Selleks kulus üle kolme aasta, kuni Tomtom Androidiga telefonidesse jõudis. Aga hea, et jõudis. Üks tuntumaid navigatsiooniseadmeid Tomtom oli küll esindatud IOS-is ja kunagi isegi Windows Mobile´is, aga Androidiga asi muudkui venis ja venis.
Võib aru saada, et navigaatorite (nende eraldi seadmete) tootjate jaoks on nutitelefonide tulek pahandust teinud müügitulemustes, sest nutitelefon suudab ka ise sama hästi navigaator olla kui eraldi seade, mida Tomtom ja teised navitootjad müüvad. Vaid kaarte müües ei ole teenistus nii korralik. Sellepärast pole ka Garminil eraldi mobiilinavigaatorit (kuigi kunagi oli).
Aga ega navigatsioonitarkvara enam kaua eraldi riistvaras ei hoia. Tomtom lööb jala mobiiliplatvormide seas populaarseimaks tõusva Androidi ukse vahele esialgu poolikult, sest Tomtom kõigis seadmetes ei tööta, kirjutab Androidcentral. Näiteks Samsungi lipulaevas Galaxy S III pole temast kasu. Aga see on alles esimene väljatulek, loodetavasti ühilduvus paraneb kiiresti. Praegu töötab Tomtomi navigaator vaid nendes Androidiga telefonides, millel on 800x480 või 854x480 piksline ekraan.
Ärimudel on navigatsioonitarkvaradel nagu ikka - rakendus on tasuline ja sisaldab ühe piirkonna kaarti. Ehk siis tegelikult ostad kaardi. USA ja Kanada kaardiga rakendus maksab 40 eurot, Euroopa 60 eurot. Venemaa, Baltimaad ja Soome on seotud ühte punti ja see komplekt maksab 35 eurot.
Rakendus internetiühendust tee juhatamisel ei vaja. Ka teekonnaarvutus käib ilma andmesideta.
Alla laadida saab siit (Euroopa).
Vaata ka käed-küljes videot: