Mägimatkad

Ronime mägedes. Mägimatkad ja reisilood, alpinism.


Finnair hakkab lendama Jaapani suusaparadiisi Sapporosse

Finnair käivitab talvehooajal 2019/2020 uue lennuliini Helsingist Jaapanisse Sapporosse. Sapporo linna Hokkaidō saarel saab lennata Finnairi Airbus A330 lennukiga 15. detsembrist 27. märtsini kaks korda nädalas.

Sapporo on tuntud kui suurepärane talviste puhkuse- ja suusareiside sihtkoht. Sellest saab Finnairi viies lennusihtkoht Jaapanis, lisaks Tokyo Narita lennujaamale, Osakale, Nagoyale ja Fukuokale.

Karmidele seiklejatele: need on kümme kõige raskemat rännakut maamuna peal!

Kui igatsed suurimat väljakutset, mida koduplaneedil pakutakse, siis tuleb ilmselt valida mõni allolevatest seiklustest.

Ettevalmistus peab olema hea ja nüüd treenima hakates võib ilmselt alles mitme aasta pärast end vajalikku vormi viia.

Kuid unistada on hea juba kohe praegu. Hakkame siis pihta.

Lonely Planeti lugejate 2013. aasta tippsihtkoht on Bhutan

Bhutanist polnud seni Reisijutud.com-is ühtki lugu, ehkki mõned Reisijututoa tuttavad on maininud, et on Nepaalist ka sinna episoodiliselt sattunud. Ja turisti jaoks on see olnud üsna kallis ettevõtmine. 

Lonely Planeti ligi 3000 hääletajat aga valisid just selle ülieksootilise riigi aasta sihtkohaks. Mis seal ikka, saigi nüüd Reisijutud.com-i lehele esimese loo eksootilisest sihtkohast nimega Bhutan :)

Aga vaatame edetabelit edasi. Euroopa sihtkohad on vanad ja kulunud, need seljakotireisijatele enam eriti põnevust ei paku. Isegi vähekäidud ja metsik Ida-Euroopa pole põnev. Kõige edukam Euroopa riik (kuigi asukoha poolest mitte niiväga Euroopa) on Island - seitsmendal kohal. Ja edasi jälle palju kaugeid riike, kuni tuleb Itaalia 19. kohal.

Roostal avati tasemel seiklusrajad

Laupäeval avati Roosta puhkekülas uus seiklusradade park, mis koosneb kolmest eri tasemega seiklusrajast puude otsas.

Sinine rada on tehtud kõige väiksematele ja noorematele. Koosneb 8 kergest seiklusraja elemendist. Elemendid asuvad madalal (ca 1m), kus vanemad ei pea laste kukkumiste pärast muretsema. Sinine rada on ka ühtlasi osalejate treeningrajaks, et olla valmis kõrgematele radadele minekuks. Sellele rajale soovitatakse minna alates 4.-5. eluaastast.

Punane rada on püstitatud 4-5 meetri kõrgusele ja on keskmise raskusega. Koosneb 12 elemendist, mis on paigaldatud nii, et nad moodustavad nii tasapinnalisi kui ka viltu asetsevaid elemente, mis muudavad punase raja läbijate jaoks vaheldusrikkaks.

Jääseinale, enne kui talv ära läheb!

Sel aastal on (korraldajate arvates võib-olla ka viimast korda) avatud Nõmmel jääronimise tehissein, mis on ehitatud tellingute otsa valatud külmunud veest ehk jääst.

Tornil on kaks külge: järsem ja laugem. Seega sobib profimatele ja algajamatele.

Mida ronimisel vaja?

  • jääseinal ronimiseks varustatakse julgestusvöö, kirkade, kasside ning kiivri ja kaitseprillidega
  • jääronimine toimub paaridena - üks ronib, teine julgestab
  • kogu tegevus toimub instruktori valvsa pilgu all
  • julgestamine lubatud alates 16. eluaastast
  • võimalusel panna jalga kõva tallaga pahkluid katvad saapad

Vaata ka Reisijututoa esimese kogemuse lugu jääronimisest.

Jääronimine käib täie jääga wher2go 20.02.2007 11:11

Pilt Nõmme seikluspargi kodulehelt.Alates 2. veebruarist saab mööda jääd üles ronida peaaegu keset Tallinna.

Tegemist pole lõhkisest torust mööda seina allavoolanud veega, vaid Nõmme Seikluspargis spetsiaalselt valmistatud jääseinaga. See asub sealsamas, kus suvel sai mööda puutüvesid kulgevat seiklusrada pidi tornida (see on ka talvel avatud).

Jääronimine jäätornis - selle talve uus atraktsioon Trillian 18.01.2006 20:00

Kaits vallutab kassidega Tabasalu nõlva.Jääronimine on viimastel talvedel aina populaarsemaks saanud - põhjaranniku looduslikel jääseinadel oli eelmisel aastal ronijaid murdu ja teenusepakkujaid samuti.

Seekord aga lõid Seikleja.com ja Köieronija tegijad käed ja valasid Nelijärvel valmis esimese tehismäe jääronimiseks - kuue meetri kõrguse jäämäe otsa saab ronida kolme 2,5 meetri laiust nõlva pidi.

Kuna publikul on hea jälgida, mis nõlval toimub, siis korraldatakse Nelijärve tehisjäämäel ka ronimisvõistlus.

Eesti Päevaleht kirjutab tornist ka ja käis ise proovimas.
Vt ka http://www.seikleja.com/main.php?lang=et&pg=pages&id=598

Sveitsi suvemõnud: basseinist suuskadele wher2go 17.07.2005 14:08

Suvest viib ligi 4000 m kõrgusele lume keskele Jungfrau tippu raudtee.Kaido Einama

Eesti Päevaleht, 16. juuli 2005
Vt ka pildigaleriid Reisijututoas

Päike põletab ja orus on oma 30 kraadi sooja, kuid suusamütsides ja soojades jopedes turistid tunglevad raudteejaamas rongi peale. Mõne tunni pärast on neil asja kelgumäele või sitkemad teevad mõnekümnekilomeetrise murdmaaretke. Ikka suuskadega.

Šveitsi alpides käib vilgas turistide sagimine vaatamata sellele, et mujal on suusahooaeg juba ammu lõppenud ja mäed suletud – need, kes rannaslesimisest ja palavusest alla orgudes tüdinenud, saavad võtta rongipileti ja tõusta hammaslattraudteel otse näiteks 3500 meetri kõrgusele – seal on jää, lumi ja mõnus jahedus. Veidi uimasena kiirest õhurõhulangusest, saavad suvest talve otsijad heita pilgu pealtpoolt pilvi alla Kesk-Šveitsi tasandikele. Hulljulgemad tõukavad end kaljust lahti ja hõljuvad allapoole langevarjuga. Või vähem hulljulgetena rippraudtee gondlis.

Eestiski saab vallutada mituteist mäge wher2go 06.05.2005 12:02

Äripäev, Puhkepäev, 6. mai 2005

Kaido Einama

Rühime niiskel vooreharjal murdunud kuuskedega kaetud künkale ja oleme rahul – tegemist on mägironija suurima väljakutsega Harjumaal.

Sinililledele mitte astuda püüdes vallutasime nii 103meetrise mäe. Ehkki iga alpinisti unistus on tõusta mõne kontinendi kõrgeimale mäele, rahuldab highpointing-matkajat ka näiteks seesama vaid sada meetrit merepinnast kõrgemal asuv tipp. High­pointing on klassikalises mõttes riikide (või osariikide) kõrgeimate looduslike tippude vallutamine. Veidi vähem klassikalises mõttes ja siinsetele oludele paremini sobivaim highpointing’u reisistiil on County Highpointing ehk maakondade tippude rünnak.

Xdream: 7 tunniga 20 Eesti kõrgeimat tippu

30. jaanuaril kell 10 stardivad Haanjast ekstremistid, kelle ülesandeks on 7 tunni jooksul vallutada võimalikult paljud Eesti 20st kõrgeimast tipust. Võidab see võistkond, kes saab kirja kõige rohkem tippe.

Võistluse, millel nimeks Winter Xdream2005, ülesanne ütleb järgmist:
"On südatalv, õues valitseb krõbe pakane ja kogu Haanjamaa on mattunud paksu lumevaiba alla. Majesteetlikult seisavad seal Eestimaa 20 kõige kõrgemat tippu. Stardijoonele asuvate võistkondade ees seisab ülesanne: vallutada 7 tunni jooksul võimalikult palju mäetippe nende kahekümne seast."

Asu Mägimatkad teemat jälgima

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.