See on dzhungel seal eemal

Nigeeria petuskeemiga kaasaminejad saavad Aarne Ruben (Ilmunud Loomingus 7/2004)

(Kurikuulsate Nigeeria kirjade autoritele on jaht alanud. EPL kirjutab...)

1. kiri. Räägitakse autoõnnetusest

Lugupeetud härra, andestust, et pöördun teie poole sel viisil ja ette teatamata, kuid loomisel on üks fund, mille sisuks on 28,5 miljonit dollarit (28 500 000 USA DOLLARIT). Olen Clayton Nngige III (Mr.), Abuja osariigi Nigeerias endise valitseja Joseph Mbala Nngige poeg. Mu isale kuulus Nigeeria suurim naftatöötlusfirma Anthony Princewill & Anthony Nngige Petroleum Inc. Kui võimule tuli sõjaväeline hunta siis tehti mu isale autoõnnetus; ma olen tema ühe naise poeg ja mu isa hukkus autoõnnetuses Keenias.

Mu isa hoidis oma väga likviidset varandust South African Republic'is Maavarade ja Tööressursside Pangas, kuid nimetatud South Africa sõlmis head sidemed uue, ohvitseridest koosneva valitsusega kes ei tunnusta mu isa valitsust Nigeerias, Abujas. Varandus jaotati osaliselt mu õdede vahel kes on Ms. Ropo Nngige (6311 Church Street, New York City, NY 10277) ja Ms. Abeo Nngige (2710 W. Temple Street, Los Angeles, CA 90026), kuid enamus on endiselt pangas ja iga hetk konfiskeerimisohus. Kuna varandusel üldsummas 28 500 000 ei ole Nigeerias kindlat perspektiivi ja see läheb niikuinii ohvitseridest koosneva valitsuse kätte - OTSIME KINDLAT PARTNERIT, kelle arvele üle kanda see 28 500 000 USA DOLLARIT). Sellest jaguneks: 60% meile; 30% Teile; 10% ettenägematuteks kulutusteks.

Jätkem meelde, et see pakkumine on KONFIDENTSIAALNE. Kanname fundi üle otse teie arvele, kuid see pank peab kasutama TELEGRAPHIC TRANSFER (TT) süsteemi ja lepingud ja nende lepingute lisad saadame AINULT rahvusvaheliselt tunnustatud kullerifirmaga. Siiralt teie Clayton Ngige III (www.bobminton.org; 234 (Nigeeria kood) -1-816-3169).

2. kiri. Hr. Kikerpill soovitab tungivalt

Armas härra Nngige!

Lugesin teie kirja järjest kasvava huviga, seda enam, et meie siin üksikus maanurgas Jumala suurest ja säravast ilmast suurt midagi ei tea. Mu nimi on Jaan Kikerpill, ma olen luteri usu kirikuõpetaja Alutaguse süngete metsade vahel, Eesti Vabariigis.

Siin on kaugeid kutsuvaid radu, kuhu kümnete aastate jooksul ei satu iial inimese jalg. Kaharad puukroonid kohisevad ning igavesti rändavad neil ringi nugis, orbmügri, lepalind ja pöialpoiss. Elan karmide talvede maal, kus on peitunud samuti karmid, kuid head inimesed. Teie kirja lugedes haaras mind kaastunne teie õnnetu perekonna vastu. On inimesi, kes ei oska sugugi hinnata teise inimese tööd ja tahet.

Arvan, et meil, eestlastel on teie, nigeerlastega palju ühist. Teie enda perekonnanimigi kõlab justkui eesti keeli. Eks tähenda see ju Nn. (niinimetatud) "kiiget" – "üle võlli" astuvat noorte mänguasja, mis märkimisväärse aja on olnud meie folkloori osaks.

Kiigele - sellele noorte mänguasjale on astunud meie triibuseelikulised plikad, see on loopinud meid edasi-tagasi ja võib-olla just tänu sellele oleme mõistnud seda, kes oleme ja kust tuleme.

I should kindly warn you I have no possibilities to contact you by phone. The orphan-mygries live in our country and b.t.w. they are very rare all over the world.

