Hiinast tuleb vahel häid ja olematu hinnaga asju, vahel ka olematu hinnaga ja mittekasutatavaid asju.
Päikesepaneeliga mobiililaadijat valides tuleks enne põhjalikult valida, muidu saab endale ühe mõttetu asja. Seekord tutvustangi üht sellist poolmõttetut asja.
Alla kümne euro maksev päikesepaneeli ning puhverakuga laadija peab paberite järgi laadima nutitelefoni, MP3 pleierit ja akusid.
Koostekvaliteedile ei maksa odava hinna juures kõrgeid nõudmisi esitada ja nii oligi USB pesa üsna õhukesest plekist ning päikesepaneeli korpus ühest nurgast veidi punnis, aga mis sellest – kohe päikese kätte ja laadima.
Optimismi sisendas roheline tuluke, mis juba nõrga valgusega esikus teatas rõõmsalt rohelisena särades, et laadimiseks on valgust küll. Aknal laadis paneel pika päikeselise päeva ja õhtuks näitas kustunud indikaatorlamp, et sisemuses asuv 1530 mAh aku on pilgeni täis.
Nokia Lumiat taha ühendades käivituski laadimine – kuid juba kümme minutit hiljem oli laadija nii tühi, et enam tulukesi põlema ei saanud ka päikese käes. Telefon omakorda väitis, et laadijat taga polegi.
Päikesepaneel: 500 mA
Aku: 1530 mAh
Järgmise öö laadis paneel akut seinakontaktist ja hommikul läks vanema, 1200 mAh akuga telefoni taha. Seekord laadis telefoni juba ligi tunni. Seega vanematele telefonidele juba enam-vähem sobib.
Olgu – kui aku on nii nõrguke, siis ehk laadib päikesepaneel nutitelefoni otse? Aga ka see osutus asjatuks lootuseks. Kõigest paarikümne minuti pärast lõpetas ka päikesepaneel tühjenenud puhveraku tõttu Nokia Lumia laadimise. Nutitelefoni laadimiseks peab paneel olema tunduvalt võimsam.
Seega – odavale päikeselaadijale ei maksaks linnast välja minnes nutitelefoniga väga loota, kui just vanem väiksema mahutavusega aku ja lihtsam telefon pole. Avariikõne saab tehtud, kuid vähemalt testitud eksemplar mobiili täis ei laadinud. Valida tuleb mobiilist tunduvalt võimsama puhverakuga isend ja ka päikesepaneel võiks olla telefonist endast mitu korda suurema pinnaga, soovitavalt näiteks kokkuvolditav ja mitme elemendiga.