Lühike väljasõit: kuidas sisustada pool päeva Aegviidus

Aegviidu Sõõriksoo matkarada.

Kui on aega pool päeva ja ei ole viitsimist pikalt metsa matkama minna või tahad laste/välismaalastega kiirelt ühe põike linnast välja teha, siis siin on üks võimalus - veeta pool päeva Aegviidus ilma autota.

Selleks alusta Tallinnast Aegviidu suunal ja istu mõnesse elektrirongi - neid käib nädalavahetustel ja ka nädala sees Aegviitu päris tihti. Praegu võib alustada juba ka pealelõunal - ilmad lähevad jaanuari lõpus valgemaks ning rongi pealt maha tulles on just paras aeg enne pimedat üks paarikilomeetrine metsamatk ette võtta, et pärast jaamas lõuna- või õhtusöök teha.

Sõida Aegviitu, tule rongilt maha, jaluta üle Piibe maantee ja oled Sõõriksoo raba õppetaja alguses (suur palkvärav tähistab algust).

Sõõriksoo rabarada.

Google Mapsil on see koht siin. Otsides leiad "Sõõriksoo loodusrada" märksõnaga.

Alguse osa on läbitav nii jalgsi kui ratastooli ja titekäruga.

Laudtee

Suurem ring tagapool on kaetud puiduhakkega, seega igal ajal piisavalt kuiv ja hästi läbitav. Igal pool on infotahvlid, mis selgitavad, keda ja mida ümbruses näha võib ning miks maastik on just selline.

Laasturada.

Kaugeimas punktis on katusega piknikuplats - kui tahad värskes õhus kaasavõetud toitu süüa, siis saab seda teha peaaegu iga ilmaga. Lõket seal teha ei tohi.

Piknikuplats

Kokku kulgeb rada endises turbarabas, kus möödunud sajandi alguspoolel turvast kaevandati, ligi kaks kilomeetrit.

Suvist videot samast rajast näeb siit:

 
Kui oled tagasi Aegviitu jõudnud ning aega veel on, võid teha jalutuskäigu läbi asula seiklusraja juurde. Eriti sobib see lastele, aga miks mitte ka täiskasvanutele natule tasakaalu harjutada.

Seiklusrada asub siin:

 
Rongi ootamiseks ja lõuna- või õhtusöögiks sobib mõni raudteejaama-lähedane söögikoht. Üks tuntuimatest on Vana Waksal, kuid juhul, kui seal kõik kohad täis on, mida nädalavahetuseti võib juhtuda, saab kiiret snäkki ka Piibe kohvikust ja Aegviidu Coopi kauplusest või Meie Poest.

Vana Waksal asub Aegviidu vanas jaamahoones:

Vana Waksal

Jaamahoones iiri stiilis restoranis on hea oodata rongi väljumist, sest sealt on platvormile jalutada vaid kolm-neli minutit. Rongiaegu näeb siit.

Kui tahad terveks päevaks Aegviitu minna, võid valida pikema matka Põhja-Kõrvemaal koos peatusega Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses, Lõuna-Kõrvemaal aga sobib päevase matkana läbi teha see matkateekond. Ümberringi on metsad või nüüd aina enam ka raiesmikud ja sa ei pruugi kohata kogu teekonna jooksul ühtki inimest, küll aga loomi.

Vaata Sõõriksoo matkaraja kaarti siit:

Asukoht

59.2853628438, 25.6111691723

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.