This pleasant animal is OURS, it lives in our forests. If the orphan-mygries land on the phone-wire it damages the safety devices immediately and that's why we can use neither phones nor phone-lines. However, for contacting the outer world I can on rare occasions use the Sputnik-based Internet program in my son's laptop computer. I am proud for my son and his name is Andke Suhu Mulle Neegrile. I think he will contact you in this matter.* Mu poja e-posti aadress on andke.suhu.mulleneegrile@hotmail.com.

Ma olen täielikult nõus ajama teie fondi asja, sest mind paelub teie perekonna õnnetu saatus. Edaspidised kirjad neis asjades saatke palun talle, pojale: minu osaks on vaid teid tungivalt soovitada. Samuti võin ma rääkida, missugune on minu, vana kirikuõpetaja kogudus siin õnnistatud maanurgas.

Oleks vale arvata, et selle pärisosaks on ainult inimlapsed, oh ei. Mu karja tallekeste, mu armsate pihiliste hulka kuulub ka erilisi kodustatud nn. kinaverrebaseid. Ja samuti on seal mõned eriti õpetatud orbmügrid, kellest oli juba eelnevalt juttu. Jah, juttu oli küll lühidalt: orbmügri istub telefonitraadile ja tema lehvikuks avanev saba annab eriti tugevat staatilist elektrit, mis neutraliseerib kõik läheduses olevad kaitsmed. Ent mulle kui kirikuõpetajale on nad kõik omased; nad on mulle kui pojad ja tütred, nad on minu rahvas.

Kui vaatan harva, mõnel unisel märjal märtsihommikul (teie maal neid ei esine, eks?) välja oma kaarjast ristiga kirikuaknast, siis võin vahel näha oma kogudust. Ja sellega seoses tahtsin teilt küsida, kas olete ikka Looja teener, mr. Nngige? Tahaksin seda teada, enne kui asume teoks tegema KONFIDENTSIAALSET pakkumist. Vabandage siis minu inglise keele pärast ja jään kannatamatult ootama teie edaspidiseid instruktsioone fondi asjus.

Austuse ja põnevusega,

Jaan Kikerpill.

3. kiri. Hr. Nngige kontakteerub "Kikerpilli pojaga"

Lugupeetud hr. ANDKE MULLE SUHU NEEGRILE,

TEIE HEA ISA ÕNNISTAGU TEDA JUMAL ILMSELT RÄÄKIS JUBA MEIE ÜHISEST KAVATSUSEST LUUA FUND JUST TEMA ARVELE ÜLE KANDA 28.5 M. US DOLLARS. OLEN CLAYTON MBALA NNGIGE OMA ISA JOSEPH NNGIGE VALITSEJA POEG. TA OLI ABUJA OSARIIGI VALITSEJA JA KUULUS NIGEERIA RIIGIFIRMADE JUHTNÕUKOGUDESSE KAS SAATE TULLA LEPINGUT ALLA KIRJUTAMA Oslosse (Norra) esmaspäeval, 28. juunil 2002 kui teie arvele kantakse esimesed miljonilised summad.

Kuid kogu raha ei saa kohe kätte, üks miljon on Lõuna-Aafrika Vabariigis halva aktsiatehingu all. Mis on poolte kohustused, selgitan Teile Oslos, kus meie firma on harjunud kohtuma. Tingimata oleks tarvis üheskoos fondi raha asjus kokku leppida, kui kõik osanikud, k.a. teie on kohal.

Pealegi on KÕIK LEPINGUERISUSED KIRJAS LEPINGUS, MILLE KOGUMAHT 95 LEHEKÜLGE. SEE ON STANDARDNE LEPING. Kui teile esmaspäev, 28. juuni ei sobi, siis palun kirjutage enne seda tähtaega kasa soovite fundi raha oma arvele või tuleb avada, eraldi arve.

Siiralt

Clayton Nngige III

(www.bobminton.org; 234 (Nigeeria kood) -1-816-3169).

4. kiri. An. M.S. Neegrile (Jaan Kikerpilli väidetav poeg) on üllatunud!

Hea härra Nngige! Mu isa on küll eluvõõras intellektuaal, kuid mina olen erinevalt temast siiski ettevaatlik inimene. Räägite küll mitmekümne miljoni dollari suurusest tehingust, kuid jätate talle mainimata, et osa rahast polegi kättesaadav.

