Bhutanist polnud seni Reisijutud.com-is ühtki lugu, ehkki mõned Reisijututoa tuttavad on maininud, et on Nepaalist ka sinna episoodiliselt sattunud. Ja turisti jaoks on see olnud üsna kallis ettevõtmine.
Lonely Planeti ligi 3000 hääletajat aga valisid just selle ülieksootilise riigi aasta sihtkohaks. Mis seal ikka, saigi nüüd Reisijutud.com-i lehele esimese loo eksootilisest sihtkohast nimega Bhutan :)
Aga vaatame edetabelit edasi. Euroopa sihtkohad on vanad ja kulunud, need seljakotireisijatele enam eriti põnevust ei paku. Isegi vähekäidud ja metsik Ida-Euroopa pole põnev. Kõige edukam Euroopa riik (kuigi asukoha poolest mitte niiväga Euroopa) on Island - seitsmendal kohal. Ja edasi jälle palju kaugeid riike, kuni tuleb Itaalia 19. kohal.
Samas valiti ka muud maailma edetabelid selleks aastaks. Toidu poolest on vanal Euroopal paremini läinud - eelistatakse Itaaliat (ja ilmselt mitte pitsa pärast).
Seikluste poolest pakutakse tippsihtkohaks Uus-Meremaad, kus on ühendatud nii eksootika, ilus loodus (tuntud eriti Sõrmuste Isanda filmidest) ja muidugi ka äärmiselt nurgatagune asukoht.
Oma raha eest saad kõige rohkem ja soodsamalt puhata juba massiturismi sihtkohaks muutunud Tais, kus on siiski veel turistidest avastamata urkaid küll.
Kultuuri pakub kõige enamm hääletajate meelest Kambodža.
Loodusega paistab aga silma Costa Rica.
Kõige turvalisem sihtkoht on vaatamata maavärinatele, tsunamile ja Fukushimale endiselt Jaapan - vähemalt ei varastata sul telefoni ära, isegi siis, kui maa väriseb.
Teiste omasugustega kokkusaamise kohaks valiti muidugi Austraalia - koht, kust Lonely Planet isegi algselt pärit on.
Kohalikega aga on kõige mõnusam kohtuda Iraanis - vaatamata eelarvamustele on seal väga sõbralik rahvas.
Lihtsalt rannapuhkuseks ja täielikuks lõdvestumiseks kõigest, ka reisimisest pakutakse Maldiivide helesinise ookeaniga randu silmipimestavalt valge liivaga.
Meelelahutust - seda ei pea Briti poismeeste kombel laia maailma otsima minema, vaid saab maailma kõige paremal tasemel hääletajate arvates just Suurbritanniast.
Ostukohaks pakutakse mõnevõrra üllatuslikult USA-d. Aga kohe järgneb ka meie e-ostude üks pealinnu Hong Kong teisel kohal, kus kohapeal on kõik muidugi veel tunduvalt soodsam kui eBayst ostes.
Parim reisitransport on Jaapanis, see on ka üsna ilmne. Saksamaa oma täpse rongisüsteemi ja kiirteedega jäi kolmandaks Suurbritannia järel.
Parim eksootiline majutus on aga Taimaal - odav hind, hea teenindus, mida muud ikka osata tahta.
FOTO: (CC) Christopher J. Fynn