Tai

Hotellibroneering: Bangkok ja teised linnad.


Sündmuste kalender: kuhu ja millal minna Tais järgmisel aastal?

Tai Turismiamet annab teada põnevatest sündmustest ja messidest, mis on kavandatud 2024. aastal.

Tai pakub terve aasta vältel rikkalikku festivalide, tähtpäevade ja spordisündmuste kalendrit. Kui planeerid oma reisikava, tasub kaaluda nendel kaasakiskuvatel üritustel osalemist, et sukelduda Tai kultuuri ja traditsioonidesse. Mõnesid üritusi, nagu Songkran (Tai uusaasta), tähistatakse üle riigi kindlatel kuupäevadel koos budistlike pühadega.

Selleks, et aidata paremini planeerida oma 2024. aasta Tai seiklust, on siin pilguheit mõnedele tipphetkele algaval aastal.

Eestist lennatakse pühadeks enim Bangkokki, Londonisse ja Dubaisse, aga ka külmale maale wher2go 24.12.2019 13:56

Eesti inimeste lemmiksihtkohad jõuludeks ja aastavahetuseks on sel aastal Bangkok, London ja Dubai, selgub Finnairi statistikast. Talvehooaja populaarsemate lennusihtkohade seas on veel traditsioonilised Euroopa jõuluturud ja suusareisid Soome Lapimaale.

"Talvel läheb eestlane päikest püüdma, olgu siis Bangkokki, Phuketisse või Dubaisse. Euroopa lendudest on populaarseim London. Linnapuhkuse sihtkohade müügihitid on traditsiooniliselt Pariis ja Praha, mis on kuulsad muinasjutuliste jõuluturgude poolest," ütles Finnairi Ida-Euroopa ja Baltimaade juht Arunas Skuja.

Lonely Planeti lugejate 2013. aasta tippsihtkoht on Bhutan

Bhutanist polnud seni Reisijutud.com-is ühtki lugu, ehkki mõned Reisijututoa tuttavad on maininud, et on Nepaalist ka sinna episoodiliselt sattunud. Ja turisti jaoks on see olnud üsna kallis ettevõtmine. 

Lonely Planeti ligi 3000 hääletajat aga valisid just selle ülieksootilise riigi aasta sihtkohaks. Mis seal ikka, saigi nüüd Reisijutud.com-i lehele esimese loo eksootilisest sihtkohast nimega Bhutan :)

Aga vaatame edetabelit edasi. Euroopa sihtkohad on vanad ja kulunud, need seljakotireisijatele enam eriti põnevust ei paku. Isegi vähekäidud ja metsik Ida-Euroopa pole põnev. Kõige edukam Euroopa riik (kuigi asukoha poolest mitte niiväga Euroopa) on Island - seitsmendal kohal. Ja edasi jälle palju kaugeid riike, kuni tuleb Itaalia 19. kohal.

Budism ja munklus eestluse alternatiivina

Foto: Raivo V. RaamReligioon inimese teenistuses

Ilmunud Eesti Ekspressis, 23. 04. 2007 

Raivo V. Raam

(geograaf)

Viimasel ajal on märgata meeldivat tendentsi, et Eesti meedia vähemkollane osa on hakanud kajastama  ka muud peale sovietliku parteinomenklatuuri osadesse erakondadesse imbunud priviligeeritute kolhoosimentaliteedi. Või arhailise kauboikapitalistliku maailmavaate, kus väärtushinnanguteks on naiste puhul ainult nende seksuaalkaubanduslik välimus ning meeste puhul nende oskus kedagi n-ö lohku tõmmata. Pean silmas maailma kultuurilist ja religioosset mitmekülgsust, alternatiivseid elustiile, kõikvõimalike vähemuste temaatikat. Maailm väljaspool Eestit on õnneks huvitavam, kui paremas palgas õnnenägemust jutlustaval arengumaal. Olgu eelpoolöeldu kinnituseks kasvõi hiljuti ETV-s näidatud dokfilm „Act Normal“ (Island 2006), vaatamata selle suhtelisele pealiskaudsusele, kus me budistliku munga argirituaalide sisust ei saanudki suurt midagi teada.

Hiigel-laine Tais: turiste evakueeritakse Bangkokki

Tai turismiministeerium on pealinnas Bangkokis valmis seadnud tuhandeid voodikohti hiigellainest pihta saanud Phuketi ja Krabi hotellidest turistide ümbermajutamiseks. Ka muid turiste veetakse läänerannikult ära, sest võimatud pole järeltõuked ja väiksemad hiidlained. Kirjutab Phuket Gazette.

Taisse jõudnud hiidlaine, mis oli ligi kolmekordse maja kõrgune, pühkis kaldaäärsed madalamad ehitised. Tsunami tagajärjel on Tais hukkunuid (teisipäevaõhtustel andmetel) 1000, lisaks 5000 vigastatut erinevates haiglates, räägivad Reutersi andmetele viitavad kohalikud lehed. Turiste sai Phuketis surma üle 40, Krabis üle 20 (esmaspäevaõhtustel andmetel).

Asu Tai teemat jälgima

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.