Et see on kuskil "Lõuna Aafrikas", mingite "halbade aktsiatehingute" all. Meil siin põhjamaades on ikka kombeks, et kaup kauba vastu ja kui seda ei juhtu, siis öeldakse, et "noorem ärimees on hr. Vestmannile nn. lilled teinud". Olen muide ebausklik, 808 on minu õnnenumber ja sellepärast sooviksin, et meie vahel peatselt sõlmitav leping kannaks just seda numbrit. Vaatan juba ka arvet usalduslikus pangas, mida 28,5 miljoni USA dollari ülekandmise jaoks mõtlen tarvitada. Ka pangaarve number peaks lõppema selle numbriga: 808. Eestis on küllalt valikuid, et just seda numbrit saavutada: on ju meil tervelt kaheksa panka, lisaks veel peamiselt väikehoiustajatele mõeldud Susybank.

Lepingu põhiosa saatke palun teleksiga ja kolme päeva jooksul (aadress kirja manuses). Esmaspäeval, 28. juunil kohtumisest ei tule küll veel midagi välja.

Austusega

Andke Suhu Mulle Neegrile.

5. kiri. Clayton teeb julge "vankrikäigu" edasi

Lugupeetud hr. Suhu Neegrile,

KAS TE SAATE KANDA ÜLE NIGEERIA TŠARTERPANKA 4000 US DOLLARS, MIS ON VAJALIK ASUTAMISLEPINGU JAOKS. SEE ON NIGEERIA FISKAALSEADUSTE JÄRGI VAJALIK VT. SEDA, ET 4000 USD ON SIIN TÜÜPILINE AKOMMODATSIOONISUMMA.

Lähem informatsioon arve avamiseks fundi raha üle kandmise korral http://www.nigeriabusinessportal.com/.

Siin on märgusõna "bank accounts". LISAN APPLIKATSIOONI SELLELE KIRJALE, LEPINGU PÄIS JA MEIE SERTIFIKAAT. OLEKS TARVIS TEILT SAMASUGUSEID ANDMEID. "HALVAD SUMMAD" millest kirjutasin, on ainult turustuskulud, need on South-African Maavarade ja Tööressursside Pangas.

Need on hõlpsalt rahaks muudetavad, sellega juba läks tegelema minu õde kes on Ms. Ropo Nngige (6311 Church Street, New York City, NY 10277). Loodan, et teie kui asjast huvitatud pool kannate üle selle vajaliku akommodatsioonisumma, et me saaksime jätkata seda konfidentsiaalset ülekannet.

Siiralt

Clayton Nngige III

(www.bobminton.org; 234 (Nigeeria kood) -1-816-3169).

P.S. Meie arve number on kirja manuses.

6. kiri. Gluglur Kääbik tuleb mängu

Mu sõber, mu poeg on andnud mulle ülevaate selle ärilise transaktsiooni praegusest seisust ja ma pean ütlema, et mind paelub teie perekonnaliikmete uljas ja vapper tegutsemine selle tehingu jooksul. Teie õde preili Nngige on kindla peale ilus naine ja tõeline Jumala teener; palun, kas te saaksite mulle saata tema pildi? Kuna võin teid juba peaaegu oma sõbraks lugeda, siis annan siinkohal väikese ülevaate oma elust viimase nädala jooksul. Pühapäeval ja meie rahvuslikul võidupühal käis kirikulisi üsna palju ning mina tundsin, et minu ees avaneb särav tee, mida Platon on nimetanud anankeeks.

Sest on ju tõelise kirikuõpetaja ülesandeks mitte ainult palvetöö ja andeksandmine, vaid tõeline kirikuõpetaja peab nautima meie ees laiuvat maailma. Tõeline andeksand on küll ainult Tema päralt. Sisenegem selles kirjas üheskoos minu töise elu argipäeva. Mu kogudus on suur ja sinna kuulub ka palju tarku inimesi. Vöörmündriks on mul üks vabadik Sebedeuse poegadest, pika halli habemega ja lokkidega Õnnistegija moodi mees, kes kannab potisinist talupojakuube ja eelmise vabariigi ajast pärit kummisäärikuid. Tore on vaadata oma kogudust töisel hommikul, mil nad mudivad oma sonimütse ja nihkuvad ettevaatlikult altari ligi, sest nad on tulnud kirikumaksu tasuma.

