Tõukekelk

Tõukekelgumatkad, võistlused ja soome kelk (ehk tõukekelk) kui talvine transpordivahend.


Jääkaardid jälle lemmikutesse wher2go 23.12.2018 17:04

Ehkki meri veel pole eriti jäätuma hakanud, kõlbab siseveekogudel juba mõnes kohas käia. Kui varem pidi selleks infot kohalikelt küsima, siis nüüd avaldab Päästeamet Google Mapsi kaardil jää paksust siseveekogudel. Merejää kohta on juba aastaid saanud vaadata nii Eesti kui näiteks Rootsi jääkaartidelt, kord päevas lendab meist üle ka NASA satelliit, mis keskpäeva paiku hetkeolukorra fotol fikseerib.

Kurkselt Väike-Pakrile tõukekelguga, 18.02.2012 wher2go 11.10.2017 01:00

Raske rühkimine Kurkse sadamast Väike-Pakrile. Kohe üldse ei libisenud. Vale määre. Tormiks kiskus. Pinnatuisk. Tugev tuul ajas vee jää ja lume vahele. Kokku 10 km, Väike-pakri esimese majakeseni ja tagasi. Samal ajal käis Tallinna Surfiklibi üritus.

Tõukekelguga Kumbli saarele Aegna ja Kräsuli lähedal, 11. veebruar 2012 wher2go 11.10.2017 00:57

Tõukekelk viis meid Kumbli väikesaarele, millest Aegna jääb natuke loode suunas ja kohe kõrval on Kräsuli. Meri oli äsja uuesti jäässe saanud, kuid päris Aegnani ei riskinud pimeduse lähenedes enam minna. Jää lainetas ka.

Raku järvel tõukekelguga 29. jaanuaril 2012 wher2go 11.10.2017 00:54
Jää-Pakri, 2011 wher2go 10.10.2017 16:52

Tõukekelguga Pullapäält Hobulaiule ja Vormsile

Tõukekelk on teatud tingimustel merel liikumiseks ideaalne vahend, kui purjed ja lohed välja arvata. Nii juhtuski 11. märtsil, täpselt viis aastat hiljem esimesest Reisijutud.com-i Hobulaiu-matkast, et tuul oli sobivast suunast, lund vähe ja sellel vähesel ka kandev koorik peal ning kiirused küündisid parimatel hetkedel 20 km/h-ni. Kokku sai matka 15,5 km, maad puudutasime Hobulaiul, Vormsil ja Pullapää otsas Nõmmel. 

Sama marsruuti võib muidugi korrata ka matkauiskudega, aga siis tuleb valida lumeta jää. Kajakiga saab korrata marsruuti jääta merel. Start on Haapsalust Rohuküla poole sõites Pullapääle ära keerates, lõpuni kuni tsaari monumendini välja, kus on väike parkla ja sealt - merele.

Tõukekelgumatk Raku järvel

Tõukekelk on Raku järve suuruse veekogu jaoks just paras liikumisvahend - kümnekilomeetrise tiiru saab ära teha ka mõnetunnise valge ajaga praegusel pimedal ajal. Ja kui Raku karjäär ei kõla just eriti põneva matkasihtkohana, siis tegelikult on tehismaastik just tänu inimese käele vormitud huvitavamaks, kui nii mõnigi looduslik järv.

Tõukekelguga Suur-Pakrile wher2go 10.03.2011 22:20

Tõelist avarust pole meil kindla jalgealusega kohtadest mujal kohata, kui jäätunud merel. Kuna Kurkse ja Pakri saarte vaheline meri oli jääs juba ammu, siis käisime tõukekelgumatkal enne suurt sula ära. Veebruari lõpus paukunud karm pakane oli peale talvist lühikest sula lume kõva koorikuga katnud ning vabama mere klaasjaks jäätanud. Kohe oli näha, et tõukamiseks ähvardavad tulla ideaalsed tingimused.

Kurkse pole üldse lähim koht, kust oma matka saartele alustada, aga talveoludes mugavaim. Igasuguse lumeoluga on sadamasse tee ikka lahti lükatud ja sealt, kalurimajakeste vahelt on lihtne end jääle libistada. Lisaks meile startisid jalgsimatkajad, mõned olid läinud ka autoga (heina vedama või võrke nõudma) ning peale meid tulid mõned suusatajad. Suusa jaoks oli alguses jää samuti ideaalne oma õhukese lumekirmega. Saartelt tuli tagasi mootorkelk ja jääpurilauduri lumele veetud jooni oli ka igal pool näha.

Asu Tõukekelk teemat jälgima

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.