Reisisiht Venemaa

Kuuendik planeedist pole siiski kuuendikule meist esimeseks reisisihiks. Kui paarkümmend aastat tagasi oli lahti võimalus reisida Musta mere äärest Vaikse ookeanini, siis nüüd on Venemaa reisid piiratumate võimalustega.

Ehmatada ei maksa kuulivestide ja automaatidega miilitsatest – need on tänavapildis tavalised.

Samuti ei maksa üllatuda kolkakülades tornikestega Disneylandi stiilis majakeste üle – keegi, kes on maha müünud metsa, hinnalise maavara või ripakile jäänud riigi tehnika, on rikastudes just sellist tornikestega elamut tahtnud.

Võib juhtuda, et turismiobjektidel ei saa niisama pildistada. Tavaliselt lahendab probleemi siis kas ametlik või mitteametlik pildistamisloa ostmine. Kuid ei maksa unustada, et kohati on Venemaal säilinud salastatuse nõue ja mõnesid riiklikult tähtsaid objekte ei tohigi aparaati jäädvustada.

Populaarseim sihtkoht on ilmselt Peterburi, äriasjus käiakse tihti ka Moskvas – kus kolm olulisemat objekti on Kreml, Punane väljak ja metroo.

Parim aeg Peterburi külastamiseks on valged juunikuu ööd. Südaööl saab näha sildade tõstmist, et laevad alt läbi pääseksid. Päeval võib käia Ermitaažis, Peter Pauli kindluses või Nevski prospektil jalutamas.

Trans-Siberi raudtee on viimastel aastatel aina populaarsemaks muutuv trass. Tegemist pole niivõrd rongireisi-laadse elamusega kui pigem nagu merereisiga – asulad on üksteisest kauged ja eraldatud, neid ühendab läbipääsmatuid Siberi alasid läbiv raudtee ja muud ühendust pole.

Rannamõnude nautimiseks on Venemaal parim koht Sotši Musta mere ääres. Seljakotirändurite ihaldatuimad piirkonnad Venemaal on Altai krai ja Baikali järve ümbrus – mõlemad nõuavad head ettevalmistust kohalejõudmiseks ja kohal ringirändamiseks.
Venemaa : viisad

Venemaale reisimiseks vajab Eesti kodanik turistiviisat. Selle saab 14 päevaks või üheks kuuks, vormistatakse 1-2 nädalaga.
Venemaa : aeg

Venemaa jaguneb kaheksaks ajatsooniks. Moskva ja Peterburi ajavöönd on meist 1 tund ees, Yekaterinburgis 3 tundi, Novosibirskis neli tundi, Irkutskis 5 tundi, Tšitaas 6 tundi, Vladivostokis 8 tundi. Raudteejaamades kohtab alati ka kella, mis näitab Moskva aega.
Venemaa : ilm

Kliima varieerub venemaal maailma külmimast arktilisest kuni steppideni lõunas. Talved on väga külmad, välja arvatud väike piirkond Musta mere ääres, kus ainukesena talvel ka plusskraadid püsivad.

Külm talv vaheldub tavaliselt üsna sooja suvega, mille alguses esineb äikest ja torme.
Venemaa : vaktsineerimine, tervis

Vaktsineerimine pole kohustuslik, pikemaks ajaks ja maapiirkondadesse reisimisel soovitatakse siiski teha A-hepatiidi ja difteeria vaktsineerimised.
Venemaa : transport

Rahvusvahelised lennud käivad lisaks Moskvale, kus on mitu rahvusvahelist lennujaama ka Peterburi, Nižni Novgorodi, Saratovisse ja Jekaterinburgi.

Levinud transpordivahend ida suunas on rong, raudteeühendus on Eestil Peterburi ja Moskvaga.

Rongiga hinnalt peaaegu samasse klassi võib sattuda ka lennupilet, kui õigel ajal broneerida. Auto või bussiga Venemaale sõites pole teedel hiiglaslikku kvaliteedivahet – siingi on maanteed lagunenud. Kuid magistraalidest eemaldudes maastiku- või veoautota tihti läbi ei saa, eriti Siberis. Bensiinijaamu kohtab hõredalt asustatud piirkondades keskmiselt 100 kilomeetri tagant.

Laevareisid Venemaa jõgedel võivad samuti olla eksootilised ja meeldejäävad. Regulaarne laevaliiklus kestab suvehooajal.

Moskvas on parim ringiliikumiseks metroo. Bussid ja trollid on liiklusummikute tõttu aeglased. Bussipileti saab osta juhilt. Taksod nöörivad eriti agaralt hotelli eest sisse istudes. Tunduvalt odavamalt saab hotellist pisut eemale jalutades ja võimalikult soravas vene keeles taksojuhiga suheldes. 
Venemaa : raha, kaubad

Olulisemate vaatamisväärsuste juures piiravad turiste kaubitsejad, kes pakuvad kümnedollarisi Matrjoškasid, Lenini-nimelisi T-särke ning budjonnõi-stiilis mütse ning madrusesärke. Maksta tuleb rublades, valuutakaubitsemine on keelatud.
Venemaa : hotellid, majutus

Hotellid on Venemaal väga erinevad. Leidub nõukogude ajast säilinud interjööriga üliodavaid (alates 100 kroonist) kuni luksuslike hotellideni (Peterburi või Moskva kesklinnas, alates 3000-5000 kroonist). Kodumajutus, mida pakuvad pea igas linnas, kuhu turiste on oodata, eakamad inimesed oma korteris, algavad hinnad 30 kroonist. Sama palju võib maksta ka endisest lastelaagrist ümber ehitatud hostelilaadne ööbimiskoht, kus tuleb ühes ruumis magada kümne saatusekaaslasega.
Venemaa : toidud, söögikohad

Peterburis ja Moskvas võib üsna kallis olla einestada ka tavalises pelmennajas, kui see asub hinnatud tänava ääres. Täpset raha ei pruugi turistidele orienteeritud söögikohtades ka tagasi saada.

Tuntuimad Venemaa road on strogonov, kalamari, täidetud pannkoogid, pelmeenid. Juuakse söögi kõrvale kangemat kraami (viina), samovar ja tee käib ka rahvusliku eine juurde. Suvejook on kali.
Venemaa : reisilingid

Turismi-info: www.russiatourism.ru/, www.russia-travel.com

Telli lennureis Bookinghouse´ist

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.