“Kas kirikhärra käseb maksu kohe tasuda?” – “Armsad ristiinimesed, ikka kohe,” vastan ma hooletult. “Kas teie peate plaani maksta seda oma hingekarjasele mitte enne viimsepäeva laupäeva?” “Aga,” teen ma siis kohe järeleandmise, “aga kui teil on lapsed haiged või koha peal palju võlga, siis võite küll maksu kas hiljem tuua või selleks korraks üldse vabaks saada. Aga ainult seks korraks.”

Vaat siis, kui hea ma olen, sellega võite ka teie arvestada. Siit üle soo asub aga värviliste ja võlviliste väravatega Thingoli loss, kus juba mitu sugupõlve on elanud Kääbikute aadlisuguvõsa. Meil, Alutagusel on Kääbikud üks vanimaid suguvõsasid. Praegune perepoeg, s.o. minu naaber hr. Gluglur Kääbik aga tegutseb eriskummaliselt.

Ta haub salaplaane minu vastu; tema esmaseks tahteks on minult anankee ära võtta. Eile hilisõhtul seisis ta heledalt leegitseva küünlaga lossiaknal, üritades signaliseerida üle älveraba kahara männiga saarel paiknevatele eriti kurjadele kinaverrebastele. Teie olete muidugi võõras, kauge päikeselise maa ustav poeg – ja võib-olla ei peaks ma teile kõike seda rääkima. Teie maal ei ole selliseid loomi.

Aga on ju selge, et kui kinaverrebane on rabasaarel mitu päeva nälginud, mis ta siis teeb? Loomulikult tuleb ja hammustab mind persest. Ja see hr. Glugluri signaal – see tähendab, et need kurjad loomad võivadki tulla; ma tean juba ammu, et kinaverrebase sihik on seatud üle soo minu peale. Kagu-Eesti kinaverrebane (teatud mutantliik) on meie pealinna lähistel jõudnud maha koksata nii mõnegi ausa ja jumalakartliku Aafrika ärimehe, kes siiakanti sattunud.

JA TONT TEAB, MIDA VÕIB ÜKS KINAVERREBANE TEHA NENDE AAFRIKA ÄRIMEESTEGA, KES ÜRITAVAD MEIE RAHVAST PETTA!!!

Nüüd te siis teate, et teie hea sõber reverend Jaan Kikerpill on aeg-ajalt hädaohus tänu minu õiglusetult tegutseva naabri hr. Gluglur Kääbiku jonnakas-arutule tegevusele. Oleksin teile tänulik, kui palvetaksite minu eest.

Praegusel ajal läheb mul seda tõesti vaja, hr. Nngige. Ah jaa, oleksin peaaegu unustanud: minu poeg püüdis helistada teie poolt antud numbril, kuid kahjuks ei õnnestunud teid telefonitsi kätte saada. Milles asi?

Ikka teile ustav

Jaan Kikerpill Eestist.

7. kiri. Cherchez la femme

Mr, Kikerpill,

tuhat vabandust, ma ei olnud kättesaadav tõesti olin kiires äriasjas ühes linnas seal džunglis ja sinna ei ulatu NIGEERIA RAHVUSLIK TELEFONISÜSTEEM.

Õigemini ulatub, aga võib juhtuda liinirikkeid. Edaspidi püüan olla kättesaadav, kuid mu asju on volitatud ajama ka Lagose suurima advokaadibüroo esindaja hr. Dr. Sumala* Zimbutu (sumalazim@eudoramail.com) kes on kursis ka meie tehingu üksikasjadega.

Võite meilida talle ja küsida detailide kohta. Kahjuks pole ma siiani saanud mingit kirja teie pojalt Andake Muhult, kuigi ma saatsin talle nõutavad peamised dokumendid fundi kapitali aluse panemiseks panemiseks. Loen nii teda kui teid usladusväärseteks ärikaaslasteks ja püüan veel kord kinnitada et TEHING ON VASTASTIKUNE ME PEAME TEGUTSEMA KUI KOLLEKTIIVNE KEHA JA MA EI SAA ALUSTADA TRANSAKTSIOONIGA KUI TE EI OLE KANDNUD NIGEERIA TŠARTERPANGA ARVELE AKOMMODATSIOONISUMMAT.

