Kevade lõpus Androidiga telefonidele erinevaid navigaatoritarkvarasid testides ei olnud vee Route 66 navigaatorit sellele platvormile saada. Nüüd on ja see muidu maailmas üsna kõrgelt hinnatud tee juhataja pani nutitelefoni-varianti sisse täiendatud reaalsuse, mis aitab kohalikku pilti kokku viia kaardipildiga. Route 66 Maps + Navigation on Android Marketis saadaval.
Kuidas see välja näeb? Ideaalis nii, nagu näha kõrvalolevalt promopildidlt. Päris-elus on see tehisreaalsuse sobitamine natuke keerulisem. Aga kohe kõigest järgemööda.
Kõigepealt - Route 66 räägib eesti keelt. Täielikult. Kõik on eestindatud, nii kaardid, menüüd kui nais- või meeshääl, mis kohale juhatab (need tuleb enne alla laadida). Hääl on üllatavalt kvaliteetne. Kaardid tavalised, Navteqi Tomtomi omad, aga kuna neid saab laadida otseajas, siis alati värsked. Muidugi on võimalus ka kaarte omale alla tõmmata ja telefoni salvestada enne reisi. Kuni 31 päeva on täisfunktisonaalsus tasuta, hiljem peab maksma üks kord "elu jooksul" ehk niikaua, kui seade kestab: 49.99 eurot. Tundub kallis, aga selle raha eest saab tõesti ka kõik - kogu maailma kaardid, liiklusinfo, kaamerainfo ja hääljuhtimisega navigatsiooni 80 riigis.
Kaardi järgi juhendab Route 66 üsna hästi, suurel Samsung Galaxy Note´i ekraanil on kõik korralikult näha ja kiire. Täiendatud reaalsus aga on selle tarkvara kõige huvitavam osa. Nimelt peaks läbi tagakaamera taustaks jooksvale "päris maailma" pildile joonistatama õige tee peale jooneke, mis näitab otse videopildi peal, mis teed pidi peab edasi sõitma. Kunagi tegi sedasama üks Blaupunkti navigaator, aga mitte väga täpselt. Selleks, et kaamerapildile minev teekonnajoon ja muu info ümbruse objektide kohta kattuksid täpselt kaamerapildiga, peab natuke asja kalibreerima. Kümmekond allalaaditavat "autot" on juba seadistatud ja sealt leiab enamuses saksa toodangut viimastest aastatest. Oma autos asuva navi seadistamiseks on vaja aga veel veidi mõõteriistu abiks. Nimelt tuleb menüüst sisestada nutitelefoni kõrgus maapinnast, kaamera horisontaal- ja vertikaalkalle (selle saab panna ka automaatseks, sest telefonidel on ju asendiandurid sees), navigatsiooniriba läbipaistvus ja võibki proovida, kas "päris" tee peale joonistatakse virtuaaltee ning kas see jookseb kokku ka päris kaamerapildi perspektiiviga. Tallinnas joonistus küll enam-vähem, vaid tõusudel ja langustel tehtavad pöörangud tundusid kõvasti paigast ära nihkuvat. Paraku ekraanipildile taustal olev kaamerapilt ei jää, kui ekraanipilt teha. Sellepärast pole ka tallinna vaateid koos teeknda juhatava joonega näidata.
3D objektid on navigaatorites juba tavaliseks saanud, Tallinna vanalinn ongi juba kohati päris täis "ehitatud":
Üldiselt on marsruudi arvutamise seadeid üsna vähe ja reisirežiime pakutakse vaid "kiireim" või "lühim", vältida saab tasulisi teid, kiirteid ja praame. Kruusateede kohta paraku Route66 valikut ei anna. Ja liiklusinfo muidugi Eestis ei tööta.
Vaata ka videot, kuidas täiendatud reaalsuse navigatsioon "Follow Me" töötab: