Reisijal, eriti aga Euroopa Liidu reisijal on õigused, mille kohta on avatud reisijaõiguste eestikeelne veebilehekülg. Näiteks selgub sealt, et ärajäänud reisi eest võib olla õigus saada 125-600 euro suurust hüvitist ning pagasi puhul kuni 1220 eurot.
See lehekülg räägib näiteks lennureisija õigustest järgmiselt.
Kui reisijaid ei lubata pardale, peavad lennufirmad kõigepealt otsima vabatahtlikke, kes oleksid teatud hüvitiste eest nõus loobuma oma broneeringutest. Lennufirma peab laskma vabatahtlikel valida, kas nad soovivad saada tagasi kogu tasutud raha või kasutada muud marsruuti.
Lennureisi ja esinenud viivituste pikkusest sõltuvalt võib teil olla õigus 125–600 euro suurusele hüvitisele. Kui vabatahtlikud otsustavad kasutada teist marsruuti, peab lennufirma vajaduse korral pakkuma abi, näiteks toitu, telefoni kasutamise võimalust, vajaduse korral majutust üheks või enamaks ööks ning transporti lennujaama ja majutuskoha vahel.
Hea on ka teada, et kui pagas läheb kaduma, saab kahjustada või hilineb, võib reisijal olla õigus saada hüvitist kuni 1220 eurot.
Rongisõitja õigused nii konkreetsed pole, kui lennureisija omad, kuid probleemide lahendamise kohta soovitatakse järgmist:
Kui usute, et rongireisija õigusaktidest tulenevaid õigusi on rikutud, siis toimige järgmiselt.
Kõigepealt peaksite ühendust võtma raudtee-ettevõttega või jaamajuhatajaga.
Kui nende vastus Teid ei rahulda, võite esitada kaebuse riiklikule täitevasutusele.
MÄRKUS. Kaebus tuleks esitada enamasti selles riigis, kus intsident toimus.
(Kampaania video)