Vene allveelaev viib turistid Titanicule

ÄP Online, 20.12.2000

Kaido Einama

Vene uurumislaev Akademik Keldõsh viib turistid järgmise aasta juulis süvavee miniallveelaevadega uppunud Titanicu vraki juurde kaheteistpäevasele ekspeditsioonile.

Reisi hind algab 35 500 USA dollarist (616 000 krooni) inimese kohta ja selle raha eest saab endale kitsukese koha kolm reisijat mahutavas allveelaevas MIR I või MIR II, kuulata loenguid Titanicu ja süvaveesukeldumise kohta teadlastelt ning näha, kuidas käivad uurimistüüd allveelaevade emalaeva Akademik Keldõshi pardal.

Titanicule laskuvad MIR I ja MIR II on kaks viiest seda tüüpi süvaveeallveelaevast, mis on maailmas teadlaste käsutuses. MIRi "reisijakabiin" on 2,1 meetrise diameetriga, mahutades kolm inimest. Traditsioonilisi pesemisvõimalusi vee all reisides pole, ka värsket õhku tekitatakse allveelaevas sarnaselt kosmoselaevadele.

Temperatuur kabiinis võib langeda 12 kraadini ja seintele tekib kondensatsioon.Reisi tipphetk on laskumine 2-3 tunniks Titanicu vraki juurde ja selle valgustamine halogeenprozhektoritega. Turistide sealviibimine jäädvustatakse nii sise- kui väliskaameratega.

Uurimislaev Akademik Keldõsh kuulub Moskvas asuvale Shirshovi Okeanoloogia Uurimisinstituudile, laevas on turistidele mugavad kajutid ja esmaklassiline toitlustus Euroopast pärit peakoka juhtimisel. Reisijate käsutuses on satelliitside.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.