks, mis kannab nime "Viru Raba Rääkijad".

Veebruari lõpuks peavad rabagiidid esitama oma eeltööd (esseed), et siis märtsis saaks zhürii neid hinnata.

Eeltööde pikkuseks nõutakse 1-3 lehekülge. Tutvustama peab Viru raba. Siinkohal ka link Reisijututoa Viru raba träkile, kus märgitud rabaraja marsruut koos osade infotahvlitega.

Giid: nädalavahetus Roomas

Itaalia, RoomaEsimene päev

hommik
- Veneetsia väljak (muuseum Palazzo Venezias)
- Rooma Foorumi ja Kolosseumi varemete külastus
pealelõuna
- Piazza di Spagna (kuulsad trepid)
- Trevi purskkaev
- Piazza Colonna, Piazza di Pietra (linnaväljakud), Pantheon (üks paremini säilinud antiikseid ehitisi)
- Piazza Navona (S. Agnese kirik)

Asu Giidid teemat jälgima

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.