Ungari

Hotellibroneering Budapestis ja teistes linnades.


Dominik Panzio – kirik, jõusaal ja vorsti söövad linnud

Hotell Dominik Panzio, Budapest, Ungari - broneeri ka

Viibides Budapestis oli mul au ööbida kahetärnihotellis Dominik Panzio, mis asub Kházár András útca alguses ja Keléti raudteejaama läheduses.

Lennujaamast saab sinna kaugbussiliiniga 200, ümberistumisega metroos ja lõpuks buss nr 5-ga. Kui olla juba viienda bussi peal, siis on eksimine võimatu, sest tuttava põiktänava otsani viib sind Pesti linna üks sirgemaid ja silmatorkavamaid tänavaid, pikk asfaldinool, mille nimi alguses on Vabaduse tänav (Szabad sajto útca), siis Kossuth Lajos útca, lõpuks Rakóczy útca, kõige lõpuks Thököly tänav. Ungarlased peavad neid muidugi eri tänavateks ja nii on ka paljud rahvuskangelased nendes tänavanimedes esindatud.

Reisisiht Ungari

Hõimuvelled on äärmiselt lahked. Siiski maksab kõnetada kohalikku pigem saksa keeles, kuna inglise keele oskajaid on vähe. Aga vajadusel saab asjad aetud ka ühist võõrkeelt leidmata.

NIPERNAADID: Lahkuse kodumaa Ungari

Eesti keelt oskavad ungarlased Kuku-raadiole intervjuud andmasKaido Einama

Eesti Ekspress, 27.07.2006

Hõimuvelled ungarlased on nii vastutulelikud, et aeg-ajalt on see lihtsalt piinlik.

Kõik on siin lahked, kõik on siin abivalmis. Kõik on valmis teed juhatama, korraldama, otsima vajalikke inimesi.

Tihtipeale küll inglise keelt ei osata, aga kohe leitakse keegi, kes oskab. Ja juttu meil jagub.  

Esimeses külas, kus pidama jääme, otsib külavanem (kes võõraid keeli ei räägi) üles küla notari Ferenc Rozsahegyi, kes on kõva käsi saksa keeles. Uskumatu usinusega hakatakse meie eest asju ajama, samal ajal meid jaheda mineraalveega turgutades. 

Hetke pärast on notaril telefoni otsas inglise keelt kõnelev turismiärimees László Schuster. Tema lubab rääkida nii Ungarist kui inimestest, aga järgmisel päeval, sest sel päeval on tal veel paarisaja kilomeetri kaugusel pealinnas äriasju ajada. Ta üritab telefoni teel kätte juhatada ka oma väikese pansioni keerulise nimega linna Satoraljaujhely külje all.

Edasi loe Eesti Ekspressist...

Ungarisse - iga ilmaga!

Avaldatud Tulus, detsember 1999

Raivo Raam

Millises Euroopa pealinnas võib restoranis saada prae ja klaasikese veini 25 krooni eest? Vastus - Budapestis.
Olgem ausad - me loodame tänini, et just Eesti on Euroopa Liidu lemmikkandidaat. Tegelikult öeldi hiljuti välja, et selleks on hoopis Ungari. Ja selles pole midagi imelikku, sest just Ungari (kui Juguslaavia välja jätta) alustas sotsialismileeris esimesena reaalselt turumajandusele üleminekut oma 1970ndatel alguse saanud reformidega. Kui veel lisada Ungari ajalooline roll võimsa keisririigi koostisosana, ungarlaste pragmaatiline ja suhteliselt kompleksivaba suhtumine materiaalsesse maailma ning turu suurus, siis polegi mõtet imestada, et näiteks Harenberg Länderlexikon pühendab sellele riigile tervelt 5 lehekülge (samapalju kui näiteks Austraaliale, Hispaaniale või Hollandile), samal ajal kui Eesti, Soome ja Sloveenia kohta käiv oluline info mahub ära kolmele ning Küprosele pühendatu vaid kahele leheküljele...

Asu Ungari teemat jälgima

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.