Müüa mõis! Vaata, millist eksklusiivset mõisakinnisvara aastavahetusel pakutakse

Maardu mõis. Praegu peaaegu 1,5 miljoniga müügis.

Aastalõpp on lubaduste andmise aeg. Miks mitte lubada endale, et uuel aastal kolin mõisa? Pealegi on mõisade müügipakkumisi praegu väga palju ja ostujõud statistika põhjal väga suurenenud. Pangadki on alles tõmbamas laenupidurit, kuid veel sajaga ei pidurda.

Reisijutud.com uuris natukene, milliseid mõisasid ja natuke odavamaid mõisade abihooneid praegu on saadaval. Tee oma valik ja kirjuta meile, kui mõne ära ostsid. Siis saame lisada uued andmed ja kontaktid mõisade nimekirja, mida Reisijutud.com juba õige palju aastaid on pidanud.

Holdre loss.
Foto: (CC) Ivar Leidus / Wikipedia

Holdre loss, 275 000 €

Riia arhitekti Otto Wildau hästisäilinud väga ilus juugendstiilis loss, nagu väike Taagepera. Mõis on mõned aastad seisnud tühjalt, aknad kinni löödud, vajab põhjalikku remonti.

Norra mõis 2005.
Norra mõis 2005. aastal Looduse Omnibussi retke ajal. Juba siis tühi. Foto: Kaido Einama

Norra mõis, 450 000 €

Koeru lähistel teel Norra allikatele asub maalilises kohas mõisakarkass, mis on reisijutud.com meenutust mööda juba väga palju aastaid müügil olnud. Tegemist on küll katuse all, kuid seest ja väljast siledaks tsementeeritud kivikarbiga, mida ümbritsevad kinnikasvavad tiigid ja metsistuv park.

Karinu mõis
Foto: (CC) Ivar leidus / Wikipedia

Karinu mõis, 199 000 €

Järva-Jaani vallas asuv ja eelmisel sajandil koolina tegutsenud mõis on saanud küll natuke kohendamist ja 2010. aastal uue katuse, kuid vajab endiselt suuri investeeringuid. Müüa mõis, millest päris palju on säilinud, näiteks sambad ja mõned ahjud, kuid päris palju on ka hävinenud nii nõuka-aegsete kohenduste kui ka hilisema tühjana seismise ajal. Oodatakse noort ja tugevat peremeest (ka Saksamaalt, sest kuulutus on tõlgitud saksa keelde), kes Järvamaa mõisale uue hingamise annaks.

Rava rüütlimõis, 790 000 €

Oodatakse kaasaegset rüütlit valgel hobusel (või Bentleys), kes kõpitseks väheke üsna heas seisus Rava rüütlimõisa ja annaks maale uue elu. Von Stackelbergidele kuulunud mõis asub maalilise järve kaldal ja Rava tammiku naabruses, mis on Eesti üks esimesi looduskaitseobjekte. Müüa mõis, mis ise ei ole muinsuskaitse all. 15-toaline elamine on kohe elatav, erilisi remonditöid pole pealiskaudse vaatluse järgi põhjust teha.

Jälgimäe mõis, 150 000 €

Plussiks otse Tallinna külje all soodne asukoht, miinuseks suhteliselt mittemidagiütlev välimus - nagu üks vana väsinud talumaja, ei midagi enamat. Ometi on Jälgimäe mõis seotud kuulsa nimega - Nikolai von Glehn alustas siit Tallinna praeguse äärelinna Nõmme vallutamist ja rajamist. Nikolai von Glehn on selles tagasihoidlikus majas sündinud.

Kõnnu mõis
Müüa mõis: Kõnnu mõis aastal 2011. Siis kasvatas hollandlasest omanik seal tõukasse. Foto: Kaido Einama

Kõnnu rüütlimõis, 130 000 €

Mõis on kivist (vähemalt 1. korrus), kuid hind mitte. Kõnnu rüütlimõis kuulus Stenbockidele, kes valitsesid seda Kolga mõisast, vahepeal oli see koolimaja ning siis tõukassikasvataja käes eraomanduses, nüüd saab üle 900 ruutmeetri elamispinda korraliku eramu hinnaga. Tallinnast vaid 45 minuti kaugusel, naabruses tegutseb pood.