Me peame teineteist usaldama, sellepärast ma saatsingi lepingu päise ja kõik muud andmed. Veelkord kinnitan, et Nigeeria Tšarterpank (NC) on väga usaldusväärne (Norra usaldusväärse audiitori tekst NC kohta: http://afrika.no/cgi-bin/jump.cgi?ID=2425, palun lugeda hoolikalt).

Nende kliendid on Gulf Fargo Lines, Coleman's California Line jt. laevanduskompaniid. Kui te ei soovi akommodatsioonisummat 4000 USDd üle kanda, siis päev-paar enne kui kanname teile üle 28.500.000 US DOLLARS saatke meile tähitud oma firma blank pitsatiga (aadress manuses), et saaksime vastavalt mõlema riigi ja rahvusvah. seadustele lõpule viia selle ülemere-ülekande sest siinsed kullerifirmad ei tegutse pärast terrorihoiatust Kesk-Aafrikas pealegi meie omad andmed kõik saatsime ja tuletan meelde Teie pojale Andake Muhule.

Tema käes on ka meie firma blank pitsatiga, nii et tehing on võrdne. Hr. Kikerpill, palvetan teie eest iga päev ja nagu tahtsite saadan oma õe pildi - võib-olla astub tema meie tehingusse kompanjonina ja hoolitseb juristina, et lokaalsed ja internatsionaalsed maksumäärad oleksid madalad.

Siiralt

Clayton Nngige III

(www.bobminton.org; 234 (Nigeeria kood) -1-816-3169).

Märkus: Clayton Nngige III seekordsele kirjale oli lisatud "tema õe pilt". Tegelikult kujutas pilt Miss Aafrikat 2002 preili Leah Flynni Keeniast.

8. kiri. Hr. Kikerpill põlvneb lohest?

Teil on tõepoolest vahva õde, vaatasin seda kaunitari pilti kohe mitu minutit. Samal ajal, kui ma teda vaatasin, selgus, et metsadest on välja tulnud karud ja läinud kohe meie mesipuude kallale.

Vaatasin välja ümarast vitraazhilisest kirikuaknast - harilikult on hea ja mõnus seda teha - emakaru ja isakaru olid tulnud mõlemad mesipuu peale. Eestis on olemas niisugune ütlus, mida eriti palju tarvitas mu õnnis isa: "tere emakäkk, tere isakäkk, tere väiksed käkid kõik". Kuid karud ei olnud sugugi mingid käkid. Isakaru tõmbas kergesti ära mesipuu kaane ja ei hoolinud tema ümber sumisevatest mesilinnukestest.

Ta pani kaane oma käpa peal keerlema nagu grammofoniplaadi, see tegi kümneid tiirusid, enne kui maha rahunes. Ja nagu ehtsal grammofoniplaadil, kündsid karud mesipuukatust uimaseks pigistatud orbmügriga, mis täitis nõela aset. Siis tuligi välja selline heli nagu kriiks ja krääks ja karud tantsisid selle saatel valssi. Alles pärast seda ajasid mõlemad käpad mesipuusse ja siis jõudsin mina jaole.

Karud taandusid, "plaadil" pilastatud orbmügrile tuli eluvaim sisse ja ta liipas metsa. Ärritatud mesimummud aga nõelasid mind tõsiselt, muu hulgas ka sõrme.

Näete ise, ma ei saa enam kirjutadagi, töntsid sõrmed ei valda hästi klaviatuuri: poiwhw217kcnbaiwqi8y321 o217322821/¤%#"¤".

Kas pole see mitte ohu märk, et käisite džunglis paiknevas linnas, kus olite täielikult väljapool telefonide armee lõputa helinate areaalist? Kas teil hirm ei olnud, hr. Nngige? Olen tihti kuulnud, et teil Aafrikas mõrvavad sissid inimesi just metsas, aga mitte savannis.

