New York


Maailm seisab - siin on veebikaamerapildid meile kõigile tuntud, kuid inimtühjadest paikadest

Praegu on suur osa maailma tuntud turistisihtkohti inimtühjad - paljudes riikides on trahvi või kriminaalkaristuse ähvardusel keelatud põhjuseta välja minna. Kuid veebikaamerad näitavad neist kohtadest otsepilti edasi.

Siin on mõned kaamerapildid karantiini pandud maailma tuntud turistikohtadest.

Seda ei arva sa iial ära: vaata, millise elamuse TripAdvisori kasutajad maailma parimaks valisid

Maailma üks suurimatest reisiarvustuste saitidest TripAdvisor koostab oma kasutajate hinnangute põhjal lisaks maailma parimatele hotellidele ja söögikohtadele ka edetabelit kõige enam meeldinud emalustest. Tulemused on ootamatud. Iseenesest on see ka loogiline, sest maitseid on erinevaid ja lõpuks võidab kuldne keskmine.

Niisiis, mis on selle aasta maailma populaarseim elamus, mida peaksid ka ise kohe kogema (ja see maksab alla saja dollari)?

Khaleesi - kas sellist pilvelõhkujat New York vajabki?

Siin pole midagi imestada . ka New Yorgis on NIMBY* liikumine, mis tähendab, et igasugust pilvelõhkujat igale poole ehitada ei saagi ja mõnele naabrile võib liigne kunstilisusega ülepakkumine nii vastumeelseks osutuda, et pöördutakse kohtusse näotuse ärakeelamiseks. Muidugi vaieldakse ka päikese varjamise eest või liiga sädeleva fassaadi pärast. Khaleesi kontseptsioonpilvelõhkuja on NIMBY-le tõeline väljakutse ja ilmselt seda veel niipea New Yorki ei kerki.

Hotelliarvustus: W New York - Union Square

Starwoodsi W hotelle leidub igal pool maailmas, New Yorkis on neid ka mitu. Sellepärast maksab lennujaamast kohale tulles täpsustada, millisesse neist on soov minna.

W New York - Union Square asub mõistagi, nagu nimigi ütleb Manhattanil Union Square´il. Täpsemalt 17nda ja Park Avenue S nurgal. See on parajasti ka Broadway külje all, põhjapoolsemad vaatamisväärsused kuni Central Parkini on kõik käe ja jala juures. Jala saab paljudesse kohtadesse takso abita. Aga takso ja metroo pole ka kallid - ühekordne metroopilet 2,50, takso arvestab sõitu ca poole dollariga miili eest ja lisanduvad veel mõned tasud (kohalik maks, tipptunnitasu jne).

Kuidas reisida New Yorki

Eestist New Yorki saab ümberistumistega Euroopa suurtes transiidijaamades, aga ka läbi Moskva või Helsingi. Millegipärast eelistas New Yorki reisifirma just Moskva varianti, eeldades, et Eestist on see variant siinsele rahvale kõige rohkem meeltmööda. Isegi vaatamata 23-tunnisele ootamisele Moskva lennujaamas. 23 tundi lennujaamas, kui ei taha kallist viisat osta, et vahepeal linna peale minna.

Teine ja mugavam variant, mida broneerimissüsteemid pakkusid, oli läbi Helsingi. See on isegi meeldivam kui mõnest lääne-Euroopa suurjaamast, kus üle-Atlandi lendudega valitseb paras tunglemine ja mõnikord ka ülebroneerimine.

New York Times soovitab: sihtkohad 2007

Pilt Zambia Turismiameti leheküljelt.Kui oled oma reisistiililt veidi ameeriklane, siis aitab New York Timesi valitud saabuva aasta soovitus valida, kuhu minna.

SÄÄSTUREISiks soovitatakse Albaaniat - hotelle pole seal küll palju valida, kuid mõned mitte väga odavad siiski.
Sihtkohaks Albaanias on Gjirokaster, kus on soodsam.

LUKSUSREISile maksab minna Sambiasse - seal on võimalik keset Aafrika loomi tippmugavustes puhata. Vt Luangwa Safari House´i.

Asu New York teemat jälgima

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.