NIPERNAADID: Suusavaba Slovakkia

Medzilaborce, SlovakkiaKaido Einama
Eesti Ekspress, 20.07.2006 
 

Slovakkiasse sisenedes olime üsna kimbatuses. Peale talviste mõnusate ja odavate suusakuurortide sellest riigist suurt rohkem ei meenunudki.
Loomulikult on Slovakkias väärt kohti külastamiseks ka suvel. Enne Euroopa Liitu oli see riik eestlasele tõeline hinnaparadiis, kuid ka ka praegu pole sealsetel hindadel häda midagi, ehkki väike tõus on toimunud. Kiiremini jõuavad hinnad meie omadele järele muidugi suusakuurortides, kus suvel on näha mägituriste, kirka käes, Tatratesse ronimas, ääremail aga võib endiselt nautida üliodavat toitu, soodsat teenindust ja meie jaoks veidi vanamoelist kommet kirjutada restoranides praad menüüsse komponentide kaupa.

Turismilinnake Liptovski Mikulas, kus idaeurooplased ja sakslased talviti enne suusanõlvadele minekut kogunevad, on südasuvel suhteliselt tühi. Valime linnakese oma läänest itta kulgeval trajektooril peatuskohaks, kuna see on arvatavasti eestlastele kõige tuntum koht ja tee peale jääb ta ka. Seal on käinud Eestist arvatavasti hoopis rohkem turiste kui pealinnas Bratislavas, mis asub riigi lääneosas ja on pigem kiire peatuskoht Praha ja Budapesti vahel kulgejatele.
 

Edasi loe Eesti Ekspressist...
 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.