Millised ilmaäpid on kõige paremad?

Tuisk. Foto: (C) Kaido Einama

Kui vaadata praegu ilmaäppe, siis need kõik ennustavad üsna ühtemoodi lähema nädala jooksul stabiilset miinust. Praegu ongi lihtne, suur kõrgrõhkkond on tulnud Siberist, et jääda ja miski eriti ei muutu. Kõik muudatusi toovad Atlandi madalrõhkkonnad surutakse oma soojaga kuhugi Lõuna-Euroopasse ja pakane jääb siia, ehk ainult natuke sademeid lume näol pressib läbi Läänemere idakaldale. Kust aga vaadata kõige paremini ilma? Millised ilmaäpid on kõige asjakohasemad ja täpsemad ning kust võiks saada parimat teavet järgnevaks nädalaks, et otsustada, kas planeerida nädalavahetuseks puhkus kelgumäel või peaks kaasa haarama vihmavarju?

Selleks on Samsung Eesti mobiilidivisjoni juht Antti Aasma kokku kogunud mõned head ilmarakendused, millele saab ka Eesti muutlike ilmaolude puhul loota. Loe ka Reisijutud.com kommentaari lõpus.

YR.no

YR.no

„Norra meteoroloogia instituudi poolt infoga varustatud YR.no on eestlaste seas ülimalt populaarne ilmarakendus ja veebilehekülg. Nende äpp on kena ning pakub Eestile üsnagi täpset ilmaennustust,“ rääkis Aasma.

Lisaks on rakendus lihtsa disainiga, mis teeb selle kasutamise mugavaks. Äpi taust kohandab end vastavalt ilmaoludele ja näiteks lumesaju korral sajab lund ka rakenduse taustal.

1Weather

See on üks populaarsemaid ning üks kõrgeima rakendustepoe reitinguga lahendusi maailmas. Loomulikult on äpil olemas traditsioonilised funktsioonid nagu tunnine ning päevane ilmaennustus, kuid lisaks sellele pääseb kasutaja ligi rohkele lisainformatsioonile. Samuti on rakendusel olemas vidinad ehk widgetid, millega kõige olulisem info koduekraanile kinnitada. Aasma  sõnul on lisaks funktsioonidele 1Weatheri eeliseks ka puhas ning selgelt mõistetav disain, mis muudab selle kasutamise inimese jaoks lihtsaks.

Accuweather

Siin on samuti tegu rakendusega, millega ilmselt paljud tutvunud on ning mõnedele telefonidele on see juba vaikimisi paigaldatud. „Accuweatheri teeb eriliseks minutipõhine ilmaennustus. See tähendab, et rakendus suudab minuti täpsusega kasutajale öelda, millal tema asukohas vihma või lund sadama hakkab,“ rääkis Aasma.

Lisaks pakub Accuweather sarnaselt eelmainitule korralikke päeva- ja tunniprognoose ning widgeteid ehk vidinaid avaekraanile.

Awesome Weather

Awesome Weather

Ettevõtte YoWindow pakutav Awesome Weather on üks omapärasemaid rakendusi. „Selle äppi teeb huvitavaks graafikalahendus. Rakenduses on rõõmsameelsed animatsioonid, mis imiteerivad ööpäeva tsüklit. Hommikul tõuseb animatsioonis päike ning õhtusel ajal läheb pimedaks,“ ütles Aasma.

Lisaks pakub rakendus tavalisest pisut erinevat kasutajaliidest, kus näpuga ekraanil liigutades on võimalik hommikusest ilmaennustusest õhtuse poole liikuda. Eesmärk on anda kasutajale pisut rohkem tegevust võrreldes teiste ilmarakendustega.

Gismeteo

Gismeteo on teine eestlaste telefonides tihedat kasutust leidev rakendus. See annab hea ülevaate igapäevasest ilmast ning informatsiooni päikese tõusmise ja loojumise aja kohta. Rakendusel on olemas ka widgetid, et kõige värskemat infot koduekraanile kinnitada.

Rakendust käivitades avaneb kasutaja ees taaskord suhteliselt lihtne ning kergesti mõistetav rakendus, millest on mugav värskeimat informatsiooni ammutada. Lisaks pakub äpp detailset seitsmepäevast ilmaennustust, koos tuule- ja niiskusandmetega.

Ilmateade.ee

Ilmateade.ee

Olemas on ka kodumaiseid lahendusi, et hoida end õues olevate ilmaoludega kursis. Näiteks ilmateade.ee või veebis laialdaselt andmeid kuvav Riigi Ilmateenistuse leht. Ilmateade.ee võtab oma andmed just kodumaise Riigi Ilmateenistuse lehelt ning maailma ilmainfot kuvab norrakate YR.no kaudu.

Virtuaalsed assistendid räägivad ilmast

„Kuigi ilmateate saamiseks on olemas mitmeid häid rakendusi, ei tasu ära unustada, et paljud uuema põlvkonna nutiseadmed on varustatud virtuaalsete assistentidega, kelle käest saab ilma kohta lihtsalt küsida. Samsungi telefonidel on saadaval Bixby ning teiste Androidiga seadmete jaoks on olemas Google’i Assistant,“ rääkis Aasma.

Taoliste lahenduste eeliseks on, et eraldiseisvat rakendust alla laadida pole tarvis ning assistent on telefonis olemas vaikimisi. Nii Bixby kui Google Assistant võtavad oma ilmainfo weather.com lehelt.

Reisijutud.com kommentaar

Kuna Reisijutud tegeleb nädalavahetuse reiside planeerimiseks ilmaolude uurimisega iganädalaselt, siis on välja kujunenud oma lemmikud.

Mobiilis on meie olude jaoks kõige mugavam, ülevaatlikum ja täpsem YR.no. Vahest on kasulik seda kõrvutada ka Ilmateade.ee ennustusega, kui juhtub muutlik ilm olema ja vaja mitmest kohast kinnitust. YR.no parim leiutis on meteogramm - tunniajase täpsusega graafik, mis näitab lähemate päevade jooksul temperatuuri, sademete, pilvisuse ja tuule muutumist. Väga lihtne ja ülevaatlik kõik kohe ühe hetkega kätte saada.

Storm Radar on hea lähema aja sademete vaatamiseks - tehisintellekt ennustab ja paneb kokku nii mõõtetulemused kui ilmamudelid. 

Veebist aga on efektne vaadata ilma-animatsioone Nullschoolist või Ventusky´st. Ventusky´l on äpp ka.

Ventusky.com

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.