Saaremaa


Harilaiu matkarada - tundeline teekond lääneserva

Kiipsaare nurk. Foto: (CC) Evelin L. / Wikipedia

Nii põhja kui saab, võib minna mõõda Purekkari säärt, aga (peaaegu) nii läände kui võimalik Kiipsaare nukki pidi. Harilaiu matkarada on nagu Vilsandi suure maa peaproov. Pole vaja läbi mere autokastis või kajakiga saarele minna, merest küll saarena 1000–2000 aastat tagasi kerkinud maatükk on nüüd kindlalt ühenduses Eesti suurima saarega.

Majutuse test: Tihuse hobuturismitalu

Praegu, juulis on turismitaludes käes kõige kibekiirem aeg: vabu kohti sama hea kui pole, hinnad vastavad kõrghooajale ja sellest hoolimata on tahtjaid rohkem kui kohti jätkub. Veel üks kuu ja turistid tõmbuvad tagasi kontoriseinte vahele. Sel tipphooajal testis Reisijutud.com Muhumaal asuvat ja põhjanaabrite juures hästi tuntud Tihuse hobuturismitalu. Ligi 80 protsenti klientidest on soomlased.

Matkateekond Ruhnu saarel

Ruhnu on kõige meretagusem püsivalt asustatud Eesti saar. Pigem on ta lähemal Läti mandrile kui Eestile. Saarele saab Saaremaalt, Eesti suurimalt saarelt. Kuressaare lähedalt Roomassaarest sõidab Ruhnu saarele laev. Sõiduaeg on 1-2 tundi. Talvel tuleb aga leppida lennuühendusega. Ka Pärnust võivad Ruhnusse laevad sõita. 

Ruhnu saarel elab ligikaudu 150 inimest, väikesaare keskelt leiab mitu poodi, suuremad vaatamisväärsused on metallist tuletorn, kaks kirikut (uus ja vana), vulkaanikraater (oletatav) ja ilusad rannad. Muidugi kohalik külaelu ka.

Hülgekaamera alustas - hülged laiul otse eetris

7. märtsil alustas Looduskalendri järjekordne looduskaamera - Hallhülge seirekaamera. See näitab otsepilti hüljeste lesilalt Vilsandis, kuulda saab ka hääli.

Kaamera toitub päikesepaneelidelt ja signaal edastatakse raadiolingi kaudu Saaremaale ja sealt Tartusse EEnetti, kust jagatakse üle maailma laiali. Vaata lähemalt:

Kajakkidel ümber Saaremaa

Seikleja.com ekspeditsionistid Soomaal otsimas Pärnu poolt läbipääsu Peipsi suunas. Seikleja.com foto.Grupp kajakimatkajaid alustab nädalast reisi ümber Saaremaa. neid juhendab 360.ee instrukturite nimekirjas olem saarlane Mart Mölder.

Ühe tema saavutusena on kirjas ka kunagi matkajuhi seljakotiraami tinahaavlite panemine ja kristallkarahvini kottisokutamine. Jääme huviga ootama, mida ümber Saaremaa seilajad oma kajakkidest leiavad :)

Peale Saaremaale tiiru peale tegemist põrutatakse millalgi ka Rootsi. Kajakkidega.

Loe EPList.

Pildil on seikleja.ee 2005. aastal ette võetud matk ümber Eestimaa, kui nad Soomaalt Viljandisse rühkisid.

Koeraga Saaremaal rändamas

Lahkusin oma suvisest peatuspaigast Saaremaal plaaniga matkata Naistejärveni. Eelmisel aastal jõudsin pärast mõningast seiklemist samasse järvede gruppi kuuluva Koigi järve äärde, kasutades orienteerumiseks ainult Regio atlasest joonistatud skeemi. Seekord valmistasin retke põhjalikumalt ette, kuid Maa-ameti kaardi väljatrükid unustasin ikkagi maha. Seega tuli liikuda vaid mälu järgi. Vähemalt kompass oli kaasas.
 
Niisiis kõndisin, seljakott seljas, koos koeraga piki heinamaa-äärset kraaviserva. Võsasikust hüppas välja metskits ning jooksis üle niidu. Koer tahtis talle kohe järele tormata, kuid õnneks olin Lizzy-le veotraksid selga pannud ning veoliini pidi enda vöö külge kinnitanud, et ta mind sel moel edasi veaks ning liikumist kergendaks. Üsna varsti leidsin peakraavi ületuskoha, mille otsimisega eelmisel aastal kõvasti vaeva nägin.

Asu Saaremaa teemat jälgima

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.