GPS, geopeitus

GPSiga seonduv, aareteotsimine, aaretepeitmine, koordinaatide ristumispunktis käimine jne. Vaata ka www.geopeitus.ee ja Degree Confluence Project, Geocaching.com, Maa-ameti kaardiserverist aerofotosid ja maaüksusi, sisestada saab ka koordinaate. Siin on Reisijututoa geopeituse lehekülg, siin aga GPS träkkide kogu.

Geopeitus


Regiol on uus kaardiäpp - navigeeri, vaata kaarti või otsi vaatamisväärsusi!

Regio tõi eile välja oma uue Eesti kaardiäpi nimega Regio kaart. See on saadaval nii Androidile kui IOS-ile. See on erinevalt vanast äpist Eesti teed võimeline ka äpi sees kohale juhatama koos teekonnaplaneerimisega ja lisaks muidugi on uuenenud kaardivaated, 3D hooned ja aerofotod.

Regio kaardiäpp “Regio kaart” katab kõiki Baltimaid. Uue kaardirakenduse näol on tegu olemasoleva veebirakendusega, mis on viidud äpi kujule, et kasutajal oleks seda nutiseadmes mugav kasutada.

Google Navigation laienes - muuhulgas ka Eestisse wher2go 03.04.2013 22:32

Täna hakkasid erinevatest allikatest tulema teated Google Navigationi laienemisest muudesse riikidesse, sealhulgas Ida-Euroopasse ja Balti riikidesse. Õhtul tuli ka esimesi teateid Eestist - ilma telefoni ruutimata, häkkimata ja trikitamata saab siingi Google´i tasuta häälega juhendavat navirakendust kasutada.

Lõplik riikide nimekiri, kus Google Navigation rakendus, trükiti ära Androidpolice´i uudises:

  • Bulgaaria
  • Eesti
  • Ghana
  • Island
  • Elevandiluurannik
  • Keenia
  • Läti
  • Leedu
  • Senegal
  • Slovakkia

Mida siis sellega teha saab? Kui oled Tallinnas, siis saab panna kohale juhendama lühemat/kiiremat teed pidi.

Tomtom navigaator on nüüd olemas ka Androidiga mobiilidele wher2go 04.10.2012 18:30

Selleks kulus üle kolme aasta, kuni Tomtom Androidiga telefonidesse jõudis. Aga hea, et jõudis. Üks tuntumaid navigatsiooniseadmeid Tomtom oli küll esindatud IOS-is ja kunagi isegi Windows Mobile´is, aga Androidiga asi muudkui venis ja venis.

Võib aru saada, et navigaatorite (nende eraldi seadmete) tootjate jaoks on nutitelefonide tulek pahandust teinud müügitulemustes, sest nutitelefon suudab ka ise sama hästi navigaator olla kui eraldi seade, mida Tomtom ja teised navitootjad müüvad. Vaid kaarte müües ei ole teenistus nii korralik. Sellepärast pole ka Garminil eraldi mobiilinavigaatorit (kuigi kunagi oli). 

TomTom Via 130 ja Via 135, räägi ja mine Trillian 02.06.2012 00:52

Autonavigaatorid on küll tehnoloogia progressist peaaegu et jäädavalt maha jäänud, aga midagi uut üritatakse selleski valdkonnas.

TomTom toob turule navigatsiooniseadmed TomTom Via 130 ja Via 135, millel on uus Speak & Go funktsioon ehk seadme juhtimine ja hands-free kõnede tegemine häälkäskluste abil.

Paralleelselt alustab ettevõte ka TomTom 60 müüki, millel on kõigist TomTomi kaasaskantavatest navigatsiooniseadmetest suurim, 15-sentimeetrise diagonaaliga ekraan ning suured nupud ja menüüd.

Test: Google Navigation Eestis wher2go 12.04.2012 22:34

Google Navigation on Google´i hääljuhtimisega autonavigaator, mis töötab Google Mapsi põhjal, kuid lisab ka pööre-pöördel navigatsiooni ja hääljuhtimise. Seni on see teenus saadaval vaid USA-s. XDA Developers Forum aga avaldas mõni aasta tagasi juhendi, kuidas rakendust ka mujal tööle saada, et proovida. Mõistagi pole see ametlik ja ei pea töötama, kuid proovida saab, ka Eestis.

Google Navigation kasutab häälkäskluste sünteesimiseks Text-to-Speech (TTS) moodulit, mis mõnedel telefonidel on kohe kaasas, mõnedele tuleb lisada. Eestikeelset süntesaatorit pole. Valitud ingliskeelne on küll ingliskeelsete lausetega üsna sorav, aga üritab juhendades välja hääldada ka Eesti kohanimesid, mis moonduvad ingliskeelse hääldusega täiesti tundmatuteks häälitsusteks. Siiski turn left ja turn right jm käsklused seal vahel annavad autojuhile suuna kätte.

Route 66 Navigation Androidis - täiendatud reaalsus juhib kohale wher2go 24.11.2011 17:02

Kevade lõpus Androidiga telefonidele erinevaid navigaatoritarkvarasid testides ei olnud vee Route 66 navigaatorit sellele platvormile saada. Nüüd on ja see muidu maailmas üsna kõrgelt hinnatud tee juhataja pani nutitelefoni-varianti sisse täiendatud reaalsuse, mis aitab kohalikku pilti kokku viia kaardipildiga. Route 66 Maps + Navigation on Android Marketis saadaval.

