Hotellid ja lennufirmad kannavad Covid-19 tõttu hiigelkahjusid

Foto: (CC) Tumisu / Pixabay

Seoses koroonaviiruse Covid-19 levikuga on enamus lennufirmasid tühistanud lennud Hiinasse, kuid kohapeal sulgevad ka hotellid oma uksi ja hotelliketid peatavad tegevusi. Kõigest sellest on tekkimas turismitööstuses hiigelkahjud.

Saja tuhande külastajaga Mobile World Congress jäi ära ning jättis Barcelona turismiettevõtted ilma suurürituse tulust, Hiina F1 Grand Prix jäi ära, kuid Tokyo olümpiamängud 2020 pidid siiski toimuma vaatamata praegusele viirusepuhangule, on lubanud korraldajad. 

Hotellid Hiinas osaliselt kinni

Hilton sulges Hiinas oma 150 hotelli ja tühjaks jäid 33 000 ruumi. Macaus on suletud kõik kasiinohotellid. Marriotti ja Hyatti hotellid on küll veel avatud, kuid neisse tehtud broneeringuid saab tasuta tühistada.

Wyndham Hotels and Resorts aga sulges Hiinas Hiltonist suurusjärgu võrra rohkem majutusasutusi - ligi tuhat. Lahtiolevates hotellides on täituvus kukkunud 75%.

Best Western Hotels & Resorts on oma 52 majutusest Hiinas sulgenud 65% ehk 34.

AirBnB-ga ei saa majutust broneerida Pekingis kuni aprilli lõpuni. Mujal Hiinas on erinevates piirkondades samuti broneeringud peatatud erinevate tähtaegadega, mida peab ise AirBnB lehelt kontrollima (tavaliselt veebruaris, Wuhanis märtsi lõpuni).

Riik hõivab majutusasutusi viirusega võitlemiseks

Hiina on koroonaviirusega võitlemiseks asunud hõivama ka majutusasutusi, autosid ja kaupu, kirjutab Financial Times. Mõned majutusasutused võidakse ajutiselt ära võtta haigete paigutamiseks. 

Kruiisidele minnakse vähem

New York Times mainib, et kruiisibroneeringuid on seoses viirusega vähenenud 15%. Mõned Kariibi kruiisifirmad ei võta laevadele Hiinast pärit turiste. 

Enamus Hiina lende tühistatud

Siin on mõne päeva tagune pikk nimekiri lennufirmadest, kes tühistasid Hiina lennud. See võib kokkuvõttes tuua miljardilisi kahjumeid kogu lennutööstusele. 

Reisikindlustus katab reisist ise viirusehirmu tõttu loobumisel tehtud kulud vaid siis, kui valid reisikindlustust tehes sellise poliisi, mis selle katab, kirjutatakse siin. Seega kui tegelikult lend toimub, aga lihtsalt viirusehirmust ei julge minna, peab olema vastav kindlustus tehtud, mis on veidi kallim.

Asukoht

30.592849, 114.305539

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.