Lõikavad neil kõrisid mõttetult ja ebakristlikult? Iga kord, kui te kirjutate, et lähete džunglisse, tekib mul imelik tunne, kas ka ebola viirus mitte teie varjul ei käi. Džunglites levitavad sääsed ükskõik mida, mis neile aga pähe tuleb ja sellest on ebameeldiv mõeldagi. Sääski ja mesilinnukesi ei või iial teada, nagu see karude loo puhul mulle väga selgesti teatavaks sai. Loodava fondi raha suhtes tekkis mul mõte, et võiksite saata lihtsalt mulle tšeki minu osaks määratud summa peale.

Eestis on küllalt panku, kus ei võeta nii palju vahendustasu ja muud väljaminekud sellise gigantse arve avamiseks pole samuti just üleliia suured (mitte nii suured nagu teil). Muide, loeme oma rahva müütiliseks alguseks viissada aastat tagasi elanud Gyndulftini lohet, kes elas mu praeguse kodu, Suursoo Võiduvälja lähedal täpselt 556 aastat tagasi.

Lohel oli palju lapsi ja palju varandust ja seda viimast jagas ta täpselt nii nagu teie: 60% suurematele lastele, 30% natuke väiksematele, 10% päris väikestele. Jagamine toimus ikka ta võimsa sabaga, mis mõnest kohast jää ja lume poolt kenasti poleeritud, mõnest aga krobeline oli. Kui ilus võis see olla näit. laskuva päikese kumas - poleeritud pinnad särasid kenasti vastu ja väikesed lohed ainult ümisesid naudi vastu võttes: huum, huum, huum… Vaat see oli vast vaatepilt! Tervisi ka õe-preilile.

Parimate kavatsustega,

rever. Kikerpill.

9. kiri. Aafrika mees on solvunud

Armas Jaan!

Sain teie kirja ja mõistsin seda hästi. Kui te ei taha meie fondi rahasid assisteerida, et meil mõlemal hästi läheks, siis oleks teil ju alati võimalik otsida keegi teine, kes seda teie asemel teeks.

Ma tõesti mõtlen, et ma olen teie solvangutest päris väsinud, OK? Meil ei ole enam palju aega. 28. juuni läheneb, aga ülekanne võib võtta aega kuus kuni üheksa tööpäeva.

Clayton

10. kiri. Külaline Thingolist

Hei, sõber! Hr. Nngige!

Täna hommikul käis meil külaline Thingolist - hr. Gluglur Kääbik isiklikult, te ju mäletate? Tumekollakas-pruunikas veluurkaabus jne. Käes kõver kepp, teate, selline oinasarve moodi. Oli juba ukselt tulles pahur ja küsis nõndamoodi: "No sina pead nüüd ilmselt ühendust nende siledate Lagose poistega?

Kas sa, ebameeldiv tüüp, üldse tead, mida nad suga teha võivad?" Ma ei hakanud temaga vestlema, sõitsin ruttu Tallinna, et kolli eest ära saada ja püüdsin teile üle kanda 4000 dollarit. Helistasin sellesse teie Nigeeria panka ja ütlesin, kes ma olen. Selgus, et ülekanne ei läinud läbi, raha ei liikunud minu arvelt kuhugi, sest te olete ilmselt avanud väiksema ülekandelimiidiga arve.

Püüdsin seejärel teile üle kanda 2125 dollarit, kuid kartsin seejärel, et see summa ei ole piisav ja meie äriline läbikäimine katkeb. Palun, enne kui meie äriline läbikäimine katkeb, tahaksin teilt küsida: kas olete kunagi näinud lund ja jääd? Tean, et Nigeeria saatis Nagano taliolümpiamängudele mehe, kelle isa oli kunagi näinud lund ja jääd. Ilmselt mõeldi, et keegi võiks ju meie nime all minna, keegi, kes asjast vähemalt kaudselt teab! Mõni teine Aafrika riik saatis koguni niisuguse võistleja, kelle vanaisa oli kunagi näinud lund ja jääd. Asjast peab ju kaudseltki teadma, läbi geenimälu kasvõi. Olen alati tahtnud seda küsida mõnelt aafriklaselt. Kas olete kunagi naist armastanud, mr. Nngigi? Olen praegu väga armunud ja mõtlen nende asjade peale, sellepärast küsin ka teilt. Kas olete kunagi tõeliselt naist armastanud? Et seda teha, peate mõtlema ennast sügavale tema sisse. Kuulama iga ta mõtet, nägema iga tema unistust. Andma talle tiivad, kui ta tahab lennata. Ja alles siis, kui te näete ennast lebavat abituna tema kätel, teate lõpuks, et olete tõeliselt naist armastanud. Kardan, et olen vist viimane siinkandis, kes teiega sellisel kenal kombel räägib.

