Elektrirulast oleme varem juba korra rääkinud, aga täna tekkis võimalus see omal nahal ära proovida. Ajakirja fotosessiooni tegime Gittaga, kes katsetas rula esimest korda.
Peeter Põõsaste Fixactive´ist on need rulad tellinud Hiinast lausa Eesti rahvusmustritega - vöökirju ja seelikumustreid on pandud juba nii ketsidele kui süleritele, nüüd ka elektriruladele.
Testimisel oli n.ö tavalisem variant, kuna maastiku-elektrirula on tõeline monstrum linnatänaval testimiseks. Kuigi ka linnas saab krobeliste hiigelratastega monster seadmel sõita. Tavaline elektrirula aga vajas kõigepealt kiiruse reguleerimist. Raadio teel juhitav rula on varustatud püstolikujulise päästikuga, kust saab gaasi anda ja pidurdada. Juhitakse end rulal kallutades nagu tavalist rulagi. Päästikuga reguleeritava kiiruse tundlikkus on kolmeastmeline. Alustasime aeglaseimast, hiljem proovisime ka keskmist ja Peeter ise kõige kiiremat režiimi. Päästikut tõmmates suureneb kiirus ja päästikut lükates rula pidurdab.
Selgeks saab elektrirula ca 10 minutiga. Midagi keerulist pole, eriti neil, kes muidu ka rulatavad. teistel läheb natuke aega tasakaalu ja pööramise harjutamisega. lauluväljakul sai ka kergelt murule sõites tasakaalu säilitada.
Rula peab vastu ca 20 km ühe laadimisega, kiirust arendab ca 20 km/h, mis on ka absoluutne tipp. Tavaline kulgemine võib olla kuskil 10 km/h ümber ja ega rohkemaks palju ei julgegi linnas, kuna iga nurga tagant võib ilmuda inimene ja järsult pidurdada selle asjandusega eriti ei saa. Kiiver ja põlvekaitsed on esmased hädavajalikud turvavahendid.
Pikemalt arvatavasti juba (üle)järgmises Tarkade Klubis. Vaata ka videot lauluväljaku testimisest:
Fotosessioon elektrirulaga Tallinna Lauluväljakul from Kaido Einama on Vimeo.