Mombasa või Nairobi Keenias on aina kuumemaks muutuvad sihtkohad, kuhu turistidena lendavad juba ka paketireisijad, kellele kogu reisiaeg turvaliselt ära sisustatakse tsivilisatsiooni hüvede seltsis. Turvaline ajaviide on näiteks loomariigi külastamine, kõiki loomaaias nähtud loomi (ja enamgi) saab vaadata džiibisafariga.
Võrreldes Eestiga, kus safaritel loomasid peaaegu ei kohtagi, kubiseb Keenias retk metsikute loomade nägemisest.
Mombasa või Nairobi Keenias on aina kuumemaks muutuvad sihtkohad, kuhu turistidena lendavad juba ka paketireisijad, kellele kogu reisiaeg turvaliselt ära sisustatakse tsivilisatsiooni hüvede seltsis. Turvaline ajaviide on näiteks loomariigi külastamine, kõiki loomaaias nähtud loomi (ja enamgi) saab vaadata džiibisafariga.
Võrreldes Eestiga, kus safaritel loomasid peaaegu ei kohtagi, kubiseb Keenias retk metsikute loomade nägemisest. Nii saavad giidid lubada, et täna näeme lõvi, sebrat ja elevanti. Ja kõik lähebki suure tõenäosusega vastavalt programmile.
Džungliseadused ei ole nii vabad, kui arvatakse. Turistidele kehtib reegel, et autost maha minna ei tohi. Siis oled otsemaid saakloom. Isegi süütuna tunduv elevant võib ohtu aimates rünnata ja mitte ainult inimest, vaid tervet autot. Sellepärast peab mootori soojas hoidma, et ohtlikul hetkel saaks kiriesti jalga lasta.
Nairobis ja mujal turistide tihedama kontsentratsiooniga kohtades ümbritseb välismaalasi satelliidivööna kerjusteparv. Just suure hulga kerjuste pärast on enamus turiste aheldatud taksodesse, sest jala ringiliikumine on väga tüütu – see on nagu liiguks rahapakk keset tänavat. Kõik tormavad sellest tükki kahmama.
Elanikke on keenias 33 miljonit, räägitakse suahiili, aga ka inglise keelt. Vähem prantsuse, saksa jm keeli. 25% elanikest on kristlased, 6% moslemid.
Rahvuspargid ongi põhilised turismiobjektid Keenias: Nairobi, Amboseli, Tsavo, Maasai Mara, Meru.
Mombasa asub väikesel korallisaarel, linna väike vanalinn ja turg on peamised vaatamisväärsused.
Keenia : viisad Viisa saab piirilt, tasuda tuleb 50 USD.
Keenia : aeg Eestist 1 tund ees või sama. Suveaega pole. Ajatsoon GMT +3.
Keenia : ilm Keenia kõrgused varieeruvad merepinnast kuni ligi 6000 meetrini, seega on kliima väga erinev. Mägedes ja keskmaal on kliima peaaegu sama, kui Šveitsis. Põhja- ja Ida-Keenias on laavakõrb jka temperatuurid ulatuvad suvel 40 kraadini. Lääne-Keenia on kuum ja niiske, õhtuti on tihti vihmasajud.
Üldiselt on vihmasemad ajad novembris ning märtsist maini. Parim aeg safariks on juulist septembrini. Vihmaperioodil võib safari ebaõnnestuda, kuna teed muutuvad sel ajal raksestiläbitavateks.
Keenia : vaktsineerimine, tervis Kohustuslikke vaktsineerimisi pole. Siiski soovitatakse vaktsineerida kollatõve, A-hepatiidi ja difteeria vastu.
Keenia : transport Keeniasse saabutakse kahe rahvusvahelise lennujaama kaudu – üks on Mombasas, teine Nairobis. Rong sõidab Mombasa ja Nairobi vahel ligi 12 tundi (hind esimeses klassis ca 3000 keenia šillingit), bussiliiklusega on olukord kehvem: teed on halvas seisukorras, bussijuhid lohakad, palju on liiklusõnnetusi. Linnades on bussid hommikustes ja õhtustes ummikutes tundide viisi kinni, kuna puuduvad bussisõidurajad ja liiklus on üsna kaootiline.
Taksodest on kõige usaldusväärsem Mercedeseid kasutav taksofirma, taksojuhiga saab hinna osas tingida.
Võimalus on sõita ka rendiautoga mööda maad, kuid bensiini peab alati tagavaraks ostma, kust võimalik – bensiinijaamu on üsna harva.
Linnades on levinud mikrobussid – Matatud, millega sõit on odav ja eksootiline, kuna need on kohalikke alati pungil täis. Hind ca 20 keenia šillingit.
Keenia : raha, kaubad Kohalik raha: keenia šilling. Krediitkaartidega saab enamasti hakkama, pangaaautomaate leidub. Rahavahetus on pankades soodsaim, hotellides ja mujal on ebasoodsamad kursid.
Turistidele pakutakse puukujukesi, käsitööehteid, maske, käsitsikootud kangast. Peale jookide kõlbab muude kaupade osas alati hinna üle kaubelda.
Keenia : hotellid, majutus Keenia hotellid on "tärnide järgi" klassifitseeritud A-st E-ni, enam-vähem normaalse öömaja saab A, B ja C klassi hotellides. Ilma klassita hotellides saab mõnikord lisaks öömajale ka parasiidid. Lisaks tavalistele hotellidele on väga mugavad ka aafrikapärased onnid, mis vaatamata arhailisele välimusele peidavad kolme-nelja tärni mugavusi. Safaritele sõitjad saavad mitmepäevasel loomavaatlusreisil ööbida ka laagrites, kus telgid on varustatud kõigi mugavustega. Laagreid valvavad öö läbi kaigaste ja vahest ka relvadega varustatud valvurid, et ulukeid eemale peletada.
Hinnad kallimates hotellides (viietärnistes näiteks) on võrreldavad Euroopa sama klassi hotellidega, vähemate tärnidega öömajad on natuke odavamad. Näiteks rannabangalod maksavad keskmiselt 500-700 krooni.
Keenia : toidud Rahvustoidud on tärklisepõhised: hirss, sorgo, mais. Rannaäärses keenias mõjutasid kohalikku kööki araablased oma vürtsidega ja indialased tõid keedetud riisi traditsiooni. Mombasas ja Nairobis leiab kõige rohkem Hiina, Euroopa ja India köögiga söögikohti. 100 krooni eest võib arvestada korraliku kõhutäiega.
Keenia : reisilingid Turismi-info: http://www.magicalkenya.com