Kiviloo mõis, 1 190 000 €

Pikalt müügis olnud Kiviloo on eeskujulikus seisus, kuid hinna poolest sobiv pigem mõnele välismaisele staarile või Eesti uusrikkale. Ka park on korda tehtud, Tallinnast pole mõis kaugel ja asfalt-tee viib Lagedi kaudu kiirelt kohale.

Ojasoo mõis, 145 000 €

Kõue naabermõis (Kõue tunnistati aasta ilusaima sisekujundusega väikebutiikhotelliks maailmas) asub Ojasool ja hind sisaldab paisjärve koos saarega. Puitmõis on eterniitkatusega ja vajab renoveerimist, kuid kuulutuses lubatakse, et võib ka kohe sisse elama asuda. Mõisas on 10 tuba.

Rannamõisa Rosenbaumi suvemõis, 1 480 000 €

2000ndatel korralikult restaureeritud mere ääres asuv suvemõis on sobiv esinduselamuks või residentsiks. Naabruses mitte kaugel asub ka Briti saatkonna residents ja Tabasalu pankrannik koos terviserajaga. 

Tondi Tiesenhausenite suvemõis, 420 000 €

Mõis Tallinna südalinnas Kotka tänaval Tondi raudteejaama lähedal on võimalus häärber osta ja elada linnas, naabruses ratsabaas. Ärihoonena kasutusel olev ehitis erlist mõisainterjööri ei paku, see tuleb ise taastada. Kuna tegemist on kultuurimälestisega, siis taastamisel tuleb järgida teatud ettekirjutusi.

Suure-Rõude mõis, 79 000 €

Lasnamäe korteri hinnaga on Läänemaal Martna vallas müüa mõis - küll pisike, aga siiski. Kõpitsemist on parasjagu, aga säilinud on ka algseid detaile.

Unukse mõis, 50 000 €

Karbi kujul olevas pisikeses mõisas on vaid 7 tuba, nõuka-aegne dekoor on välja lõhutud. Häärberit saab taastama hakata siiski vettpidava katuse all.

Liigvalla mõis
Foto: (CC) Mallma / Wikipedia

Liigvalla mõis, 295 000 €

See on juba nagu Kadrioru loss, ainult et asub Koeru lähedal. Kui aga maale elama kolida, pole see üldse nii kaugel keskustest ja asfalt-teedest. Suursugune elamu on väljast üsna korralik, aerofotodelt paistab ka mõne üksiku kadunud kiviga katus, kuid sees tuleb kultuurimälestisele teha põhjalik ja kulukas remont. Viimane eraomanik on seda ka vaikselt alustanud.

Porkuni mõis
Foto: (CC) Ivar Leidus / Wikipedia

Porkuni mõisakompleks, 500 000 €

Suurejooneline Porkuni järve poolsaare moodi saarel asuv mõis on mõnda aega müügis olnud. Oma suursugususe poolest sobiks pigem luksuslikuks hotelliks või tasuliseks vanadekoduks. Ruumi on pea 2500 ruutmeetrit.

Pudivere mõis, 295 000 €

Pudivere puitmõis paistab üsna pudi olevat, kuid lisaks kuuluvad pakkumisse ka mitmed kõrvalhooned. Peahoones asub 20 tuba.

Vaeküla mõis, 60 000 €

Väikeses 150 inimesega külas Sõmeru vallas asub üsna korraliku välimusega puitmõis, kust keskusse Sõmerul on vaid 6 km. Sees on pisut rüüstatud, kuid säilinud on palju mõisa-aegseid elemente, ka vanad ahjud.

Kurista mõis, 190 000 €

Kivimõis pole üldse paha, isegi kui natuke maha jäetud on - seinad püsivad ja kerge vaevaga saab ka fassaadi korda. Sees on küll rohkem tööd - kohati veidravõitu uuema aja interjööri asendamine ja kohendamist vajavad kommunikatsioonid.

