PILDID: Maailma esimene põhjapõdrast suunamudija pakub tasuta suveretki Soome saamide juurde

@veskuthereindeer and Kota Collective

Kujuta ette, et saad oma järgmise suvepuhkuse veeta koos põhjapõdra ja värske sotsiaalmeedia sensatsiooniga - suunamudijaga, kes juhatab sind läbi Euroopa viimase metsiku maastiku – Soome Lapimaa. Just sellise ainulaadse võimaluse pakub maailma esimene põhjapõdra-suunamudija Vesku, kes on võtnud südameasjaks kutsuda seiklushimulisi rändureid avastama Lapimaa suviseid imesid.

Vesku seiklustest leiab palju jutte Instagrami lehelt @veskuthereindeer, mis on kogunud tuhandeid jälgijaid, kes ihaldavad osa saada tema erakordsest elust põhjapolaarjoone taga.

Vesku oma elurõõmuga pole lihtsalt üks tavaline põhjapõder. Ta on tõeline suunanäitaja, kes näitab meile, kuidas elada kooskõlas loodusega. Oma viimases kampaanias "Usalda Metsikust" on Vesku otsustanud kinkida kuuele õnnelikule inimesele unustamatu reisi Lapimaale, tutvustades neile piirkonna lummavat ilu ja pakkudes võimalust elada nagu põhjapõder – järgides aeglasemat, teadlikumat ja jätkusuutlikumat eluviisi.

Veskuthereindeer

Põhja-Soome on rohkem kui lihtsalt jõuluvana kodu. Vesku soovib maailmale näidata, et Lapimaa on sama kaunis ja võluv ka suvel, kui päike ei looju kunagi. Tema Instagrami lehel jagatud postitustes näeme Veskut seiklemas Lapimaa tippsihtkohtades – Levi, Ruka-Kuusamo, Ylläs, Pyhä-Luosto, Kemi.

Vesku ei ole ainult suunanäitaja looduses seiklemisel, vaid ka kestliku eluviisi eestkõneleja. Ta kutsub üles avastama Lapimaa puutumatut loodust, maitsema metsikut toitu ning jagama hetki, mis rikastavad hinge ja keha. Vesku rõhutab, et Lapimaa suvi on täis kultuuri, sündmusi, toitu ja majutusvõimalusi, mis kõik peegeldavad piirkonna ainulaadset elustiili ja külalislahkust.

Vesku on sündinud Euroopa viimases kõige metsikumas piirkonnass ja seal elab praegu rohkem põhjapõtru kui inimesi – neid on 210 000. Seiklusi teeb ta läbi põhjapõdrakasvatajate perekonnaga.

Veskuthereindeer

Veskut saab Lapimaal ringi rännates jälgida alates 6. märtsist, kui ta alustab võistlust "Kus ma olen kolmapäeval", jagades vihjeid oma asukoha kohta. Osalejad peavad ära arvama, kus Vesku asub, jagama tegevust, millest nad kõige rohkem osa võtaksid, ja märgistama sõbra, kelle nad kaasa võtaksid. Aega arvata, kus põhjapõder võiks olla, on esimesekahe reisi jaoks kaks nädalat ja ülejäänud kolme reisi jaoks vaid nädal.

Võitjad saavad nautida neljapäevast puhkust kahele suvisel Lapimaal, mis sisaldab soodsaid lende Finnairiga, nelja ööd majutust ja kahte tegevust. Reisid tuleb ette võtta ajavahemikus 17. juuni 2024 kuni 30. september 2024.

Kultuuri, ürituste, toidu ja majutuse osas on palju kogeda. Võib tegeleda kullapesemisega, jõeparvega sõitmisega, jalgrattaga sõita, harjutada meie põhjapõtradega joogat, käia saunas või osaleda suvefestivalidel, nagu suvine pööripäev. Tänu  keskööpäikesele on palju päevavalgust, et nautida kõike, mida sealkandis on pakkuda.

Asukoht

65.9918402754, 29.2532067

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.