Kuidas see välja näeb? Ideaalis nii, nagu näha kõrvalolevalt promopildidlt. Päris-elus on see tehisreaalsuse sobitamine natuke keerulisem. Aga kohe kõigest järgemööda.

Kõigepealt - Route 66 räägib eesti keelt. Täielikult. Kõik on eestindatud, nii kaardid, menüüd kui nais- või meeshääl, mis kohale juhatab (need tuleb enne alla laadida). Hääl on üllatavalt kvaliteetne. Kaardid tavalised, Navteqi Tomtomi omad, aga kuna neid saab laadida otseajas, siis alati värsked. Muidugi on võimalus ka kaarte omale alla tõmmata ja telefoni salvestada enne reisi. Kuni 31 päeva on täisfunktisonaalsus tasuta, hiljem peab maksma üks kord "elu jooksul" ehk niikaua, kui seade kestab: 49.99 eurot. Tundub kallis, aga selle raha eest saab tõesti ka kõik - kogu maailma kaardid, liiklusinfo, kaamerainfo ja hääljuhtimisega navigatsiooni 80 riigis. 

Androidi Google Maps sai offline kaardid wher2go 08.07.2011 11:13

Ehkki mitmed rakendused proovisid poollegaalselt Google´i kaarte ennegi mobiili laadida, pakub Google nüüd uue, 5.7 versiooniga igaühele kaartide allalaadimise võimalust. See on küll piiratud kümne miiliga valitud asukoha ümbruses ja kuni kümne asukohaga, aga reisil olles on abiks ikka.

Peale allalaadimist tuleb minna Labs menüüsse ja aktiveerida võrguühenduseta kaardid.

Siis mine kaardile, vajuta pikalt punktil, mille ümbruses tahad kaardi salvestada ja ongi tänavavaateni kaart telefonis.

Kui tekib küsimus, mis kaardid on salvestatud ja kas neid saaks ka kustutada, tuleb minna Google Mapsi menüüs Cache Settingsitesse" ja sealt "Downloaded map areas" alla. Kõik salvestatud piirkonnad on seal olemas. Neid saab ümber nimetada ja ükshaaval kustutada.

Regio uus topokaart sisaldab ka merekaarti Trillian 08.07.2011 00:21

Regiol tuli just välja topokaardi 1.3 versioon, mis on eriti tähelepanuväärne just veekogudel sõitjatele. Nimelt on uuel Regio topokaardil peal ka veekogud ja meri majandusvööndis. Uuendatud on ka teede, raudteede, hoonete, elektriliinide, huviväärsuste jm. kihte.

Eesti topokaart sai lisa Veeteede Ameti info näol: Emajõe (Tartust Peipsini), Peipsi järve ja Narva jõe (Narva piiripunktist mereni) ning rannikumere (kuni 5 meremiili rannikust ja suurematest saartest) sügavuste, ohtlike takistuste, poide, navigatsioonimärkide jms. kohta.

Andmed pärinevad Veeteede Ameti 1:50000 kaardimaterjalist seisuga 16.06.2011. Siiski pole tegemist ametliku merekaardiga, seega ei võta kaardi järgi navigeerimise eest vastutust ei Regio ega veeteede Amet.

Garmin ostis Navigoni Trillian 28.06.2011 13:34

Garmin ostis Navigoni, ütleb navigatsiooniseadmete suurtootja Garmin oma juuni keskel ilmunud uudises.

Kaua on imestatud, miks autonaviseadmete turul suured tegijad nagu Garmin ja Tomtom nutitelefonide turul nii kahvatult esindatud on. Tõsi, Tomtomil on iPhone´ile rakendus olemas. Aga Androidile ju pole. Navigon müüb küll Euroopas ka autonavigatsiooni SEADMEID, kuid ilmselt meelitas Garminit ostu sooritama hoopis Navigoni edu mobiilimaailmas - nii Apple IOS-ile kui Androidile müüakse Navigoni tarkvara väga edukalt.

Pacman Tallinna tänavatel - PacMap ehk joostes Pacmani mängimine wher2go 08.01.2011 00:29

"Päris" maastikel mängude mängimine on juba kümmekond aastat välja käidud idee, ellu on see veel vähe jõudnud, aga peagi ilmselt jõuab ka. 360 kraadi on proovinud "lauamängu looduses" ehk GPSiga täringumängu reaalsel maastikul ("Nagu nupud laual"), PacMap on aga Stefan Wagneri ülisportlik mäng, mis joonistab kollased täpid, mida Pacman õgima peab, otse Google´i kaardile tänavatele. Taga ajada tuleb neid muidugi oma Android-telefoniga ringi joostes.

Ja joosta ei saa mitte lihtsalt niisama, nagu pähe tuleb - nagu ühes õiges Pacmani mängus saabuvad ka vastikud õgardid, kelle eest peab ära põiklema. Õgardid ehk kollid liiguvad tüüpilise jalakäija tempos, seega auto või jalgrattaga annab nende eest kergelt ära lipata, kui "sohki" teha.

Asu GPS, geopeitus teemat jälgima

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.