Kes teid õpetab… Teised mehed, nagu Andke Suhu Mulle Neegrile on juba karmimad. Nad on karmid just teie vastu. Nad ütlevad teie vastu koos Taanieli, Piibli tegelasega: "Vaata, ma tulen sulle kallale, ütleb vägede Jehoova, ja ma põletan su sõjavankrid suitsuks, mõõk hävitab su noored lõukoerad!" Mu poeg ASMN kahtlustab, et olete Nigeeria petturneeger.

Kas te traceroute’ist olete midagi kuulnud? Jajah.

Parimat,

teie sõber Jaan.

11. kiri. Solvang on nüüd juba suur (hr. Nngige lõpp-passaaž)

MA OLEN AUSAIM MEES!! "Selgus, et ülekanne ei läinud läbi, raha ei liikunud minu arvelt kuhugi, sest te olete ilmselt avanud väiksema ülekandelimiidiga arve." ABSURD! ME TEAME VÄGA HÄSTI, KES ON ANDAKE MUHU JA SELLEPÄRAST MA VASTAN SULLE, VÄRDJAS. ROOMAKE JAH MÖÖDA MAAILMA OMA RAHADEGA KUI SA EI TAHA MIND AIDATA HOIDA MILJONEID. SU PEREKONNAL KÕIGIL ON AIDS JA PARAS TEILE AGA KÕIK AAFRIKLASED SÜLITAVAD TEIE ANDAKE MUHU PEALE!!!! MA NÄGIN UNES ET SA SÖÖD HIRMSAT RÄMPSTOITU MINA ELAN LAGOSES KUS SINA VÄRDJAS ELAD. SITAPEA!!!!!!!!!!! SA EI TEA MIS ON MURE SA EI TEA IIAL MIS ON MURE. IGA PÄEV ÜLEKANNE LEPINGUD CASH – SEE ON MURE. SA SÖÖD RÄMPSTOITU SA EI TEA SELLEST MIDAGI. EKS MAADLEMA JA ARVA, KES VÕIDAB?! KAS SA TEAD KOLJATIT PIIBLIST:) JOOSEP TAPPIS TA AINSAMA KIVIGA. SUUR suur suur MEES ILMA MINGI VÕIMUTA? NÜÜD ME TEAME TA ON SINU ISA. SINA OLID TEMA SOHIPOEG SINA SINA SINA VÄRD KÜSI OMA SÕPRADE KÄEST NAD VASTAVAD SULLE KÜSI OMA TUTTAVATE KÄEST NAD VASTAVAD SULLE. MINA OLEN RÕÕMUS JA HEA MEES, OK??? MINA EI OLE SINUSUGUNE VÄRDJAS. MINA OLEN UHKE, ET OLEN NIGEERLANE. VÕIB-OLLA KOHTUME VEEL.

Head aega nüüd, "äripartner".

12. kiri. "Jaan Kikerpilli poeg" võtab ühendust

Tervist, "hr. Nngige". (Olgem ausad, see pole ju teie pärisnimi.)

Jälgisin teie kirjade teekonda ja saatsin igaks juhuks Interpoli teile kannule, sest kes teab, kui palju on petuskeemi õnge läinuid.

Teid, petturneegreid, on seal küll liiga palju, aga mõnikord tapab Taavet Koljati nagu öeldakse. Teie viimase kirja andmed: "217.146.15.23. netname: WARSUN-FAIRLAWN-NG-BLK1 descr: Fairlawn Technologies, Limited descr: Lagos, NG country: Nigeria."

Süsteemiadministraator Chris Ekeanyanwu teab, missugusest internetikohvikust te selle saatsite.

Heakene küll, me ei tea veel teie nime, aga aadressid, millelt te saadate ja millele vastust ootate, blokitakse üsna varsti. Võib-olla tuleb teil tõesti peatselt džunglisse elama kolida, sest me oleme teil kannul.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.