Käsmu

Kaptenite küla Käsmu on viimasel ajal tuntud ka Viru Folgi toimumiskohana. Käsmu peamine vaatamisväärsus on meremuuseum, mida peab Arne Vaik.


Teadus.ee suvekool Käsmus räägib elust elusalt

Sel suvel toimub teadus.ee suvekool seitsmendat korda. Nagu ikka, tullakse kokku Käsmu Meremuuseumis augusti viimasel nädalavahetusel.

Korraldajate eesmärgiks on käsitleda elu erinevate teaduste ja kunstide vaatepaigast, et nõnda looduse toimimisele lähemale jõuda. Kool toimub kolm päeva, nõnda et osalejatel on võimalus ka üksteisega suhelda, et käsitletavaid teemasid arutleda.

Sedapuhku keerlevad loengud elu ümber.

Käsmu teadus.ee suvekool - publik wher2go 22.06.2011 16:46
Käsmus lasti vette viikingilaev wher2go 06.06.2010 13:23

Käsmus lasti täna vette viikingilaev - seda tuli tunnistama ka veidi suurem viikingilaev Turm Tartust, ajastu meeleolu loob Oorti kontsert.

Huvilised saavad nüüdsest Käsmu meremuuseumi juures uue laevaga meresõitu kogeda.

Viimati lasti kordoni õues Kaevu valgamas vette laev Edmund 110 aastat tagasi - Arne Vaik Käsmu meremuuseumist tunnistas, et tema vana-vanaisa oli üks laeva neljast ehitajast, vanaisa siis alles õppis Käsmu Merekoolis. Nüüd sai valmis neljas laev samal laevaehitusplatsil.

Viikingilaeva vettelaskmine Käsmus wher2go 06.06.2010 13:17
Käsmu meremuuseum wher2go 09.12.2009 00:30
Arne Vaik Käsmus wher2go 21.07.2009 15:38

Foto: Toomas Tuul.

Käsmu kontserte saab jälgida ka interneti vahendusel wher2go 11.06.2009 21:18

10. juunil alanud festivali "Kaunid Kontserdid Käsmus" kontsertõhtuid on võimalik jälgida ka kodust lahkumata. Viru Folgi, Käsmu Meremuuseumi, Beta Groupi, EENeti, Elioni ja Wifi.ee koostöö tulemusena on kõigil huvilistel võimalik vaadata ja kuulata kontserte läbi veebikaamera.

"Veebikaameraga püüame eelkõige edastada meeleolu, mida Käsmu kapteniküla ja lummav loodus inimesele pakub. Lisaks on tegemist kõrgkvaliteetse heli- ja pildiedastusega, mida tavaliselt interneti teel live´is ei edastata," sõnas Viru Folgi IT pealik Tiit Lepik.

Viru Folk Käsmus wher2go 10.08.2008 21:31

Viru Folgist nagu blogid üsna vaikivad... mina ei vaiki, sest seekord ei mahtunud Viljandi Folgile ja sai hoopis Käsmusse mindud.

Pildid siin.

Võrdluses Viljandiga on esimene asi, mis silma torkab, rahulik õhkkond. Palju ruumi, suuremad vahemaad, vähem rahvast, trügimise ja sabade puudumine. Ongi parem. Tunglemine ja passimine nii peldiku-, söögi-, parkla- kui piletisabades nagu viimati paar aastat tagasi Viljandi folgil hakkaski ära tüütama. Ehkki Viljandis muidugi esinejatega on olukord rikkalikum ja eksootilisem.

teadus.ee suvekool 2006 -- Kuidas tuli teadust õpetab? Trillian 07.06.2006 17:00

Eestlaste laager Käsmu viikingipäevadel.Selgi aastal toimub teadus.ee suvekool. Sedapuhku on teemaks “Kuidas tuli teadust õpetab?” Nii et see suvekool on ka tulekool.
Suvekooli idee on selles, et osalejad saavad teadlastega suhelda ka väljaspool loenguid.

Aeg: 25.-27. august.
Koht: Käsmu Meremuuseum.

Registreerimine: aadressil toimetus@teadus.ee.
Palume kindlasti teatada oma järgmised andmed:
1) nimi (nimed, kui makstakse mitme eest) , 2) e-mail, 3) telefon ja 4) maksja aadress 5) Kas soovite kohta bussile.
Selle peale saame välja saata arve, mille alusel siis osavõtu eest makstakse.

Asu Käsmu teemat jälgima

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.