Taani

Hotellibroneering: Copenhagen ja teised Taani linnad.


Koletu veretöö Fääri saartel

Toimetusse saabus koletute verepiltidega kiri, mis esialgu tundus hoax. Oligi hoax ehk massilevitatav (peaaegu) spämmkiri, nagu selgub sellelt lehelt. Aga see, mis piltidel, ongi tegelikult tõsi, mis muudab selle hoaxi juba tõsisemaltvõetavaks. Fääri saartel on endiselt kombeks kuskil kord aastas ajada saarte lähedale tulnud vaalaparv ranna äärde ja nad siis kõik metsikus veresaunas maha nottida.

Taanil ka oma viski - Rootsi järel

Suvel külastas Reisijututuba esimest Rootsi viskitehast, nüüd selgub, et ka taanlastel on hakanud alkoholi piisavalt üle jääma, et seda raatsib aastakümneteks seisma jätta.

Taani oma viskitehas Braunstein villis 225 liitrit Braunstein Edition no. 1 märjukest, mis saab valmis aastaks 2010. 300 pudelist enamus on müüdud, ka kuninglik sugu on omale varunud sellest kollektsioonist mõned pudelid tagavaraks.

Taanlased vabameelsuse ja konservatiivsuse vahel

Miski sunnib taanlasi olema alati veidi erinevad, kuid mitte liiga kaugele n.ö normaalsusest kaldudes – kõik proovivad olla omapärased, kuid väga kiivalt jälgitakse, ega keegi ometi sellega liiga kaugele ei lähe. Turistid võivad seda piirilkõndimist rahumeeli kõrvalt vaadata – nii nagu igal pool maailmas, vaadatakse turiste kui väljaspool kohalikke kategooriaid olevaid inimesi, kes võivad olla kui veidrad tahes. Nad on turistid, neil on võõras kultuur, peaasi, et väga häiriv ei ole ja kohalikku turismitööstust toetavad. Kasulik teada

Christiania lõpp?

Christiania lõpp? - Taani valitsus valmistab ette seaduseelnõu, mille eesmärgiks on hävitada Kopenhaageni kõige kuulsam linnaosa Christiania. Vabalinn, mis on tuntud kogu maailmas on taani bürokraatidel pinnuks silmas ja sellele tahetakse teha lõpp. Christianiasse tahetakse ehitada 300 korterit ja lõhkuda maha sealsed vabade inimeste majad. [Minut.ee]

Väikese paadiga Taani ja Saimale

Läänemaa mees Andres Luiga mootorpaadiga Taani väinades.Paadimehe aastaraamat 2001

Aastaid on Läänemaa mees Andres Luiga mootorpaadiga Haapsalu ümbruses ja mujal Väinameres ringi kolistanud ja kala püüdnud, kõige pikemad reisid on aga üksinda seilatud ja ulatunud Taani ja Saima kanalit pidi Iisalmisse, mis on ühtlasi nende merematkade kõige põhjapoolsem punkt. Harrastus sai alguse 1983. aastal, õige hoo sai sisse 1992. aastal, kui endise N Liidu piirivalve oma valvelaevade ankrud viimast korda üles tõmbas ja Peterburi poole minema tossutas.

Asu Taani teemat jälgima

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.