Hotell Thamesi kaldal juhuks, kui tahad aknast (tellingutes) Big Beni vaadata

Crowne Plaza Albert Embankment.

Londonis ööbimiseks sobiva hotelli valimine on kesklinnas keeruline, sest esiteks on kohad kallid, teiseks tihti ülerahvastatud ja kolmandaks - alati ei tea ju, kas majutus on ikka korralik või mitte vaatamata krõbedale hinnale. Crown Plaza Albert Embankment on vähemalt asukoha poolest ideaalne - Thamesi kaldal, Lambethi silla lähedal ning isegi Big Ben ehk Elisabeth Tower on vaid (paari)kümneminutise jalutuskäigu kaugusel. Koos sellega muidugi ka kõik muud tähtsad kohad: Trafalgar Square, Buckinghami palee, Hyde park jne. Hotell ise, kuigi hind võib kohati tõusta numbritoa eest üsna kalliks, on peatuseks üsnagi sobiv paik.

Crowne Plaza fuajeest võib leida päris palju soomlasi ning isegi mõni administraator on soomlane. Sisselogimine käib kiirelt ja nagu kallimatele hotellidele kombeks, reserveeritakse ka krediitkaardilt teatav summa, mis minibaari mitte tarbides tagastatakse.

Lisaks jõevaatele saab ka tasuta WiFi ja peale briti kolme auguga seinakontaktide leidub laua ääres üks europistik. Seega pole vaja adapterit laenutama minna või veel hullem - ise häkkima hakata.

Toa interjöör on moodne ja luksuslik - telekas näiteks peitub suure peegelpinna all, mis ekraani välja lülitades toimibki lihtsalt peeglina. Kõlarid asuvad telekast eraldi laes ja on päris kvaliteetsed võrreldes teleri enda siselahendustega. Ega muud ei jäägi üle, kui teler ise on peegelpaneeli taga peidus.

Crowne Plaza tuba.

Lisaks töölauale on olemas ka väike diivan, millel külitada ja diivanilaud.

Ukse juures asub üks huvitav puutepaneel, mille puhul tuleb kohe alguses hoiatada: kui esimest korda saabud ja paned uksekaardi selle kõrval asuvasse hoidikusse, peab vaatama, et kogemata neile nuppudele ei vajutaks. Üks nuppudest nimelt kutsub korruse administraatori-toateendinduse. Võimalik, et nende valehäiretega ollakse juba harjunud, sest kogemata törtsu nupule vastu minnes hakkas kuskil koridorikaugustes mingi kell küll hüüdma, kuid õnneks kedagi kohe kohale ei tulnud. 

Crowne Plaza

Keskmisest nupust saab eemale hoida hommikul koristama tormavat ruumiteenindust, kui tahad kauem magada. 

WC ja dušš

Heites pilgu vannituppa, leiab sealt eest avara ruumi koos kõige vajalikuga, dušš näiteks on nii dušitorust tulev kui ka kogu lage katvatest dušiaukudest kardinana langev. WC pott aga on jaapanipäraselt keeruka puldiga. Kui potil aega parajaks teed, siis saad kõrvalolevast manuaalist lugeda, mida miski nupp teeb.

Crowne plaza. WC pott.

Üldiselt on tehnikateadlikele ja mitte nii väga tehnoloogiahuvilistele nuppude tähendus väga kiirelt selge, võib muidugi ka ise katsetada.

Olemas on väike Nespresso masin tee ja kohvi tegemiseks ning paar tasuta küpsist, ülejäänu asub minibaaris ja on lisatasu eest.

Õhtul küll pisut kostis sisse koridorihääli ja naabertuba, kuid üsnagi minimaalselt.

Paksud padjad ning omapärane lisand - mingi vedelik, mida tilgutada padjapüürile - peavad aitama parimal moel välja puhata. 

Sleep Pillow Spray.

Hommikusöögi puhul peab arvestama, et nii-öelda tasuta kraami on võrdlemisi vähe. Mõned singid ja saiakesed, kohv, tee ja mahlad. Hommikusöögimenüüst leiab aga klassikalise inglise hommikusöögi või põhjalikuma mitmekäigulise eine. Inglise hommikusöök on hea ja korralik ning valmistatakse a´la carte. Hind keskmisele Thamesi äärsele restoranile kohane.

Kokkuvõtteks võib öelda, et tegemist on vägagi korraliku, puhta ja rahuliku ning sõbraliku teenindusega majutusasutusega väga heas kohas - peaaegu et ideaalses kohas turistile, kes tahab, et kõik vajalik oleks käe-jala juures. Metrooga saad lennujaamast otse näiteks Hyde Park Cornerisse, et sealt läbi linna 20 minutit jalutada ja oled soodsalt transfeeri saanud (bussid viivad ka metroost hotelli juurde, need tuntud kahekorruselised). Kuigi hind võib mõnedel tipphetkedel päris krõbedaks osutuda, näitab hetkel, loo kirjutamise ajal toa keskmiseks hinnaks 136 eurot, mis polegi üldsegi palju Londoni kesklinna majutuse eest vaatega Thamesile ja Big Ben´ile.

PLUSSID
+ Hea asukoht
+ Sõbralik teenindus
+ Moodne ja stiilne interjöör

MIINUSED
- Hommikusöögi skeem on veidi keeruline - n-ö tasuta valik üsna väike, menüüst saab a´la carte juurde tellida.
- Mõnikord on veidi lärmakas hotelli ees

HIND:
136 eurot (2019)

Vaata hetkehinda Booking.com-ist:

Booking.com

Asukoht

51.49184, -0.1213979

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.