Üheksa asja, mida Riias teha südasuvel

Riia, Mustpeade maja.

Kuhu minna veel kiirelt allesjääönud puhkuse vabadel päevadel? Muidugi Riiga, sest see ei võta puhkuserahadest enam suurt lisatükki ja on ka piisavalt lähedal, et kohale jõuda oma auto, bussi või lennukiga. 

Siin on mõned soovitused, mida kohale jõudes tasuks ette võtta.

  • Riia loomaaed on üks suurimaid ja vanimaid loomaaedu Baltimaades. Seal on üle 4000 looma umbes 700 liigist. Loomaaias on nii loomi Euroopast kui ka mujalt maailmast. Seal on ka palju harivaid eksponaate, mis räägivad loomade elust ja käitumisest. Riia loomaaias on ka kaelkirjakud, keda meil siin Tallinnas ei kohta.
  • Riia kesklinn on UNESCO maailmapärandi nimistus. Seal on palju ajaloolisi hooneid, kirikuid ja muuseume. Kesklinnas on ka palju restorane, kohvikuid ja poode, kirikuid ja Mustpeade maja. Vanalinnas saab liituda tasuta ekskursioonidega.
  • Läti rahvuslikus kunstimuuseumis leidub rohkem kui 52 000 kunstiteost Baltimaade ja Venemaa maalikunstnikelt ja skulptoritelt. Muuseumis saab näha erinevaid regulaarselt muutuvaid ekspositsioone.
  • Riia keskturg on kohe bussijaama kõrval, seega eriti mugav Eestist bussiga saabudes. See on hiiglaslike angaaridega katusealune turg, mis üllatab oma suurusega, kaubavaliku osas peab aga leidma õiged kohad, kus leidub ehtsat Läti kraami.
  • Riia ooperiteater on üks ilusamaid ooperimaju Euroopas. Seal toimuvad etendused nii ooperitest, ballettidest kui ka kontsertidest. Ooperimajas on ka lasteooperid ja -balletid.
  • Paadisõit Riia kanalitel on vähem tuntud atraktsioon, mida tasub siiski ka proovida. Riias on kanalid ja muidugi saab ka sõita suurel ja laial Daugaval. 
  • Riia teletorn on Riia kõrgeim ehitis ja Euroopas kõrguselt kolmas teletorn - 368 meetrit. Sealt avaneb 360-kraadine vaade linnale. Teletornis on ka restoran, kust saab nautida linna panoraamvaadet.
  • Kalnciema kvartalis asub kohalik talu- ja käsitööturg, mida kohalikud kutsuvad ka hipsterite turuks.
  • Ķīpsala linnaosas saab nautida puitarhitektuuri ja maalilisi vaateid jõele, söögipeatuse saab aga teha mõnes jõeäärses restoranis. Ķīpsala on muide saar, Daugava jõesaar, seega lätlastel on ikka saari ka (jões).
Asukoht

56.9561111244, 24.0813889

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.