Karuskose

Soomaa kanuutajate kunagine (ja praegunegi) meka. Vaata seal tegutsevat Karuskose talu.


Soomaa kanuuga - Kuusekääralt Karuskosele ehk Sahhalinile

Soomaa kanuumatkad tutvustamist ei vaja ja kuuluvad ilma kahtlusteta Eesti 100 kauneima matkaraja hulka. Reisijutud on Soomaal kanuutamas käinud juba 1999. aastast. Loodus pole sellest ajast suurt muutunud peale selle, et nüüd on juba varakevadel veeteed "lahti lükatud" ja suurt puurisu ning langenud tüvesid enam ületada ei tule.

Kuid kanuud on peaaegu samad, mõlad samuti ning isegi osa reisijuhte, keda nüüdki kõik tunnevad.

Milleks blogida reisijutud.com lehel? Aivar 16.03.2011 20:30

Eks ikka selleks, et sind paremini tundma õppida, Drupal.

Soomaa viienda aastaaja veebikaamera

Netcam facing North-East

2010. aasta 27. märtsil sai Soomaal üles uus looduskaamera - üleujutusekaamera. Pilt peaks uuenema teoreetiliselt iga sekundi järel, kuid väga kauge ja väga kehva internetiühendusega koht võib serverisse pildi tuua tunduvalt harvem. Siiski on elu aasta jooksul edasi läinud ja ka keset Soomaad on Kõu ühendus kiirenenud. Lume veevaru on suurem kui eelmine aasta, aga üleujutuse taseme määravad ikkagi ilmad ehk see, kui kiiresti see lumemass hakkab sulama. Päikesega, kui päeval sulatab ja öösel külmetab, aurab väga palju lund otse ära jõkke jõudmata. Turistid loodavad parimat, külaelanikud loodavad, et väga karmiks siiski ei lähe.

Kanuumatkale viiendal aastaajal! jaen 03.12.2008 16:55

www.flickr.com

Sellel laupäeval 06.12 ja pühapäeval 07.12 toimuvad kanuumatkad üleujutatud Soomaa jõgedel. Kohtumispaik laupäeval kell 12.00 ja pühapäeval kell 11.00 Riisal, Hoolmiku talus.

Matkasoovitus: seenematk Soomaal wher2go 11.09.2008 18:58

(pildil kärbseseen Meremõisast, seda söögiks ei korjata)

Jälle on käes vihmane aasta, nagu 2003. aastalgi. Siis algasid Soomaal turistidele seenematkad, sel aastal on samuti seenematkad täies hoos koos Soomaa "viienda aastaaja" ehk üleujutustega. Sõida kanuuga metsa ja korja, mis veest välja ulatub :)

Karuskosele rappa ja ööbima wher2go 15.10.2007 20:57

Kui reedel olime paadiga tormisel merel, siis laupäeval suhteliselt vaikses rabas. Muide, kui Soomaale sõita, on väga rahulik marsruut läbi Rapla-Järvakandi, seda soovitas ka Aivar Ruukel pärast, kuuldes, et me sealt tulime. Peale Raplat on peaaegu inimtühi tee Rakvere-Pärnu maanteeni välja. Seal aga väga hea asfalti mõned kilomeetrid Tori teeristini.
 
Olime Jõesuu kõrtsi ees kohal kell 14, nagu kokku lepitud. teised orienteerusid kauem - kõik polnud seal käinud. Kohvid tehtud, läksime edasi Karuskosele, jätsime autod 0,8 km enne talu parklasse ja suundusime Ingatsi matkarajale (Karuskose juurest on rada vee all, enne aga metsavahi teeristist minnes üsna kuiv, puulaastudega kaetud). Raba polnudki veel nii värviline kui Soomes Kuusamos, Eestis see veel värvilisem aeg alles tuleb peale esimesi külmi. Ja esimene suurem külm oligi kohe sel ööl, mis saabus peale matka.

Karuskosele 0,8 km wher2go 15.10.2007 20:53
Hotelliarvustus: Karuskose talumaja wher2go 14.10.2007 23:03

Sinine joon Karuskosel näitab kõrgeimat veetaset.Tegemist pole küll hotelliga, aga kuna Karuskosel on siiski esindatud majutuse põhikomponent - öömaja pakkumine, räägime muljetest siin, hotelliarvustuse rubriigis ka.

Karuskose on talumaja Soomaal, Raudna jõe ääres. Sinna saab kohale autoga, vajadusel tuuakse ööbijad kohale ka lähemast bussijaamast Riisalt.

Meie saabusime laupäeval kella kolmeks (mis ongi sealne check-ini aeg). Rahvas majutatakse 2. korrusele, kus on kohti üheksale inimesele. Esimesel korrusel on suur tuba ja köök, kus saab süüa teha.

Aleks seente kuningaga wher2go 01.09.2003 17:04

Korralik kivipuravik on iga seenelise unistus.

Haabjameeste kevadmatk, 19.04.2003 wher2go 23.04.2003 12:12

Karuskose püsielanik Aleksander koos koeraga teeb jõel tiire. Teised haabjamehed lobisevad kaldal.

Asu Karuskose teemat jälgima

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.