Kursi jahiloss, 354 000 €

Tipp-topp renoveeritud, Puurmani lähedal asuv jahiloss sobib turismiasutuseks (millena see on ka töötanud) ja elamiseks. Mitte kaugel asuvad Alam-Pedja looduskaitseala ja Tallinn-Tartu maantee.

Võiardi karjamõis, 49 000 €

Taskukohane, kuid kaugel Kagu-Eestis asuv karjamõis on maakividest, seega peavad seinad ehk vastu veel sajandeid. Kuid katus on sisse varisemas.

Rahumäe mõis
Foto: (CC) Ivar Leidus / Wikipedia

Rahumäe mõis, 98 000 €

Räpina "äärelinnas" Rahumäel asuv mõis on uhke puitarhitektuuriga, kuid natuke väsinud. Nii suurele majale on nii kaugel suurtest keskustest raske leida head funktsiooni, sellepärast pannakse seal mõnes toas kokku palkmajasid. Kuid krunt on uhke - mõis koos pargiga on kolmest küljest ümbritsetud laia Võhandu jõega.

Abja mõis, 199 000 €

70 km Pärnust, koos mõisapargiga.

Vändra kirikumõis, 62 000 €

Hästi säilinud, kohaliku keskuse lähedal.

Kergu mõis, 29 900 €

Väga odav, puumaja, asfalt-tee viib põhimõtteliselt tuppa.

Kaelase mõis, 292 000 €

Endine Kaelase koolihoone on päris heas korras, jõe kaldal.

Kehtna mõis, 550 000 €

Rapla lähedal asuv mõis, 2 korrust, ehitatud 1790, krunt 3 675 m²

Hertu mõis, 70 000 €

Endise Härtu mõisa peahoone, 2 korrust, kivimaja, vajab renoveerimist, eterniitkatus. Hertu külas Raplamaal müüakse Härtu mõisa peahoone koos kahe abihoonega.

Konuvere mõis, 770 000 €

2 korrust, kinnistu, kivimaja, ehitatud 1563. Konuvere jõe lõunakaldal paikneb kaunis renoveeritud Konuvere mõis, mis on müügis.

Härgla rüütlimõis, 275 000 €

2 korrust, kinnistu, kivimaja, krunt 4,5 hektarit, kivikatus. Päris heas korras rüütlimõis, Härgla mõisakompleks.

Järlepa mõis, 1 800 000 €

Juba taasiseseisvumisaja üsna algusest on Järlepa mõis olnud eravalduses ja viimasel ajal ka müügis. Kinnistu, kivimaja, renoveeritud, krunt 68 ha, saun, dušš, WC jne. Järlepa mõis asub maalilise Järlepa järve lõunakaldal.

Maidla mõis, Maidla lastekodu, 503 000 €

Suur mõisakompleks ja 9,3 hektarit maad. Juuru lähedal asuv Maidla endine lastekodu ootab uusi omanikke.

Kõrgepalu mõis, 235 000 €

Kaugel Võrumaal asuv Kõrgepalu mõis on väga heas korras, mõni tuba vajab vaid remonti.

Linnamäe mõis, 450 000 €

Samuti Võrumaal asuv häärber on mõis nagu möödunud sajanditest otse saabunud - korda tehtud, hooldatud ja võib kohe sisse elama asuda ilma suuri investeeringuid tegemata (peale kopsaka esmase sissemaksu).

Maardu mõis. Müüa mõis Maardu järve lähedal.

Lõppsõna: müüa mõis - seda lugu tehes ei uskunud ise ka, kui palju on müügis

Tegelikult on müügil olevaid mõisasid veel palju - üks uhkeim neist asub lausa Tallinna külje all Maardus (ülaloleval pildil). Maardu mõis kuulub Eesti Pangale ja on viimastel aastakümnetel väga korralikult korras hoitud. Kui on poolteist miljonit vaba, saab selle ära osta ja elama kolida või esinduspinnaks muretseda. Ka väike hotell mahuks ära.

Lisaks, kui rahakott kõhnem, võib osta endale ka mõne mõisa kõrvalhoone. Nende ülalpidamiskulu on tavaliselt oluliselt väiksem. Sellest aga juba järgmises loos.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.